MS ve fotbale

Fotbalová reprezentace představila v Praze nové dresy, v nichž vyrazí na letní mistrovství Evropy. První sada zůstává červená, druhá bílá, znak se posunul doleva. Novinkou je pár detailů, například široký modrý lem kolem krku nebo vodorovný pruh na zádech. (České noviny)

Fotbalové mistrovství světa v roce 2030 společně uspořádají Španělsko, Portugalsko a Maroko, rozhodla mezinárodní federace FIFA. První tři zápasy se odehrají v Uruguayi, Argentině a Paraguayi na oslavu 100. výročí prvního turnaje.

Šéf španělské fotbalové asociace Luis Rubiales rezignoval na svůj post. Čelil kritice kvůli polibku na ústa hráčce Jenni Hermoso poté, co Španělky zvítězily ve finále mistrovství světa. (FT)

Předseda španělské fotbalové federace Luis Rubiales sklidil vlnu kritiky poté, co políbil několik fotbalistek při závěrečném ceremoniálu po finále MS. Jednu z žen, Jennifer Hormoso, políbil na ústa. V kabině svým spoluhráčkám popsala, že jí to vadilo.

Ve finále ženského fotbalového mistrovství světa se střetnou Angličanky se Španělkami. Národní tým Anglie zdolal domácí Austrálii 3:1 a finále světového šampionátu si zahraje poprvé v historii.

FIFA se s největšími evropskými zeměmi dohodla na televizních právech mistrovství světa žen ve fotbale. Federace dosud nebyla spokojena s výší finanční nabídky ze strany Francie, Německa, Itálie, Španělska, Velké Británie a hrozilo, že v těchto zemích zápasy nebudou vysílány. (Reuters)

FIFA odebrala Indonésii pořadatelství MS ve fotbale do 20 let, které mělo začít v květnu. V zemi se objevily protesty proti účasti Izraele, který se poprvé kvalifikoval. Guvernér Bali také odmítl účast Izraelců na losování turnaje, které pak bylo zrušeno. (AP)

Formát mistrovství světa ve fotbale se od roku 2026 změní, šampionátu se nově má účastnit 48 týmů, které za 40 dní odehrají celkem 104 zápasů. To je o 40 utkání více než na nedávném šampionátu v Kataru. Oznámila to FIFA. (Reuters)

Americký fotbalový svaz se přidal ke kritikům mezinárodní federace FIFA, kterým se nelíbí, že sponzorem letního mistrovství světa fotbalistek by měla být Saúdská Arábie. Důvodem je diskriminace žen v muslimském státu.

Argentina, Chile, Paraguay a Uruguay podaly společnou kandidaturu na pořádání mistrovství světa v roce 2030. Do Uruguaye by se šampionát mohl vrátit poprvé od roku 1930, kdy hostila první ročník turnaje.

Na stavbě sportovišť pro olympijské hry v Paříži v roce 2024 se z velké části podílejí dělníci bez pracovních povolení. Francie přitom patřila mezi kritiky Kataru kvůli podmínkám, v nichž vznikala infrastruktura pro fotbalové MS. (ČT24)

Fotbalové mistrovství světa v Kataru bylo divácky třetí nejnavštěvovanější v historii. Uplynulý turnaj vidělo v hledištích stadionů 3,4 milionu lidí, průměrně jedno utkání sledovalo 53 191 diváků.

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo je podle španělského deníku Marca blízko uzavření lukrativní sedmileté smlouvy s klubem an-Nasr a Saúdskou Arábií. Tam by měl dva a půl roku hrát a poté působit jako ambasador země při snaze o získání pořadatelství mistrovství světa 2030 spolu s Egyptem a Řeckem. (iSport)

Striktně podle pravidel Messiho gól na 3:2 ve 108. minutě prodloužení na mistrovství světa v Kataru neměl platit. Ještě předtím, než argentinský kapitán dopravil míč do sítě, vběhli dva jeho spoluhráči-náhradníci do hřiště, a branka měla být odvolána. (eFotbal)

Během bouřlivých oslav titulu mistrů světa došlo v ulicích argentinského hlavního města Buenos Aires i k potyčkám fanoušků s policií. Během ojedinělých střetů bylo zraněno nejméně osm lidí, některé zdroje uvádějí i jednu oběť.

Argentina vyhrála mistrovství světa ve fotbale, porazila Francii 4:3. Dramatické finále světového poháru rozhodly penalty.

