Streamovací služby

Netflix má v úmyslu natočit dokument o odsouzeném Radovanu Krejčířovi, který nyní pobývá v jihoafrickém vězení. Společnost už kvůli svému záměru oslovil Krejčířovy právní zástupce.

Saúdská Arábie od začátku fotbalového šampionátu v Kataru blokuje populární katarskou streamovací platformu TOD.tv. „Požadovaná stránka porušuje nařízení ministerstva médií,“ ukazuje se místo vysílání.

Příběh služebnice již pět let zvládá přinášet ve svěžím, emočně podmanivém a syrovém hávu témata feminismu a nezávislého a silného ženství, i řadu dalších. V letošní páté řadě se tvůrci pokusili zvrátit trend klesající kvality posledních dvou řad. Podařilo se?

Video dne: VOD platforma Kviff.tv nabízí nově filmovou lahůdku pro malé i velké diváky, vzrušující výpravu do pražské městské džungle Planeta Praha.

Video dne: V dnešní tištěné kulturní příloze live! najdete dvanáctistránkový speciál o dětských knihách. Jaké knihy koupit letos dětem k Vánocům, co se ještě chystá na předvánoční trh a co ve svých recenzích doporučují samy děti?

Šok, něco zcela nečekaného, blesk z čistého nebe. Tak nějak by se dalo nazvat nenadálé prohlášení herce Henryho Cavilla, že odkládá na hřebík meče, lektvary i brnění a opouští hlavní roli v seriálu Zaklínač, jednom z největších fantasy hitů Netflixu.

Nový herecký tým seriálu Koruna o britské královské rodině v Londýně představil jeho pátou řadu, která zachycuje 90. léta 20. století a rozpadající se manželství princezny Diany a prince Charlese. Nová řada bude běžným divákům dostupná od středy na Netflixu. (České noviny)

Americká televizní stanice HBO po čtvrté řadě ukončila seriál Westworld. Oceňované sci-fi drama, které získalo 54 nominací na cenu Emmy, končí navzdory přání tvůrců natočit závěrečnou pátou sérii.

Podzimní fantasy souboj těžkých vah je u konce. Jak Amazon, tak HBO vyložily své karty na stůl a předvedly světu první řady svých aktuálně nejambicióznějších projektů v rámci tohoto žánru. Výsledek? Jedno příjemné překvapení a jedno o něco méně příjemné zklamání.

Dokumentární film Hallelujah: Leonard Cohen, cesta, píseň portrétuje slavného kanadského umělce i jeho asi nejslavnější výtvor, píseň Hallelujah, známou v mnoha verzích, zhusta příšerných. Příběh té písně je spletitý a v mnohém paradoxní.

V současnosti zažíváme přímo explozi nových podcastů rozličné kvality, témat i formátů. Jaké se v nich objevují trendy? A co všechno tento variabilní audio obsah přinesl a proměnil?

Streamovací služba Voyo má více než 400 tisíc předplatitelů v Česku a na Slovensku. Informovala o tom televize Nova, která službu provozuje. Lidé sledují Voyo v průměru 12 hodin týdně. (Lupa)

Netflixu se podařilo zastavit úbytek předplatitelů, za poslední čtvrtletí získala streamovací služba 2,4 milionu nových. Akcie na to reagovaly růstem. Firmě se dařilo také díky uvedení nové série sci-fi seriálu Stranger Things. (Reuters)

Streamovací služba Netflix zavede od 3. listopadu levnější předplatné s reklamou. Bude k dispozici ve 12 zemích, například v USA, Kanadě, Austrálii, Británii, Německu či v Japonsku. V Česku zatím levnější předplatné nebude dostupné.

Netflix se přihlásil do britské agentury pro měření sledovanosti Barb. Sledovanost této streamovací služby tak bude poprvé měřit externí, nezávislý orgán. Dosud Netflix zveřejňoval jen stručné údaje o sledovanosti, které zdůrazňovaly úspěch jeho nejoblíbenějších pořadů. (BBC)

Streamovací videoslužba Aerovod samostatně přestává fungovat a přesouvá se na platformu KVIFF.TV. „Do konce října budete moci na Aerovodu ještě dokoukat poslední zakoupené filmy a předplatné, poté bude web ukončen,“ stojí v oznámení. (Mediaguru)

Film Blondýnka o Marilyn Monroe obsahuje značnou část fikce, reálnou postavu podle velké části kritiky redukuje, a možná až zneužívá. Je to ale také příklad díla neseného jasnou autorskou vizí a provedeného místy skvěle. V jiných místech ale film selhává.

