Mistrovství Evropy ve fotbale

Na fotbalovém šampionátu v Kataru se hraje zápas Dánska proti Tunisku. V základní sestavě Dánů je i Christian Eriksen, který před rokem a půl na mistrovství Evropy zkolaboval.

Česko bude o účast na evropském fotbalovém šampionátu v roce 2024 bojovat ve skupině s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem. Rozhodl o tom los ve Frankfurtu nad Mohanem.

Čeští fotbaloví reprezentanti budou při losu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2024 ve druhém ze šesti výkonnostních košů. O rozdělení rozhodlo pořadí třetího ročníku Ligy národů.

Dánský fotbalista Christian Eriksen po půlročním angažmá v Brentfordu míří do Manchesteru United. Někdejší hráč Tottenhamu nebo Interu Milán, který během loňského Eura zkolaboval přímo na hřišti, by měl podepsat tříletou smlouvu. (BBC)

Christian Eriksen se po resuscitaci probral přímo na hřišti. Foto: ČTK / AP / Friedemann Vogel

Neobvykle pojaté mistrovství Evropy skončilo. Na co se bude v dobrém vzpomínat, a na co chtějí všichni raději zapomenout?

Novými mistry Evropy ve fotbale se stali Italové, kteří zdolali anglický tým po penaltovém rozstřelu.

O novém mistru Evropy ve fotbale rozhodne až prodloužení nebo případné pokutové kopy. Angličané i Italové dali v základní hrací době po jedné brance.

Itálie ve finále evropského šampionátu srovnala na 1:1. Po rohovém kopu se v 67. minutě prosadil z dorážky Leonardo Bonucci.

Anglie vede nad Itálii po prvním poločase finále evropského šampionátu 1:0.

Anglie se ve finále mistrovství Evropy ve fotbale ujala vedení. Proti Itálii se hned na začátku třetí minuty prosadil Luke Shaw.

Někteří fotbaloví fanoušci se dostali silou dovnitř stadionu ve Wembley. Incident se stal zhruba hodinu před začátkem finále mistrovství Evropy.

Komentář Davida Janeczka: Dnes se rozhodne o tom, jestli vyhrají mistrovství Evropy Italové, nebo Angličané, kteří sice dali světu fotbal, ale trofeje na velkých akcích až na výjimku ze světového šampionátu v roce 1966 nesbírají. Proč ale není na letošním Euru snadné Anglii fandit?

Italští fotbaloví fanoušci by podle britského ministra dopravy Granta Shappse neměli cestovat do Anglie na nedělní finále mistrovství Evropy. Po příjezdu do Británie by je čekala desetidenní karanténa.

Policie v Londýně zadržela 20 lidí poté, co fanoušci v ulicích metropole slavili včerejší postup anglických fotbalistů na Euru. Fanoušci blokovali provoz, šplhali na telefonní budky nebo útočili na policisty. (Reuters)

Druhým finalistou mistrovství Evropy ve fotbale se stali Angličané, kteří v semifinále porazili Dánsko 2:1 po prodloužení. O tom, že si Anglie zahraje o titul proti Itálii, rozhodla velmi přísná penalta. Tu proměnil ve 104. minutě až z dorážky Kane.

Anglie vede v semifinálovém zápase na Euru s Dánskem 2:1, do vedení se dostala na konci první části prodloužení díky dorážce po neproměněné penaltě. Branku si připsal Harry Kane.

Semifinálový zápas mezi Anglií a Dánskem na fotbalovém mistrovství Evropy jde do prodloužení. Týmy hrají po konci základní hrací doby 1:1.

Anglie srovnala semifinálový zápas na Euru s Dánskem na 1:1. Simon Kjaer si dal ve 39. minutě vlastní gól.

Dánsko vede v semifinále fotbalového mistrovství Evropy proti Anglii 1:0. Ve třicáté minutě se trefil Mikkel Damsgaard.

„Ukazuje se, že naše liga je fyzicky náročná. Všechny týmy jsme přeběhali alespoň o pět kilometrů. Ale v útočné fázi jsme byli skoro nejhorší,“ hodnotil Jaroslav Šilhavý vystoupení českého týmu na mistrovství Evropy ve fotbale.

Novým kapitánem české fotbalové reprezentace bude záložník West Hamu Tomáš Souček. Kapitánskou pásku navlékne po Vladimíru Daridovi, který po vyřazení ve čtvrtfinále Eura reprezentační kariéru ukončil. Oznámil to trenér Jaroslav Šilhavý.

Fotbalisté Itálie postoupili do finále mistrovství Evropy. V semifinále vyřadili po pokutových kopech Španělsko, za které v rozhodující chvíli selhal Morata. Druhý finalista vzejde ze středečního zápasu mezi Anglií a Dánskem.

Prvního finalistu fotbalového Eura určí penalty. I po třiceti minutách prodloužení hrají Italové se Španěly 1:1.

