MZV neeviduje Čechy, kteří by se nedostali na zpáteční let ze Rhodu

Lesní požár na ostrově Rhodos. Foto: Christophe Gateau, ČTK/DPA
Lesní požár na ostrově Rhodos. Foto: Christophe Gateau, ČTK/DPA

Na řeckém ostrově Euboia se poblíž města Karystos zřítilo malé letadlo, které zasahovalo proti lesním požárům. Informovala o tom řecká televize ERT. (ČTK)

Lety z Řecka do Česka se podle ministerstva zahraničí společně s cestovními kancelářemi daří odbavovat, nevznikají problémy. Nejde už o mimořádné linky. (ČTK)

Pro Řecko je nyní v cestovatelském systému Drozd zaregistrováno 4624 lidí, o 2000 více než v pondělí ráno, sdělil mluvčí ministerstva zahraničí. (ČTK)

Návrat českých občanů do vlasti z Řecka je víceméně bez problémů, řekl premiér Petr Fiala. Vládní letadla není potřeba vyslat, kapacity jsou dostatečné. Fiala se nedomnívá, že lze občanům doporučit cestu na Rhodos.

„Myslím, že každý, kdo uvažuje o cestě na Rhodos, by měl poslouchat bedlivě pokyny a doporučení především ministerstva zahraničí. Cestovní kanceláře situaci vyhodnotily tak, že nadále aspoň do některých částí tohoto ostrova posílají zájezdy a české občany. Já bych tady byl hodně opatrný,“ prohlásil Fiala.

Nemyslí si, že lze v tuto chvíli cestu na Rhodos doporučit, ale je to podle něj na rozhodnutí každého.

Fiala to řekl po křtu měsíčního hříběte koně Převalského. Akce probíhala ve výběhu, který zřídila pražská zoo na návrší Dívčí hrady v Praze. (ČTK)

Hasičská letadla v Řecku za úsvitu opět vzlétla bojovat s ohněm. Z ostrova Rhodos se čekají další evakuace turistů. Ochlazení přijde ve čtvrtek. (ČTK)

Několik českých cestovních kanceláří nabídne svým klientům, kteří mají na severní část řeckého ostrova Rhodos odletět ve středu nebo ve čtvrtek, bezplatnou změnu zájezdu. Lidé, kteří si pobyt zakoupili do jižní části ostrova, mohou využít bezplatné změny i bezplatného storna, potvrdil mluvčí CK Jan Bezděk. (ČT24)

Na ostrově Rhodos je dle informací českých cestovních kanceláří asi 4500 lidí z Česka, z toho 1000 se dnes na ostrov dostalo, zhruba 800 jej opustilo, uvedlo ministerstvo zahraničí. (ČTK)

Cestovní kancelář Blue Style podle mluvčí Lucie Bukovanské dává klientům, kteří mají odlet na Rhodos naplánovaný do konce července, možnost změny destinace nebo termínu zdarma. Z náhradních destinací klienty CK nejčastěji posílá na řecký ostrov Kos.

„Klienti, kteří mají plánovaný odlet na ostrov Rhodos do konce července, mohou využít bezplatnou změnu zájezdu destinace, případně termínu, pokud trvají na tom, že chtějí letět na Rhodos. Klientům, kteří měli letět do zasažených zón, jsme samozřejmě bezplatně stornovali jejich zájezd, ale nabízíme také možnost změny destinace,“ řekla Bukovanská.

„Nejhorší máme za sebou a uvidíme co dál, protože ta situace se mění rychle,“ řekla dále Bukovanská. Může se podle ní stát, že se například problémy s výpadkem elektřiny na jihu přenesou i na sever ostrova. Potíže jsou také s logistikou na Rhodu. „Ne všechny cesty jsou otevřené kvůli hasičským výjezdům, některé jsou i zavřené,“ upozornila.