Internetová televize O2 TV nebude vysílat zápasy anglické Premier League. Nedohodla se na podmínkách s majitelem české licence, společností Canal+, která v Česku vlastní satelitní a internetovou televizi Skylink. (Eurofotbal, Sport)

První čeští diváci o víkendu na festivalu Serial Killer viděli úvodní dva díly nového Království Larse von Triera. Kultovní seriál o hororové kodaňské nemocnici se vrací po 25 letech a je ještě zábavnější než dřív. Jaké jsou naše první dojmy?

Na představování nových pořadů a filmů Disney v americkém Anaheimu v půlce září byla diverzita všudypřítomná a týkala se i návratů klasických Disney pohádek. Brzy se tak dočkáme korektnějšího Petra Pana i neslyšící superhrdinky s protetickou náhradou.

Ben Cristovao jako středověký bojovník, černí hobiti, lesbické medvědice a autistický auťák Bruno vrací úder internetovým kritikům. V nových televizních pořadech a filmech navzdory odpůrcům dostává čím dál větší prostor diverzita.

Amazon má za sebou očekávanou premiéru seriálu Pán prstenů. Jedna z globálně nejoblíbenějších fantasy značek zaručuje, že o diváky nouze nebude. Ovšem jen za předpokladu, že se rekordní rozpočet na produkci podaří přetavit v silný divácký zážitek. A ten je dle prvních ohlasů zatím spíš rozpačitý.

Bývalý prezident USA Barack Obama získal cenu Emmy za namluvení dokumentárního seriálu Slavné národní parky (Our Great National Parks) na streamovací službě Netflix. Slavnostní udílení cen proběhne 13. září. (CNN)

Streamovací platforma Amazon Prime uvedla první dvě epizody dlouho připravovaného seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, který vznikl na motivy knih spisovatele J. R. R. Tolkiena. Amazon na první sérii vynaložil nejméně 465 milionů dolarů. (České noviny)

V novém netflixovém seriálu Opuštěný všechno funguje jako dokonale promazaný stroj na komediální seriál z nultých let – víceméně šablonovité postavy, gagy a situace, svižné, i když předvídatelné dialogy.

Hra o trůny jako Rod draka. Fantasy fenomén, který v letech 2011 až 2019 strhnul miliony lidí na celém světě, se nyní vrací, aby se pokusil vyžehlit svůj katastrofální závěr, opět ovládl žebříčky sledovanosti a vydělal HBO další nedozírné bohatství. Ale má na to?

Sledování šestidílné minisérie Zkouška na HBO by mělo uspokojit diváky bažící po něčem dosud skutečně neviděném. Na první pohled vypadá tahle dokumentární komedie jako reality show. Ale věci vždy nejsou tím, čím se zdají být.

Po šesti sériích skončil v těchto dnech jeden z nejvýraznějších seriálů současnosti, netflixovský Volejte Saulovi. V čem tkví jeho výjimečnost, shrnul v červenci Ondřej Štindl.

Jakých je všech deset dílů nového Sandmana pohledem skalního fanouška? Absolutní klenot komiksového světa od vizionářského Neila Gaimana na Netflixu bojuje s komerčními i ideologickými tlaky.

Sandman a všichni hrdinové pěkně pohromadě. Foto: Netflix

Streamovací služba HBO Max se spojí s Discovery Plus. Potvrdila to společnost Warner Bros. Discovery. Nová služba se jako první dostane k americkým uživatelům příští rok v létě. O jejím názvu se bude teprve rozhodovat. (Lupa)

Nová minisérie Andělé a démoni rozkrývá pozadí kultovní značky Victoria’s Secret. Napojení na sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina, sexismus a nevhodné chování ve firmě i marketingovou strategii, která dokázala ve své jednoduchosti pobláznit celý svět.

Štáb filmu Gray Man utratil loni v Česku 752 035 779 korun. Přestože si akční dobrodružství s Ryanem Goslingem vysloužilo za mořem zatím spíše smíšené recenze, v Česku by se mu mohlo dařit, už kvůli množství zábavně poskládaných domácích reálií.