Fotbalisté Argentiny v čele s kapitánem Lionelem Messim slaví titul mistrů světa ve fotbale. Foto: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

O nových mistrech světa ve fotbale rozhodnou pokutové kopy. Zápas mezi Argentinou a Francií v základní hrací době skončil 2:2, po prodloužení 3:3.

Stav finále fotbalového MS je opět vyrovnaný. Z dalšího pokutového kopu (nařízeného za ruku argentinského obránce Montiela) se ve 116. minutě znovu prosadil Mbappé, který tak zkompletoval hattrick.

Argentinci se v prodloužení finále mistrovství světa v Kataru znovu dostali do vedení nad Francií. Gól na 3:2 vstřelil z dorážky Lionel Messi.

Finále mistrovství světa ve fotbale se bude prodlužovat, Argentina hraje po 90 minutách s Francií nerozhodně 2:2.

Francie ve finále fotbalového MS vyrovnala výsledek Argentiny. Deset minut před koncem je stav 2:2. V 79. minutě nejprve Mbappé proměnil penaltu, stejný hráč o dvě minuty později vstřelil druhý gól.

V poločase finálového utkání na MS ve fotbale vede Argentina nad Francií 2:0. Z penalty se nejprve prosadil Messi, vedení poté navýšil Di María.

Fotbalisté Argentiny se ve finále mistrovství světa dostali do dvougólového vedení. Rychlou akci zakončil ve 36. minutě Di María.

Argentina se v 23. minutě ujala vedení ve finále mistrovství světa ve fotbale díky proměněné penaltě kapitána Lionela Messiho. Pokutový kop byl nařízen po faulu Dembelého na Di Maríu.

Fotbalové MS v Kataru dnes po měsíci skončí posledním, 64. zápasem. Ve finále proti sobě od 16.00 nastoupí obhájci titulu z Francie proti výběru Argentiny. Francie i Argentina hrají o svůj třetí titul z MS. Argentina vyhrála turnaje v letech 1978 a 1986, Francie v letech 1998 a 2018.

Fotbalisté Chorvatska získali bronzové medaile na mistrovství světa ve fotbale. V souboji o třetí místo porazili Maroko 2:1 a cenný kov si odvážejí ze druhého světového šampionátu v řadě. V roce 2018 získali stříbro.

Chorvat Mislav Oršič slaví vítězný gól v zápase o třetí místo na mistrovství světa. Foto: Ken Satomi, AP/ČTK

Skončil první poločas utkání o třetí místo na MS, Chorvatsko vede nad Marokem 2:1. Maročané ztratili míč před vápnem a zaplatili za to gólem, který vstřelil Oršič. (Livesport)

Chorvatsko v prvním poločase hraje s Marokem nerozhodně 1:1. Nejprve skóroval chorvatský obránce Gvardiol. Za necelé dvě minuty vyrovnal Darí. (Livesport)

Na fotbalovém MS v Kataru začal zápas o 3. místo mezi Chorvatskem a Marokem. Vítězství by pro Chorvatsko znamenalo medaili na druhém světovém šampionátu za sebou. Maroko se může stát prvním africkým týmem, který na světovém šampionátu získá medaili. (Livesport)

Fernando Santos ve čtvrtek skončil jako trenér Portugalska po šokující prohře ve čtvrtfinále mistrovství světa s Marokem, oznámila Portugalská fotbalová federace (FPF). Santos byl kritizován za vypadnutí týmu z MS v Kataru a pozdní nasazení Ronalda v rozhodujícím zápase.

Ve finále fotbalového MS se Argentina utká s Francií. Evropští obhájci titulu zdolali Maroko 2:0 zásluhou Hernándeze a Kolo Muaniho. Maročané premiérovou účast afrického týmu v semifinále nedokázali přetavit v postup a o bronz si zahrají s Chorvatskem.

Francie porazila Maroko 2:0. Foto: ČTK, DPA

Francouzští obhájci titulu fotbalových mistrů světa mají znovu nakročeno do finále. Jejich vedení nad Marokem na 2:0 v 80. minutě navýšil Kolo Muani, který krátce předtím vystřídal.

Začal druhý semifinálový duel fotbalového mistrovství světa v Kataru. O postup do finále bojují Maroko a Francie, která se hned v úvodu ujala vedení 1:0. Včera do boje o titul postoupila Argentina po výhře nad Chorvatskem.