Klienti CK Travel Family podle ředitelky Blanky Hrubé na Rhodu nejsou v nebezpečných oblastech. „V tuto chvíli máme 35 klientů v nezasažené oblasti Stegna, kteří zítra odlétají na pravidelném letu. Co se týče počasí, to této oblasti také napomáhá, fouká jihozápadní vítr, takže požár by se tímto směrem neměl šířit,“ řekla. Na jihu ostrova nemá klienty ani CK Alexandria, řekl mluvčí Petr Šatný. (ČTK)

Český turista Pavel Eichler je na Rhodu s celou rodinou. V sobotu po snídani už se nemohli vrátit na pokoj, všichni klienti hotelu museli na pláž. V rozhovoru popisuje průběh evakuace a situaci na místě.

Ministerstvo zahraničí uklidňuje turisty, kteří jsou na řeckém ostrově Rhodos nebo Korfu. Požáry se podařilo dostat pod kontrolu a evakuaci ministerstvo plánuje už jenom u desítek lidí. Co mají lidé dělat, pokud na ostrov míří nebo už na něm jsou, popisuje vysoce postavený diplomat Martin Smolek.

Cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours nabídnou klientům, kteří mají ve středu nebo ve čtvrtek odletět na severní Rhodos, bezplatnou změnu zájezdu, řekl mluvčí cestovních kanceláří. (ČTK)

Pokud ministerstvo zahraničí vydá plošné doporučení necestovat na Rhodos, cestovní kanceláře nemají povinnost tam zájezdy rušit. Je ale zvykem, že tak činí, řekl za Asociaci cestovních kanceláří ČR Jan Papež. (ČTK)

Česko je připraveno poslat do Řecka zasaženého požáry hasiče, pokud země akceptuje českou nabídku, případný tým by byl asi 50členný, řekl ministr vnitra Vít Rakušan. (ČTK)

Ministr vnitra Rakušan žádá cestovní kanceláře, aby neposílaly turisty na Rhodos a pomohly obyvatelům Česka z ostrova domů. Na části Rhodu hoří. (ČTK)

Turisté dále opouštějí repatriačními lety ostrov Rhodos, který zasáhly požáry. Podle ministryně není situace kritická a letiště funguje normálně. (ČTK)

Jak turisté utíkali před požáry na Rhodu: Brodili se v moři nebo šplhali na lodě, evakuovali se do rychle vytvořených provizorních středisek, na která úřady upravily školy, tělocvičny, hotelové konferenční místnosti a další vhodné prostory.

Muž s dítětem v náručí utíká před lesním požárem na řeckém ostrově Rhodos. Letošní vlna spalujících veder bude zřejmě nejdelší v řeckých dějinách. Foto: Lefteris Diamanidis, InTime News via AP, ČTK

Ministerstvo zahraničí varovalo před požáry s rizikem šíření v severovýchodní oblasti Korfu. Podle Smolka z ministerstva v noci bylo evakuováno 60 Čechů z hotelu, ráno se ale vrátili. (ČTK)

Ministerstvo zahraničí nevydá plošné doporučení necestovat na Rhodos, situace na ostrově se podle tamních hasičů zlepšuje, řekl České televizi Smolek z ministerstva. (ČTK)

Na řeském ostrově Rhodos se nachází přes 4000 Čechů, v cestovatelském systému Drozd je ale aktuálně registrováno 2600 lidí pro celé Řecko. Řekl to mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Úřad žádá Čechy o registraci, aby s nimi mohl rychle sdílet informace.

V Řecku se odehrála podle místní policie dosud největší evakuační operace. Způsobily ji lesní požáry, které vypukly na ostrově Rhodos a v sobotu dopoledne se kvůli silnému větru rozšířily i do blízkosti letovisek na jihovýchodě. Turistické lokality Kiotari či Lardos zavalil hustý dým. Podle místních médií bylo evakuováno na 20 000 lidí, podle AFP na 30 000.

„V Drozdu je aktuálně registrováno okolo 2600 lidí pro Řecko. Jenom na Rhodosu se nachází přes 4000 Čechů, prosím proto všechny, aby se zaregistrovali, a MZV tak s nimi mohlo rychle sdílet informace,“ vyvzal Drake.