Od dnešního dne uvádí Netflix dvouhodinový film Gray Man, který se loni natáčel v Česku. Filmaři během 18 dnů natáčení v ČR podle České filmové komise utratili 752 milionů korun.

Seriál Volejte Saulovi, jedno z nejlepších audivoziuálních děl posledních let, se chýlí ke konci. Ondřej Štindl se pokouší shrnout důvody jeho výjimečnosti.

Streamovací platforma Netflix přišla mezi dubnem a červencem o téměř milion předplatitelů. Zrušených předplatných ovšem bylo méně, než společnost očekávala. Vliv na to měla zejména čtvrtá série Stranger Things, která zaznamenala mimořádný úspěch mezi diváky. (BBC)

Nejdůležitější momenty z letošního karlovarského filmového festivalu budou celý rok dostupné na streamovací platformě KVIFF.TV. Obsahuje také více než 500 filmů z uplynulých ročníků festivalu. V nabídce je už i několik snímků z letoška. (Proti šedi)

Intimní nahrávka Pamely Andersonové a Tommyho Leea je nejspíš nejznámějším domácím sexvideem na světě. Nový seriál Pam a Tommy ukazuje, jaký dopad měla na svou aktérku. Je ale otázkou, zda Pamele Andersonové seriál pomáhá, nebo opět jen ubližuje.

Seriálová Pamela Andersonová a Tommy Lee v podání Lily Jamesové a Sebastiana Stana. Foto: Erin Simkin/Hulu

Netflix naváže spolupráci se společností Microsoft, která pro něj bude spravovat reklamní technologie. Streamovací platforma bude díky spolupráci schopná nabízet levnější předplatné s reklamami. Informaci zveřejnila včera na svém webu.

Společnost HBO přestane produkovat původní pořady v zemích střední Evropy včetně Česka a Slovenska, v severských zemích, v Nizozemsku a v Turecku. Důvodem je seškrtání výdajů ve výší tři miliard dolarů, které přišlo po fúzi HBO a Warner Bros. Discovery. (Lupa)

Svět je plný nebezpečí a ta číhají na člověka všude, na některých místech je ale pravděpodobnost úrazu výrazně vyšší. A jsou to i místa tak exotická, jako je temný svět thajských jeskyní či letadlo nad Sibiří infikované ruskými agenty.

Netflix hledá účastníky reality show, která se inspirovala v úspěšném seriálu Hra na oliheň. Soutěže se má účastnit 456 lidí z celého světa, kteří budou hrát o 4,56 milionu dolarů. Nejhorší osud, který neúspěšné účastníky čeká, je ale návrat domů s prázdnou. Nepůjde o hru na život a na smrt. (BBC)

Na český trh vstupuje streamovací služba Disney+. Kromě mnoha osvědčených klasik je její vlajkovou lodí nový seriál Obi-Wan Kenobi.

Tvůrci seriálu Město patří nám se po svém předchozím hitu The Wire vrací na HBO Max zpět do Baltimoru a inspirují se případy černošských obětí policejní zvůle. A už v první minutě seriálu Město patří nám je jasně rozprostřeno téma všech šesti epizod: jsme příslušníci policie, kdo je víc.

Standupové speciály Rickyho Gervaise a Norma Macdonalda na Netflixu ilustrují rozdíl mezi humorem, který chce být společenským komentářem, a tím, který si jen letí, kam chce, a přitom třeba řekne víc, než kdyby usilovně artikuloval nějaké poselství.

Nová minisérie Voyo Jitřní záře klade spoustu otázek a je sympatické, že odpovědi už nechává na divácích. Mimo jiné odpovědi na nejpalčivější rodičovskou otázku: Jak vychovávat své děti, aby byly v životě šťastné?

Streamovací služba Disney+, která v Česku startuje 14. června, dnes představila svou programovou nabídku. Nabídne více než 800 filmů, 900 seriálů a sbírku 130 exkluzivních titulů z původní tvorby.

Moses Ingram, Rupert Friend a Sung Kang v Obi-Wan Kenobi. Foto: Disney+

14. června na český trh konečně vstupuje streamovací služba Disney+. Kromě mnoha osvědčených klasik je její vlajkovou lodí nový seriál Obi-Wan Kenobi.