Americký sportovní novinář Grant Wahl, který zemřel při reportování o fotbalovém mistrovství v Kataru, zemřel na výduť aorty. Potvrdila to pitva, již zesnulému novináři provedli patologové v USA, kam jeho žena obratem nechala převést tělo.

Argentinský fotbalista Lionel Messi řekl, že nedělní finále bude jeho posledním zápasem na mistrovstvích světa. Dalšího šampionátu se už nezúčastní. „Mám velkou radost, že mým posledním zápasem na mistrovství bude právě finále,“ doplnil. (BBC)

Francie se připravuje na dnešní semifinálový zápas mistrovství světa ve fotbale. Do ulic nasazuje přes deset tisíc policistů, vláda očekává, že duel s Marokem může mezi fanoušky vyvolat nepokoje. Bezpečnost posiluje i Belgie a Nizozemsko. (iRozhlas)

Prvními finalisty fotbalového MS se stali fotbalisté Argentiny. Jihoamerický tým poslal do vedení Lionel Messi, další dva góly přidal Julián Álvarez. Argentina si díky výhře 3:0 nad Chorvatskem zahraje finále pošesté v historii.

Kapitán Argentiny Lionel Messi slaví třetí branku svého týmu, kterou vstřelil Julián Álvarez. Foto: ČTK / AP / Natacha Pisarenko

Fotbalisté Argentiny se přiblížili finále mistrovství světa, v 69. minutě vedou nad Chorvatskem 3:0. Druhý gól v zápase vstřelil po Messiho individuálním průniku Álvarez.

Lionel Messi hraje svůj 25. zápas na MS, čímž vyrovnal rekord Němce Lothara Matthäuse. Vícekrát nastoupily pouze dvě ženy – Kristine Lilly (USA, 30) a Formiga (Brazílie, 27). Gólem proti Chorvatsku se Messi s 11 brankami stal nejlepším střelcem Argentiny v historii MS. (CBS, FIFA)

Ve 39. minutě semifinále MS vede Argentina nad Chorvatskem už 2:0. Krátce po úvodní brance Messiho se z protiútoku prosadil Álvarez.

Argentina vede v semifinále MS nad Chorvatskem 1:0, ve 34. minutě se z penalty prosadil Lionel Messi. Gólu předcházel faul chorvatského brankáře Livakoviče na Álvareze.

Fotbalové MS v Kataru se chýlí k závěru, semifinálovou fázi otevře souboj Argentiny s Chorvatskem. Oba týmy postoupily ve čtvrtfinále až díky pokutovým kopům – Argentinci zdolali Nizozemsko, Chorvaté přehráli Brazílii.

V Kataru během fotbalového mistrovství světa zemřel druhý novinář. Po Američanu Grantu Wahlovi náhle zahynul katarský fotograf stanice Al Kass Chálid al-Mislám. Bez dalších podrobností o tom informoval server Gulf Times.

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo ve svém vyjádření na sociálních sítích napsal, že jeho sen o zisku titulu mistrů světa pro Portugalsko skončil. Konec reprezentační kariéry ale neoznámil. (AP)

Fanoušci fotbalových reprezentací Francie a Maroka se v Paříži v noci na neděli střetli s policisty. Oba sportovní celky postoupily do semifinále a zahrají si proti sobě ve středu. (Reuters)

Trenér Portugalska Fernando Santos nelituje, že nenasadil Cristiana Ronalda do utkání proti Maroku dříve. A to ani přesto, že Portugalsko z mistrovství světa vypadlo.

Fotbalová asociace FIFA uctila památku sportovního reportéra Granta Wahla, který včera v Kataru zemřel. Dnes měl rovněž psát o čtvrtfinálovém zápase mezi Francií a Anglií. Na jeho místě položili kytici bílých lilií a jeho fotografii.

Francouzští fotbalisté postoupili do semifinále mistrovství světa v Kataru. Ve vyrovnaném čtvrtfinále porazili Anglii 2:1 po gólech Tchouaméniho a Girouda. Anglický kapitán Harry Kane zahrával dva pokutové kopy, z nichž druhý v závěru zápasu promarnil.

Anglie vyrovnala stav čtvrtfinálového zápasu s Francií na 1:1. Střelec první branky Tchouaméni fauloval v šestnáctce Saku a Harry Kane proměnil pokutový kop. (Denník N)

Úvod semifinálového souboje mezi Anglií a Francií naznačil vyrovnaný zápas. Oba týmy měly zhruba stejné držení míče, větší šanci měl pouze Giroud. Francie se ujala vedení v 17. minutě, kdy se Aurélien Tchouaméni přesně trefil zpoza vápna.