Ministerstvo turistům doporučuje, aby necestovali do oblastí, které jsou požáry postižené. „Aktuálně to jsou tyto: Kiotari, Gennadi, Pylonas, Laerma, Lardos, Lindos, Kalathos, Malona, Asklipeio, Peukous, Massari a Charaki. Upozorňujeme však, že vysoké nebezpečí požáru platí pro celý ostrov,“ uvedlo na webu.

Česko je podle premiéra Petra Fialy (ODS) připravené vyslat na řecký ostrov letadlo a pomoci při případné evakuaci Čechů, armáda má pro případnou pomoc připravená dvě letadla, pokud by nestačily už naplánované repatriační lety cestovních kanceláří.

Ministerstvo zahraničí zřídilo pohotovostní linku pro dotazy spojené s požáry na Rhodosu, funguje na čísle 222 264 240. Turisté, kteří pobývají na Rhodu, se mohou obracet také na nouzovou linku českého velvyslanectví v Athénách. Telefonní číslo je +30 694 4733 769. (ČTK)

V Praze v noci přistála tři letadla z řeckého Rhodosu. Šlo o dva repatriační lety, které na ostrov vypravily cestovní kanceláře, a jednu běžnou linku. Mnozí pasažéři si ale na komunikaci s cestovními kancelářemi stěžovali.

Dvěma nočními repatriačními lety se ze Rhodu vrátilo zhruba 450 klientů cestovních kanceláří, další poletí, řekl dnes České televizi Martin Smolek, vrchní ředitel právní a konzulární sekce ministerstva zahraničních věcí (MZV). Vládní speciály zatím do oblasti nevyrazí.

MZV zatím nevydá plošné doporučení necestovat na Rhodos, situace na ostrově se podle tamních hasičů zlepšuje, uvedl Smolek. Úřad zároveň na Twitteru varoval před požáry s rizikem šíření v severovýchodní oblasti Korfu. Podle Smolka v noci bylo evakuováno 60 Čechů z hotelu, ráno se ale na místo vrátili a pokračují v pobytu.

Po dvou nočních mimořádných letech byl další v plánu ráno a následně večer pravidelný let, který má ale kapacitu i na repatriaci osob, jimž skončí dovolená z důvodu evakuace dříve, řekl Smolek ČT. Několik dalších lidí, kterým se zatím nepodařilo spojit se svou cestovní kanceláří, se nachází v hotspotech blízko letiště na Rhodu. Těmto lidem budou pomáhat dva členové speciálního konzulárního týmu i dva hasičští důstojníci.

Jednání s cestovními kancelářemi

Zástupci ministerstva dnes opět jednali s cestovními kancelářemi. Česko podle Smolka vychází z informací a doporučení řeckých orgánů, podle tamních hasičů se situace lepší, jediná skutečně kritická je oblast Asklipeio. Ministerstvo zatím nepřistoupí k plošnému nedoporučení cest na Rhodos.

V noci vypukl požár také mimo jiné na ostrově Korfu. Celkem bylo evakuováno zhruba 2600 klientů. V jednom hotelu se nacházelo 60 Čechů, kteří byli evakuováni z důvodu blízkosti požáru, nad ránem se ale do ubytovacího zařízení vrátili, řekl Smolek. Na ostrově je podle ředitele sekce 17 požárem zasažených míst.

