Vodní sporty

Freediver David Vencl se jako první člověk na světě ponořil bez neoprenu v zamrzlém jezeře do hloubky 52 metrů. Ponor ve švýcarském jezeře Sils mu trval zhruba dvě minuty, voda měla v cílové hloubce zhruba čtyři stupně Celsia. Vencl nyní čeká na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. (iRozhlas)

Půl promile alkoholu bez pokuty umožňuje podle serveru iRozhlas vodákům od 1. března novela zákona o vnitrozemské plavbě.

Na olympijských hrách 2024 v Paříži budou poprvé v historii startovat v synchronizovaném plavání i muži. Povolení platí pro soutěž družstev, v osmičlenných týmech mohou být členy maximálně dva muži. Na mistrovství světa startují od roku 2015, kdy byla poprvé na programu soutěž smíšených dvojic.

Stát prověří, zda veslařský svaz kupoval za dotace předražené lodě. Dodávala je i firma sekretáře svazu. Český veslařský svaz čelí podezření, že v letech 2019 až 2021 zaplatil za závodní lodě víc, než za kolik se daly koupit. Svazové nákupy se od oficiálních firemních ceníků výrobců lodí liší o 1,8 milionu. (iRozhlas)

Aktuálně nejčtenější

Válečná stezka: Estonská železná lady dojednala munici, Rusko se opevňuje a blouzní o úderu na Haag (Pointa N)Estonská premiérka Kaja Kallas. Foto: Gabriel Kuchta, Deník NMynář se podruhé pokoušel vrátit dotaci, kvůli které ho stíhá policie. Neuspěl, kladl si podmínkyKancléř Vratislav Mynář odjíždí z Hradu. Odpovídat na dotazy nechce. Foto Ludvík Hradilek, Deník NRusové vytáhli „neporazitelnou zbraň“. Vysvětlujeme, co je Kinžal a proč ho Ukrajinci nemohou sestřelitRuský letoun MiG-31 s podvěšenou řízenou střelou Kinžal. Foto: Kancelář pro tisk a informace prezidenta Ruské federaceVývoj bojů (390. den): Ukrajinci znovu udeřili na železniční uzel, který měl být z pohledu Rusů v bezpečíUkrajinci zaútočili na krymský železniční uzel ve městě Džankoj, které leží více než 150 kilometrů od fronty. Foto: OpenstreetmapOkno příležitosti pro záchranu planety se brzy zavře. Lidstvo kráčí, mělo by však sprintovatModerní uhelná elektrárna. Pořád se staví nové. Foto: Adobe StockJak prostitutky ochránily Ukrajinky z Kyselivky a proč starosta vydržel ve funkciV pozadí Kyselivka, obyčejná, typická, ve všech ohledech průměrná vesnice v ukrajinské Chersonské oblasti, ve které se odehrávala osm měsíců dramata, z nichž každé by vydalo na román. Foto: Gabriel Kuchta, Deník NMezi Ukrajinou a USA to skřípe, píše Politico. Jiný názor mají na Bachmut i znovuzískání KrymuVolodymyr Zelenskyj a Joe Biden v Kyjevě. Foto: Bílý důmPříběh slovenské služky jako dekorativní omalovánkaSlužka. Foto: CnemartNejvyšší úroveň, mimořádný charakter, nová epocha. Si s Putinem vynesli rusko-čínskou spolupráci do nebesČínský a ruský vůdce se dnes opět sešli, vyslechli společně státní hymny a odebrali se k jednání o budoucnosti světa. Foto: kremlin.ruStudio N: Co stojí v pozadí cesty čínského vůdce za PutinemOba lídři, Si i Putin, se vzájemně oslovovali příteli. Jen Si byl ten silnější "přítel". Foto: kremlin.ruMožná pěstují ony nás, říká vědec o rostlinách. Vysvětluje, jak přemýšlet o jejich inteligenciNeměli bychom se považovat za pány, kteří navrhují rostliny. Možná se navrhujeme navzájem podle vzoru koevoluce, říká Paco Calvo. Foto: Servicio de comunicación de la Universidad de Murcia.Vývoj bojů (389. den): Ukrajinci testovali Rusy u Orichivu. Je to jedno z míst, kde přichází v úvahu budoucí ofenzivaUkrajinští vojáci u Bachmutu. Foto: ČTKProč má Čína zájem na vleklé, leč stabilní válce, která vyčerpává Rusko i Ukrajinu?Sousedé, spojenci, vůdci velmocí. Ruský lídr Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching spolu obědvali a zítra budou jednat v Moskvě. Foto: kremlin.ruPutinův nový normál: bez ohledu na zatykač a neúspěchy na Ukrajině bude posílat Rusy do válkyZáběr, který podle Kremlu ukazuje Putina, kterak si prohlíží nový byt obyvatel okupovaného Mariupolu. Foto: z videa Kremlu, kremlin.ruNejsilnějšími hráči na pražském realitním trhu jsou cizinci. Město tím připomíná Curych či Paříž, říká sociální geografFoto: Ludvík Hradilek, Deník N

