Zimní sporty

První kolo slalomu Světového poháru ve Špindlerově Mlýně vyhrála Mikaela Shiffrin z USA. Druhá je Němka Lena Dürr a třetí Chorvatka Zrinka Ljutić. (Denník N)

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi na mistrovství Evropy obsadili šesté místo v kategorii tanečních párů. I když ve volném tanci atakovali osobní rekord, ve srovnání s rytmickým tancem si o jednu příčku pohoršili.

Slalom ve Špindlerově Mlýně vyhrála americká lyžařka Mikaela Shiffrin. Je to její 85. vítězství ve Světovém poháru. (Sport.cz)

Policie zakázala vjezd dalších aut do Špindlerova Mlýna, kde se koná Světový pohár v lyžování. Parkoviště ve městě jsou plná, diváci mají auta nechat ve Vrchlabí. (Policie ČR)

Krasobruslařka Nikola Rychtaříková v krátkém programu na mistrovství Evropy atakovala osobní rekord a jako poslední postoupila do sobotních volných jízd, kde se představí 24 závodnic.

Jižní Čechy poprvé pořádají zimní hry pro hendikepovanou mládež. Sportovci přijeli na Lipno ze zemí V4 a změří síly v para alpském lyžování, běžeckém lyžování, snowboardingu a na sněžnicích.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrin vyhrála ve Světovém poháru 83. závod, čímž překonala dosavadní ženský rekord Lindsey Vonn. Podařilo se jí to v obřím slalomu v italském Kronplatzu. Více vítězství ve Světovém poháru má jen Ingemar Stenmark – 86. (NBC Sports)

Jizerské padesátky se budou moci zúčastnit amatérští lyžaři z Ruska a Běloruska, pokud nesouhlasí s ruskou agresí na Ukrajině. Jejich startovné pořadatelé věnují ukrajinskému velvyslanectví v Česku na podporu ukrajinské armády.

Biatlonistka Markéta Davidová skončila ve sprintu Světového poháru v italské Anterselvě šestnáctá. Závod vyhrála domácí Italka Dorothea Wierer, která střílela bezchybně. Českým reprezentantkám se na střelnici nedařilo a s výjimkou Davidové už žádná nebodovala. (České noviny)

Jizerské padesátky se budou moci zúčastnit amatérští lyžaři z Ruska a Běloruska, kteří nesouhlasí s ruskou agresí na Ukrajině. Jejich startovné pořadatelé věnují ukrajinskému velvyslanectví v Česku na podporu ukrajinské armády.

V Česku prší a další lyžařské areály omezují provoz. Většina skiareálů v Libereckém kraji nejezdí, na jihu Čech jsou otevřené skiareály na Lipně a na Kvildě, ve středních Čechách se kvůli oteplení nelyžuje téměř vůbec a zavřený je i skiareál ve Špindlerově mlýně..

Slovenská alpská lyžařka Vlhová vyhrála první závod sezóny. V nočním slalomu v rakouském Flachau zdolala druhou Mikaelu Shiffrin o 0,43 vteřiny.

Pátý obří slalom letošní sezony Světového poháru v Adelbodenu vyhrál Švýcar Marco Odermatt. Navzdory náročným podmínkám zvládl i druhé kolo, ve kterém navýšil svůj náskok na Nora Kristoffersena na 73 setin. (ČT Sport)

Třetí závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku vyhrál polský skokan na lyžích Dawid Kubacki. Jako první dokázal v tomto ročníku porazit Nora Halvora Egnera Graneruda, jenž přesto směřuje za celkovým triumfem. O vítězi 71. ročníku Turné se rozhodne v pátek v Bischofshofenu. (České noviny)

Pro českou lyžařku Martinu Dubovskou skončil slalom v Záhřebu hned v úvodní brance. Poprvé v této sezoně Světového poháru závod nedokončila a nenaváže na desátá místa z posledních slalomů. Nejlépe si v prvním kole vedla americká favoritka Mikaela Shiffrinová. (České noviny)

Běžec na lyžích Michal Novák si ve stíhacím závodě na 20 kilometrů volnou techniku v Oberstdorfu polepšil o patnáct příček na 29. místo. I ve čtvrtém díle tohoto ročníku Tour de Ski vyhrál Nor Johannes Hösflot Klaebo. Připsal si rekordní patnáctý etapový triumf v seriálu. (České noviny)

Turné čtyř můstků dnes v Innsbrucku vstoupí do své druhé poloviny. Třetího závodu 71. ročníku se nezúčastní žádný český skokan, jediný Čech Roman Koudelka nepostoupil z včerejší kvalifikace.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála obří slalom v Semmeringu, jenž byl náhradou za zrušený úvodní závod sezony v Söldenu. Sedmadvacetiletá hvězda si připsala už 78. vítězství ve Světovém poháru. (České noviny)

Turné čtyř můstků bude poprvé po 22 letech bez švýcarského skokana na lyžích Simona Ammanna. Jednačtyřicetiletý olympijský vítěz a mistr světa bude sbírat závodní praxi na Kontinentálním poháru v Engelbergu.