V Řecku se odehrála podle místní policie dosud největší evakuační operace. Způsobily ji lesní požáry, které vypukly na ostrově Rhodos a v sobotu dopoledne se kvůli silnému větru rozšířily i do blízkosti letovisek na jihovýchodě. Turistické lokality Kiotari či Lardos zavalil hustý dým. Podle místních médií bylo evakuováno na 20 000 lidí, podle AFP na 30 000. (ČTK, ČT24)

Lesní požár na ostrově Rhodos. Foto: Christophe Gateau, ČTK/DPA

Evakuace začaly také na řeckém ostrově Korfu, důvodem jsou stejně jako na Rhodosu lesní požáry. Agentura AFP píše o 2500 evakuovaných. Hoří i na ostrově Evia. (Sky News)

Hasiči pošlou na Rhodos dva styčné důstojníky pro koordinaci případné další pomoci. Původně měli odletět až zítra, nakonec do Řecka vyrazí letecky už dnes. (HZS ČR)

Premiér Fiala uvedl, že pokud nebudou stačit noční repatriační lety cestovních kanceláří z Rhodosu, je Česko připraveno pomoct. „Ministryně obrany Jana Černochová mi potvrdila, že armádní letadla jsou připravena okamžitě odletět do Řecka, pokud si to situace vyžádá,“ napsal na Twitteru.

Premiér to uvedl poté, co situaci dnes odpoledne řešil s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti). Později dodal, že armáda má pro případnou pomoc připravená dvě letadla. Kvůli požárům na jihovýchodě Rhodu musely být evakuovány stovky českých turistů. Některé cestovní kanceláře vypraví pro své klienty dnes v noci repatriační lety.

„Jsme v kontaktu s českými občany, diplomaty i cestovními kancelářemi. Zástupci ministerstva zahraničních věcí pomáhají lidem přímo na místě. Jsme připraveni vyslat vládní letadlo a poskytnout pomoc při případné evakuaci našich občanů,“ uvedl ministerský předseda.

Pokud repatriační lety cestovních kanceláří nebudou stačit, zapojí se do evakuace českých občanů armáda. Připravené jsou letouny Airbus a CASA.

Zástupci ministerstva zahraničí, kteří na Rhodos odcestují, vyhodnotí situaci přímo na místě a jsou připraveni případnou repatriaci organizovat. Veškeré kroky vláda koordinuje s řeckou stranou tak, aby nevznikly komplikace, dodal premiér.

Podle odhadů ministerstva zahraničí je na ostrově 4000 až 5000 českých občanů. Velké části se ale evakuace netýká, jsou v místech, která ohněm ohrožená nejsou. Mateřská skupina cestovních kanceláří Exim Tours a Fischer dnes v noci vyšle repatriační let z Prahy, který přepraví Čechy z nejvíce zasažených oblastí. Stejně tak učiní Čedok.

Vládu dnes kvůli postupu při evakuaci turistů kritizovali zástupci opozice. „Může se nám to líbit nebo ne, ale politika je někdy o symbolech. A to, že tahle vláda pošle tisícům Čechů na hořícím ostrově Rhodos dva konzulární úředníky, a ne naše letadlo, které by je přivezlo domů a které jindy vláda velmi ochotně půjčuje, je symbol jako blázen,“ napsal poslanec Radek Vondráček (ANO).

Zástupci diplomacie v uplynulých hodinách uváděli, že ministerstvo je v kontaktu s cestovními kancelářemi, které dopravu zajišťují. Vrchní ředitel právní a konzulární sekce ministerstva zahraničních věcí Martin Smolek dopoledne řekl, že není problém s leteckou dopravou Čechů z Rhodu do Česka, protože letiště normálně funguje. Podle něj jsou větší problémy s přepravou po ostrově, chybí vozy taxi a autobusy částí území neprojedou. Ministerstvo proto řešilo hlavně to, jak dostat turisty na letiště.

Také ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na Twitteru už dnes dříve uvedl, že vyslání vládního speciálu zatím nebylo potřeba. „… pokud by to bylo potřeba, vládní letadlo pro naše lidi na Rhodos samozřejmě pošleme. Zatím cestovní kanceláře jejich přepravu zpět do ČR zvládají a o pomoc nepožádaly,“ napsal. Vyzval veřejnost, aby nepropadala panice a sledovala spolehlivé zdroje informací. (ČTK)

Z Prahy na Rhodos v noci odstartuje repatriační let, který ze zasažených oblastí ostrova přiveze klienty cestovních kanceláří Fischer a EXIM tours, informoval mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. (ČT24)

Ministerstvo zahraničí na Twitteru shrnuje aktuální informace ohledně požáru na Rhodosu. Spustilo další linku pro české občany, v případě, že lidé nemají doklady a chtějí Řecko opustit, místní policie bude na letišti na Rhodosu vystavovat potvrzení o ztrátě cestovního dokladu.

