Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Svět

Věnujeme se nejdůležitějšímu dění za hranicemi republiky. Sledujeme především dění v EU a nejdůležitějších zemích pro ČR – Slovensku, Německu, USA, Číně a Rusku.

Články

Minuta N

Vládní strana Chorvatska HDZ je na nejlepší cestě vyhrát předčasné parlamentní volby, vyplývá podle agentury Ipsos z prvních odhadů výsledků. (ČTK)

Microsoft zjistil vyšší aktivitu účtů napojených na Rusko, které se před nadcházejícími prezidentskými volbami v USA snaží šířit štvavý obsah. (ČTK)

Česko je připraveno být zprostředkovatelskou zemí v německé iniciativě na posílení ukrajinské protivzdušné obrany, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). (ČTK)

Ukrajina potřebuje silnější protivzdušnou obranu, shodli se šéf NATO Jens Stoltenberg a nizozemský premiér Mark Rutte po jednání v Bruselu. (ČT24)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl ministrům zahraničí Británie a Německa, že si Izrael po íránském útoku vyhrazuje právo bránit se a rozhodne se, jak bude postupovat. (ČTK)

Uznávání principu územní celistvosti je v případě Ukrajiny podle slovenského premiéra Fica jen teorií mezinárodního práva, Rusové nevrátí Krym, neodejdou z Donbasu. (ČTK)

Německá policie při rozsáhlé razii proti převaděčům zadržela deset podezřelých. Na zásahu v osmi spolkových zemích se podílelo na 1000 policistů.