Semifinále Eura mezi Španělskem a Itálií je opět vyrovnané: v 80. minutě po akci středem hřiště skóroval Španěl Morata na 1:1.

Italové vedou v semifinále fotbalového Eura nad Španělskem 1:0. V 60. minutě skóroval po rychlém protiútoku Chiesa.

Itálie v prvním semifinále fotbalového Eura remizuje v poločase se Španělskem 0:0. Největší šanci měl v 25. minutě Španěl Olmo, jehož střelu vyrazil italský brankář Donnarumma.

V londýnském Wembley se večer rozhodne o prvním finalistovi fotbalového Eura. Od 21:00 se Španělsko utká s favorizovanou Itálií, která neprohrála již 32 zápasů v řadě. Druhý finalista vzejde ze zítřejšího souboje mezi Anglií a Dánskem.

Anglie vyhrává v polovině zápasu nad Ukrajinou 1:0. Ihned v začátku zápasu vstřelil branku Harry Kane. Ostrované tak mají k postupu do semifinále blíže.

Česká republika končí na evropském fotbalovém šampionátu. Reprezentace ve čtvrtfinále prohrála s Dánskem 1:2. Za český tým skóroval Patrik Schick.

Česká fotbalová reprezentace si v generálce před šampionátem poradila s Albánií 3:1. Foto: ČTK / Kamaryt Michal

Češi snížili vedení Dánů na 2:1. Gól ve čtvrtfinále vstřelil Patrik Schick, je to jeho pátá branka na Euru.

Čeští fotbalisté prohrávají s Dány po první polovině 2:0 po gólech Delaneyho a Dolberga. Seveřané skórovali poprvé hned v šesté minutě, v průběhu zápasu si vytvořili také další šance a český celek přehrávali.

Dánové nad Čechy vyhrávají 2:0, v 42. minutě vstřelil branku po centru Dolberg.

Dánové vedou proti Česku 1:0. V šesté minutě zápasu čtvrtfinále Eura vstřelil branku po rohovém kopu Thomas Delaney.

V ázerbájdžánském Baku právě začal čtvrtfinálový zápas české fotbalové reprezentace s Dánskem. Pokud Češi zvítězí, zařadí se mezi čtyři nejlepší celky letošního Eura a zamíří do semifinále. V opačném případě na turnaji končí.

Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý představil sestavu pro utkání s Dánskem, mezi hráči pro zranění stále chybí kapitán Vladimír Darida. Utkání začne v 18 hodin.

Druhým semifinalistou mistrovství Evropy se stali fotbalisté Itálie, kteří vyřadili Belgii po výhře 2:1.

Fotbalisté Španělska postoupili do semifinále mistrovství Evropy. Španělé vyřadili ve čtvrtfinále Švýcarsko až po penaltovém rozstřelu.

UEFA sice během Eura učinila řadu kritizovaných rozhodnutí, pochvalu si však zaslouží rozhodčí a jejich asistenti u videa. „Chceme se jejich výkony inspirovat,“ říká pro Deník N nový šéf českých sudí Radek Příhoda.

Téměř 2000 případů nákazy koronavirem ve Skotsku může mít spojitost se sledováním zápasů na šampionátu Euro 2020. Téměř dvě třetiny z nakažených cestovalo 18. června do Londýna.

Fotbalové mistrovství Evropy zná kompletní program čtvrtfinálových zápasů. Čtyři semifinalisté vzejdou z pátečních soubojů Švýcarsko–Španělsko a Belgie–Itálie a sobotních duelů Česko–Dánsko a Ukrajina–Anglie.

Posledními čtvrtfinalisty fotbalového Eura se stali Ukrajinci, mezi nejlepších osm týmů postoupili díky výhře 2:1 nad Švédskem po prodloužení. Rozhodující gól vstřelil ve 121. minutě Dovbyk.

Švédové dohrají zbytek osmifinálového zápasu oslabení o vyloučeného Danielsona. Švédský obránce viděl červenou kartu po surovém zákroku na Besedina.

Fotbalisté Anglie postoupili do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Ve Wembley porazili Německo 2:0, o góly se postarali Sterling a Kane.

Do čtvrtfinále fotbalového Eura postupuje Švýcarsko, které porazilo favorizovanou Francii 4:3 po penaltách. Rozhodující kop neproměnil Kylian Mbappé.

O vítězi osmifinálového zápasu mezi Francií a Švýcarskem na fotbalovém Euru rozhodnou penalty. V půlhodinovém prodloužení gól nepadl, stav tak zůstal nezměněný 3:3.

Do prodloužení jde na fotbalovém Euru i dnešní druhý osmifinálový zápas. První poločas ovládli Švýcaři 1:0, poté ale Francie třemi góly utkání otočila. Švýcaři nakonec vyrovnali góly v 81. a 90. minutě.