Řecko zatím o žádné další zahraniční týmy na pomoc s hašením lesních požárů nepožádalo. Čeští hasiči jsou v kontaktu s velvyslancem v Aténách, Česko do země posílá dva styčné důstojníky pro případnou koordinaci další pomoci. (HZS ČR)

S lesním požárem na řeckém ostrově Rhodos dnes ráno bojovalo přes 250 hasičů. Požár od soboty vyhnal z domovů a hotelů tisíce lidí, hasičům pomáhají desítky vozů, vrtulníky a letadla.

Informují o tom řecká i zahraniční média, podle nichž se hasiči snažili zastavit šíření plamenů na třech různých místech. Operace zahrnuje zahraniční posily, podle těch slovenských povětrnostní podmínky zůstávají nepříznivé.

Požár se rozhořel na začátku týdne v centrální části ostrova a kvůli neustálému větru se šířil k jihovýchodnímu pobřeží, kde leží několik turistických letovisek. Mluvčí řeckých hasičů uvedl, že situace je extrémně složitá, a varoval, že by se mohla ještě zhoršit.

Pět vrtulníků v akci

V terénu ráno bylo 266 hasičů a 49 hasičských vozů, zatímco ve vzduchu operovalo pět vrtulníků a deset letadel, z toho tři zahraniční, uvádí agentura AP. Během dne se očekávalo zapojení dalších 15 vozidel a 60 hasičů.

Na místě jsou mimo jiné slovenští hasiči, kteří prostřednictvím Facebooku o vývoji podávají pravidelná hlášení. „Na Rhodosu nadále přetrvávají vysoké teploty a fouká silný nárazový vítr,“ uvedli v jednom z nich.

Média píšou o „třech frontách“ boje s požárem, kde hasiči vytvářejí příkopy či jiné bariéry proti šíření plamenů. Cílem operace je zabránit tomu, aby požár zachvátil hustější porosty a dál se přibližoval více osídleným oblastem.

Vlna veder

Požár na Rhodosu, který leží nedaleko tureckého pobřeží, zuří v době, kdy Řecko zažívá vlnu veder a eviduje desítky nových ohňů. Teploty tento víkend šplhají až ke 45 stupňům Celsia.

Ničivé požáry postihly Řecko už před pěti lety, kdy oheň zasáhl nejprve lesy a později severovýchodně od metropole Atén pronikl i do obytné zástavby. Ohnivá fronta 23. července 2018 sešla ze svahů pohoří Pendeli až na východním pobřeží oblasti Attika, která zahrnuje také hlavní město. Nejvíce zasáhl letovisko Mati. Řadu lidí zachránil jen skok do moře a plavání co nejdál od břehu. Jiní prchli na pláže a skalnaté pobřeží, odkud je zachraňovali na svých lodích rybáři, pobřežní stráž, ale i turisté s nafukovacími čluny. Přes moře se podařilo evakuovat stovky lidí. Mnoho jich však nestačilo utéct a uhořeli či se udusili, počet obětí přesáhl stovku. (ČTK)

Podle řecké policie bylo na Rhodosu kvůli požáru evakuováno asi 19 000 lidí, z toho 3000 po moři. Žádné oběti podle agentury AP hlášeny nejsou. Přesné počty evakuovaných se dosud rozcházely. (ČTK)

Cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours ruší cesty na řecký ostrov Rhodos, který sužuje lesní požár. CK Alexandria v zasažené oblasti žádné zákazníky nemá. (E15)

Česko na Rhodos vyšle dva členy speciálního konzulárního týmu, aby pomohli Čechům na místě, informoval ministr zahraničí Jan Lipavský. Diplomacie je kvůli situaci v Řecku způsobené lesním požárem v kontaktu s cestovními kancelářemi. Lipavský o situaci informoval vládu.

