Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Svět

Věnujeme se nejdůležitějšímu dění za hranicemi republiky. Sledujeme především dění v EU a nejdůležitějších zemích pro ČR – Slovensku, Německu, USA, Číně a Rusku.

Články

Minuta N

Ničivé zemětřesení v Turecku a Sýrii má podle agentury AFP již nejméně 3760 obětí na životech, z toho 1444 v Sýrii a 2316 v Turecku. (ČTK, AFP)

Na pomoc po zemětřesení do turecké Adany přiletěly už oba speciální týmy českých hasičů. Na místo dorazilo celken 68 hasičů. (ČT, HZS Praha)

Počet obětí zemětřesení, které dnes ráno zasáhlo Turecko a Sýrii, přesáhl 3600. V Turecku zemřelo 2316 lidí, v Sýrii si katastrofa vyžádala nejméně 1300 lidských životů. (ČTK)

Rusové ovládají část Bachmutu a kontrolují hlavní zásobovací trasy, řekl televizi patřící ke stanici RFE/RL velitel ukrajinské jednotky. (ČTK)

Valné shromáždění OSN dnes uctilo minutou ticha oběti zemětřesení, které si v Turecku a Sýrii vyžádalo životy více než 2000 lidí. (AFP)

Velvyslanectví v Ankaře pomáhá skupině asi šesti Čechů, kteří byli v oblasti zasažené zemětřesením, aby se dostali do bezpečí, nebo do ČR, řekl Fiala. Uvedl to na tiskové konferenci při návštěvě ministerstva zahraničí. Česko bude organizovat i další pomoc.

Turecko po ničivém zemětřesení už přijalo pomoc českých hasičů, na místo vyrazí tým 68 příslušníků hasičského sboru Prahy a Moravskoslezského kraje. (ČTK)

V části Turecka postižené zemětřesením je skupina Čechů, jsou v pořádku. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi oběťmi a zraněnými byli Češi. (ČTK)