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková skončila čtvrtá v závodě Světového poháru v Cervinii. Zaznamenala tak nejlepší výsledek od loňského vážného zranění.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková kvůli zranění vynechá závody Světového poháru v Calgary. Trojnásobná olympijská vítězka se na čtvrtečním tréninku při pádu řízla bruslí do pravé nohy. Doktoři jí ránu nad kotníkem museli sešít pěti stehy. (iRozhlas)

Martina Sáblíková. Foto: ČTK

Biatlonistka Markéta Davidová skončila druhá ve sprintu Světového poháru v Hochfilzenu a vybojovala první stupně vítězů v sezoně. Pětadvacetiletá reprezentantka ztratila po jedné chybě na střelnici 18,1 sekundy na bezchybnou Němku Denise Herrmannovou-Wickovou.

Biatlonistka Markéta Davidová získala stříbrnou medaili ve sprintu Světového poháru na 7,5 km v rakouském Hochfilzenu. Předčila ji jen vítězná Němka Herrmanová-Wicková. (Sport.cz)

Nové články Deníku N

17:06Moskva odsoudila úder na zbrojovku v Íránu. Podle USA útočily izraelské drony, Tel Aviv mlčí 15:49Studio N: Jak zahojit jizvy v rozdělované společnosti 15:38Bude ten „nový svět bez Babiše“ lepší? 15:03Babiš by nebyl takovou zárukou jako Pavel, že zůstaneme součástí Západu. I soudce smí vyjádřit názor, říká Rychetský 11:58„S dětma bych v centru nebydlel, ani kdyby mi platili.“ Z luxusního penthousu až pod most aneb Jak se bydlí v Praze? Draze 07:14Bahno, bláto, covid a devět hořících kaskadérů najednou. Čeští filmaři nominovaní na Oscara vzpomínají na natáčeníVčera 20:49„Lumpík“ Babiš v Chanově ovládl volby. Spojil Pavla s vládou a přilákal i mladé voličeVčera 19:30„Zvažovali jsme ještě daleko drsnější billboardy.“ Popisujeme zákulisí Babišovy kampaněVčera 18:12Bude ANO dál lovit hlasy v temných vodách, nebo se pokusí umírnit? Záleží i na tom, jak se bude Babiš nuditVčera 18:02Z agresivního politika neuděláte za pár měsíců hodného strejdu. Pavel v kampani rostl před očima, říká expertVčera 17:39Komise v pražských Bohnicích popletla hromádky a vítězem určila Babiše. Lhůtu na nahlášení chyby prošvihlaVčera 16:58Volební mapy: Kde byla nejvyšší účast a jak to souvisí s výsledkemVčera 16:55Byla to euforie. Máme radost, že volby nerozdělily Česko, popisují Pavlovi dobrovolníciVčera 16:51Babišova výzva k sázení nás zaskočila. Ať si každý udělá názor sám, jestli je to etické, říká mluvčí FortunyVčera 15:38Musíme vyvést ANO z izolace, říká Nacher. Zda to půjde s Babišem v čele, je podle něj předčasná otázkaVčera 14:08Zvolení Petra Pavla je zlomem, který změní českou politiku a společnostVčera 12:49Potratily nebo nemohou otěhotnět. A každou chvíli dostávají otázky, kdy budou mít dítěVčera 09:41Postavil si jachtu a plaví se kolem světa: V Arktidě couval den a půl mezi krami, na Amazonce mohl plout jen s pistolníkyVčera 09:29Stereotypy a zase stereotypy. Nová minisérie Docent je klasickou českou kriminálkou, v dobrém i zlémVčera 00:25Muži, kteří zneužívají ženy. Česky vyšla thrillerová literární reportáž Klub28.01 21:57Klíčové bylo nenaskočit na Babiše. Jsem ráda, že lidé odhalili lež, říká šéfka Pavlovy kampaně28.01 21:47Pavel nejvíce bodoval v lyžařských centrech, pohoršil si v jediné obci28.01 21:35Fotoglosa: Jak generála povýšili na prezidenta28.01 21:09V prvním kole Babiš, ve druhém Pavel (a obráceně). Mapa obcí, které otočily28.01 20:58Bývá zvykem, že poražení počkají, až vítěz promluví k národu, říká expert k Babišově projevu28.01 20:51Nečekaná gratulantka v Pavlově štábu. Popisujeme, jak se rodila utajená návštěva Čaputové28.01 20:49Pokud Babiš nezmění styl, z ANO se stane antisystémová strana. Pavel může emoce jeho voličů uklidnit, říká politolog28.01 20:23„Češi už nevědí, jak se pomstít za osvobození Prahy.“ Ruští politici k volbě Pavla mlčí, média zdůrazňují jeho postoj k Rusku28.01 20:10Kdo Pavlovi pomohl na Hrad: „Čaputí hnízdo“ i zkušená marketérka28.01 19:40Schillerová: Náš billboard vyvolal otázky, v něm může být zakopaný pes. Názor řeknu kolegům, nejsem Vondrák v sukni