Favorizovaná Francie zatím prohrává v osmifinále fotbalového Eura se Švýcarskem 0:1. Týmy po přestávce čeká druhý poločas.

Osmifinálový zápas na fotbalovém Euru mezi Španělskem a Chorvatskem jde do prodloužení, ačkoliv Španělé těsně před koncem základní hrací doby vedli 3:1. Chorvati ale vyrovnali góly v 85. minutě a v nastaveném čase. (UEFA)

Češi došli díky týmovému pojetí už do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Pokud utkání zvládnou, tak Jaroslav Šilhavý naváže na úspěchy českého fotbalu z přelomu tisíciletí. Samotní hráči se díky výkonům na turnaji zase mohou posunout do evropských velkoklubů.

Porazil nás průměrný tým, lamentují nizozemská média po porážce od českých fotbalistů. Terčem kritiky je po prohře 0:2 a vyřazení v osmifinále Eura kromě hráčů i trenér Frank de Boer.

Čeští fotbalisté zvítězili nad Nizozemci 2:0. Foto: ČTK

Nové články Deníku N

Včera 20:01Blažkova novela o státním zastupitelství narazila u Ústavního soudu i koaličních ministrůVčera 10:22Neodvést daň není zas tak složité, říká Jančura k windfall tax. Podle něj fungovat nebudeVčera 07:23Mnoho humbooku okolo knih: kde o literatuře vášnivě diskutují stovky teenagerů?25.11 22:54Neúspěšným kandidátům se podepsali i mrtví, přes 21 procent lidí z Janečkových archů se nedá dohledat25.11 20:23Fenomén Nohavica: svědomí, co zvrací v národě25.11 18:02Miliardář Rattaj chce na Ještědu nové sjezdovky. Podle ekologů a liberecké opozice nedává další kácení smysl25.11 17:35„Na ženu velmi kvalitní hodnocení.“ Záruba reaguje na kontroverzní výroky ve fotbalových přenosech25.11 17:24Prezidentská Pointa N: Vnitro vyřazovalo kandidáty ve velkém. Smolařem je Diviš, absurditou Rohanová25.11 17:03Můžeme natvrdo říct, že si Katar mistrovství koupil. To už měla FIFA raději vybrat Írán, říká odborník25.11 16:56Vývoj bojů (274. den): Drony stále častěji ukazují apatické chování ruských vojáků25.11 16:36Největší Pavlovi dárci: Před posláním peněz si nechali udělat průzkum, jiné přesvědčilo osobní setkání25.11 16:25Začalo finále prezidentské volby. S jakými šancemi do něj kandidáti jdou a co rozhodne o výsledku?25.11 16:19Newsletter live! Vy neznáte žádné české výtvarné umělce?25.11 15:38Do prezidentských voleb jde devět kandidátů. Neprošli Janeček, Březina či Diviš25.11 15:30Studio N: Íránci a Íránky se odmítají vzdát25.11 14:53Žvaní vám v hlavě otravný hlas? Vítejte mezi lidmi25.11 14:20Favorit na primátora Svoboda na jednáních zastupitelstva nemluví. „Je to taktika,“ tvrdí25.11 13:35Univerzity bez násilí? Nový evropský výzkum odkrývá alarmující čísla, varují experti25.11 12:41Jak děti naučit šetřit, ale nevychovat z nich lakomce. Rady pro vybudování zdravého vztahu k penězům25.11 12:34Kremelské veletoče při obhajobě ruské agrese proti Ukrajině, proč se Putin tak urputně brání slovu „válka“ a jak ji dál zužitkuje25.11 12:22Když nám o Praze vypráví cizinec25.11 11:51Orbán: peníze Ukrajině ano, půjčku a zbraně ale ne. Jeho uherská šála konflikt V4 nevyvolala25.11 10:46Mami, copak nerozumíš? Volá táta, dej mi ho! Jak se Nasťa s malou Viktorií po pěti měsících spojily s otcem v Chersonu25.11 10:28Syrové utrpení žen i krutý obraz mateřství: Jak zvládl Příběh služebnice svůj pátý návrat na obrazovky?25.11 08:41Případů rakoviny slinivky výrazně přibývá. Počty pacientů budou dál stoupat, varují lékaři25.11 08:35Covid i válka vnesou do architektury nové impulsy, říká architekt Josef Pleskot25.11 07:11Pro mnohé Dány začíná předvánoční čas první listopadový pátek minutu před devátou večer25.11 06:41Nové dokumenty k Pavlovu studiu: Jak komunistická rozvědka připravovala zpravodajce pro nasazení v zemích NATO25.11 06:38Z renomovaného psychiatra, gurua manželského soužití normalizačním bavičem, který na své pacienty donášel StB25.11 06:33Národní galerie Praha představuje nový podcast: Zvuk umění