Americký streamovací gigant Netflix ztrácí uživatele, musí kvůli tomu korigovat svoje smělé plány i zažitou praxi. Nabídka Netflixu, která se „prvouživatelům“ může zdát až ohromující, v reálu navíc není zrovna bezedná.

Třetí řada seriálu Mandalorian ze světa Star Wars bude odvysílaná v únoru příštího roku. Informovala o tom společnost Disney. Zároveň zveřejnila trailer k seriálu Andor, který má být na streamovací platformě Disney+ odvysílaný letos v srpnu. (Verge)

Celý příběh úspěchu a pádu, který dokument White Hot: The Rise and Fall of Abercrombie & Fitch vypráví, je nejen zajímavou kapitolou dějin módního marketingu, ale i jedné stránky devadesátkové Ameriky. Velmi bílé a elitářské.

Nové články Deníku N

01:48Proč okupanti přicházejí do „prohnilé“ Evropy a jak jim můžeme věřit? 00:01Kratší než vzdech – zachytit slovy, co se slovy zachytit nedáVčera 12:36Běloruští studenti ve slepé uličce: Z Česka musí pryč, doma jim hrozí Lukašenkova pomstaVčera 12:14Chci kupovat auto. Půjdou ceny dolů, nebo se čekání nevyplatí? Odpovídají čtyři lidé z trhuVčera 08:10Ekonomika roste, zaměstnanci ale tahají za kratší konec provazu, říká autor studie o chudobě02.12 19:17Prezidentská Pointa N: Ve hře zbyla tři jména. Kdo bude kingmaker (nebo queenmaker) boje o Hrad?02.12 18:46Sází stromy u silnic a vysvětluje, že v aleji se řidičům jezdí lépe02.12 18:31Vývoj bojů (281. den): Pět poučení z války na Ukrajině, která by si mělo pamatovat i Česko02.12 17:27Už teď jsou místa k nepřežití, varuje oceněná vědkyně. Migraci nezastavíme plotem02.12 17:18„Nemám potřebu si čechrat peříčka.“ Petr Pavel u krmení lvů popsal, v čem musí v kampani přidat02.12 17:15Olomoucká univerzita odklání čínský vliv. Vypoví smlouvu kritizovanému Konfuciově institutu02.12 17:03Lepení rozpočtu miliardami z emisních povolenek skončí. Peníze mají jít už jen na zelenou politiku02.12 16:08Když se český stát zajímá o Číňany, musím vysvětlovat, proč jsou tak nervózní, říká soudní tlumočnice02.12 15:38Studio N: Jak násilí a mučení drží Putinův režim při životě02.12 14:28Byl to boj mezi rozumem a citem, říká miliardář Dědek o rozhodnutí podpořit milionem Pavla02.12 14:25Newsletter live! Trhu i naší anketě Knihy roku dominují, přesto jsou spisovatelky podezřelé. Čím?02.12 13:25Je to v českém zájmu a máme na to? Odpovídáme senátorce Zwyrtek Hamplové k výcviku ukrajinských vojáků02.12 12:15Slovem roku je „gaslighting“. Značí druh manipulace, při které člověk začne pochybovat sám o sobě02.12 11:39Ipsos: Babiš posílil, Nerudová vystřelila. Za trojicí favoritů je propast02.12 10:42Danušeland je zalitý sluncem, na obzoru se však stahují mračna02.12 07:24Britský deník Ivana Kytky: Proč zase skáču přes kaluže02.12 05:57Bibli rozuměl jako málokdo, v každém náboženství uměl najít to nejlepší, přesto nesklouzl k autoritativním výkladům02.12 00:01Knihy roku Deníku N: Vyhrály Bílá Voda a Životice02.12 00:01Jaké jsou problémy českého knižního trhu? Dědictví živelného rozkvětu 90. let a těžký život malých knihkupců02.12 00:00Ostřit sekyru vším, co přijde pod ruku02.12 00:00Nejlepší knihy roku: Jak své hlasování zdůvodňují Baxa, Brdečková, Padevět či Romancov?02.12 00:00Normální i abnormální literární rok 202202.12 00:00Knihy roku Deníku N: Souhrn všech tipů od osobností kulturního a veřejného života02.12 00:00Jako ženy jsme podezřelé z inklinace k pokleslým literárním formám, říká Kateřina Tučková v rozhovoru se sedmi českými spisovatelkami01.12 20:54Jaz: Omezování služeb státu