Nové články Deníku N

19:46Válečná stezka: Estonská železná lady dojednala munici, Rusko se opevňuje a blouzní o úderu na Haag (Pointa N) 18:25Jsou potraviny dražší v prodejnách, nebo na internetu? Nabízíme srovnání největších prodejců 17:57Vývoj bojů (390. den): Ukrajinci znovu udeřili na železniční uzel, který měl být z pohledu Rusů v bezpečí 17:20Mezi Ukrajinou a USA to skřípe, píše Politico. Jiný názor mají na Bachmut i znovuzískání Krymu 16:47Policie chce vrtulníky a základnu pro URNA, miliardy by mohly jít z dvou procent na obranu 16:22Lidé poslali na demonstraci statisíce, tvrdí Rajchlova strana. Peníze vybírá na netransparentní účty spřízněných spolků 16:20Okno příležitosti pro záchranu planety se brzy zavře. Lidstvo kráčí, mělo by však sprintovat 16:17Značku Moschino po deseti letech překvapivě opouští Andy Warhol módního světa 15:27Nejvyšší úroveň, mimořádný charakter, nová epocha. Si s Putinem vynesli rusko-čínskou spolupráci do nebes 15:01Český Telegram jako ruský tlampač. Vliv skupin podporujících Putina roste 14:54Jak prostitutky ochránily Ukrajinky z Kyselivky a proč starosta vydržel ve funkci 14:29Studio N: Co stojí v pozadí cesty čínského vůdce za Putinem 14:16Je třeba se o problémech bavit. Za největší hrozbu považuji degradaci ekosystémů, říká vlastník licence TEDx Národní 12:42Putinův nový normál: bez ohledu na zatykač a neúspěchy na Ukrajině bude posílat Rusy do války 11:33Děti pod tlakem, rodiče ve stresu. Jak se připravit na přijímačky a co nehrotit? 10:03Zájem o volby prezidenta převyšuje všechny ostatní. Tak proč nevolit poslance stejným způsobem? 09:40Možná pěstují ony nás, říká vědec o rostlinách. Vysvětluje, jak přemýšlet o jejich inteligenci 06:43Moje sebevědomí čiší z rapu. Nedotknutelná se cítím, jen když jsem na pódiu, vzkazuje z aktuálního turné Annet X 06:42Příběh slovenské služky jako dekorativní omalovánkaVčera 20:01Pointa N: O co jde Číně? O mír na Ukrajině opravdu neVčera 19:22„Porazit Putinův barbarský režim.“ Unie dodá Ukrajině dělostřeleckou municiVčera 19:02Vývoj bojů (389. den): Ukrajinci testovali Rusy u Orichivu. Je to jedno z míst, kde přichází v úvahu budoucí ofenzivaVčera 18:32ANO chce, aby Ústavní soud projednal důchody přednostně. Povolalo „nejschopnější“ právníkyVčera 18:18Proč má Čína zájem na vleklé, leč stabilní válce, která vyčerpává Rusko i Ukrajinu?Včera 18:11Pavel Šebestián Smrčina: Ale jo, přivezte ho, my se postarámeVčera 17:52Mynář se podruhé pokoušel vrátit dotaci, kvůli které ho stíhá policie. Neuspěl, kladl si podmínkyVčera 17:31Evropská komise proškrtává vládní investiční plán. Česko nejspíše nedostane miliardy na klíčové projektyVčera 16:14Nejsilnějšími hráči na pražském realitním trhu jsou cizinci. Město tím připomíná Curych či Paříž, říká sociální geografVčera 15:11Studio N: Nepřehnal to tentokrát Macron?Včera 14:14Čína a Rusko vidí válku na Ukrajině úplně jinak