Nové články Deníku N

Včera 23:06Summit EU se shodl, že Ukrajině je třeba urychleně poskytnout protivzdušnou obranuVčera 20:33Pointa N: Bez diskuze k prezidentovi. Senát se o gayích a lesbách rozhodl (raději) mlčetVčera 20:09„Vaše přetížení nemohou odnášet účastníci jednání.“ Kárný senát potrestal pražskou soudkyniVčera 18:04Dojede Přísaha s Motoristy až do europarlamentu? Výzkumníci popisují, kde koalice bere voličeVčera 17:47Vývoj bojů (783. den): Letiště Džankoj na Krymu zasáhl těžký nálet, podle Rusů útočily americké rakety ATACMSVčera 17:08Trump usíná u soudu, mluví nesrozumitelně. Lidé si z něj utahují, odborníci ale vidí závažnější příznakyVčera 16:58Trojmoří, plán regionálního propojení Baltu s Jaderským a Černým mořem trpí už téměř deset let mořskou nemocíVčera 16:03Děti máme rozvíjet, ne programovat. Nářky nad testy ukazují, kam až došlo „šílení“ kolem přijímačekVčera 16:00Peníze Rusů už odmítá i největší čínská banka. Kreml hledá způsob, jak zboží z Číny dovážetVčera 15:52Moje cesta do Oválné pracovny. Jak moc šeptá Biden, o čem vtipkoval s Fialou a kdo z českých miliardářů byl na galavečeřiVčera 15:18Studio N: Míří Gruzie do Putinovy náruče?Včera 14:58Nad zahájením olympiády v Paříži se vznáší hrozba terorismu, Macron nastínil alternativní plányVčera 12:37Lidovci chystali veto, ale ODS přišla s neobvyklou fintou. Jak Senát promlčel partnerství pro všechnyVčera 06:53Kam se Sašou? Před 55 lety začalo odcházení Alexandra Dubčeka, jehož sen o satisfakci vůči Husákovi se nikdy nenaplnilVčera 06:30„Tahle knížka je na nic. Musí se zničit.“ Poslední román G. G. Márqueze popisuje srpnová dobrodružství vášnivé čtenářkyVčera 06:30Jako by vám do půllitru žluté limonády někdo hodil sedativa. Nikdy nebudeme s jistotou vědět, jaká byla Iveta BartošováVčera 06:00Web z ruské vlivové sítě žádal o spolupráci Fialův institut. Kontaktoval i SPD16.04 21:07Válečná stezka: Jasná data. Nejen že nám uprchlíci neberou práci, už tu víc odvádějí, než dostávají16.04 20:30Nejdražší bydlení, víc aut dusí jen Varšavu. Praha podle podrobného srovnání měst zatím nepatří na Západ16.04 18:24Stovky kusů těžké techniky, přes milion nábojů. Fiala v USA popsal českou pomoc Ukrajině16.04 18:23Turisty na středním Slovensku dvakrát napadl medvěd. Nejhorší bylo čekat na vrtulník, báli se, že se šelma vrátí16.04 17:47Tváře Ameriky: Až Trump prohraje volby, jeho bublina splaskne a my republikáni si oddechneme16.04 17:34Vývoj bojů (782. den): Velká tanková loupež. Jak se Ukrajincům podařilo ukořistit vzácný ruský tank16.04 17:25„Na chodbu jsme slyšeli křik.“ Rodiče a advokáti popisují chování soudkyně, která rozhoduje o dětech16.04 16:58Německý kancléř na audienci u čínského císaře. Buďte férovější, žádal Scholz Si Ťin-pchinga16.04 16:22Putinismus se snaží uhnízdit v Gruzii, varují ruští intelektuálové. V Tbilisi se lidé perou kvůli „zahraničním agentům“16.04 16:08Napětí mezi Babišem a Okamurou. Ve hře je tři čtvrtě milionu hlasů16.04 15:57Studio N: Co když se Netanjahu utrhne ze řetězu?16.04 15:40Foldynův asistent Ilić bydlel u prokremelského aktivisty, který se stýkal s ruským agentem16.04 15:24Zapomenutá válka. Rok od začátku konfliktu je Súdán na pokraji humanitární katastrofy