Požár na Rhodosu vyvolal největší evakuační operaci v dějinách Řecka, uvádí tamní policie. Podle agentury AFP muselo před plameny utéct na 30 000 lidí, policie údaje později upřesnila na asi 19 000 evakuovaných. Mnozí z nich strávili noc na dnešek ve školách, sportovních halách či v hotelech v části ostrova, kterou plameny neohrožují.

Lokální politik Panagiotis Dimelis v rozhovoru s televizí Skai TV označil situaci za bezprecedentní.

Česko na Rhodos vyšle dva členy speciálního konzulárího týmu, aby pomohli Čechům na místě, informoval ministr zahraničí Jan Lipavský. Diplomacie je kvůli situaci v Řecku v kontaktu s cestovními kancelářemi. Lipavský o situaci informoval vládu. (ČTK, Deník N)

Na ostrově Rhodos v Řecku se nachází několik tisíc českých turistů, stovky z nich byly kvůli lesnímu požáru evakuovány. Podle českého velvyslance v Řecku nejsou informace o tom, že by byl někdo z Čechů zraněn, napsala ČT. Evakuace dál pokračují, řečtí hasiči se omlouvají za chaos.

Česko na Rhodos vyšle dva členy speciálního konzulárího týmu, aby pomohli Čechům na místě, informoval ministr zahraničí Jan Lipavský. Diplomacie je kvůli situaci v Řecku v kontaktu s cestovními kancelářemi. Lipavský o situaci informoval vládu.

Řecká policie uvedla, že lesní požár na Rhodosu vyvolal největší evakuační operaci v dějinách Řecka. Podle agentury AFP muselo před plameny utéct na 30 000 lidí, podle řecké televize ERT se dotkly nejméně 10 000 lidí.

Mnozí z nich strávili noc na dnešek ve školách, sportovních halách či v hotelech v části ostrova, kterou plameny neohrožují. Lokální politik Panagiotis Dimelis v rozhovoru s televizí Skai TV označil situaci za bezprecedentní.

Požár poblíž turistických letovisek

Požár vyhání lidi z domovů a hotelů na jihovýchodě ostrova, kde se plameny přiblížily turistickým letoviskům Kiotari a Lardos. Podle sobotních zpráv bylo evakuováno přes 3500 lidí včetně českých turistů, kterých se na ostrově podle českého velvyslanectví v Aténách nachází několik tisíc.

BBC dnes informovala, že se chystala evakuace dalších asi 1200 lidí z obcí Pefki, Lindos a Kalathos. Oficiální informace o počtu evakuovaných nebyly ráno k dispozici, rovněž nejsou žádné informace o zraněných či mrtvých.

Podle agentury DPA mají za sebou lidé na Rhodosu „chaotickou noc“. Evakuace probíhaly po vodě i po souši, přičemž úřady pro zasažené uvolnily školy, sportovní halu či trajekty. „Zatímco jsme čekali, oheň se přesouval k pláži, ale pláž byla slepá ulička,“ líčila evakuaci jedna britská turistka. Když na místo dorazila loď, „procpala jsem se někomu pod nohama a nastoupila jsem“.

Lipavský: Situace je komplikovaná

Český ministr zahraničí Jan Lipavský dnes ráno situaci na místě označil za komplikovanou a dodal, že elektrické i mobilní sítě na Rhodosu mají výpadky. Britský turista řekl BBC, že byl z hotelu evakuován kolem druhé hodiny ráno, aniž měl informace od letecké společnosti či hotelového personálu. Podle místostarosty ostrova Thanasise Virinise mezitím na místě přistály nové spoje s turisty.

Mluvčí řeckých hasičů Yannis Artopoios se v rozhovoru s BBC za „chaos“ omluvil a zásah proti požáru označil za nejsložitější, jakému kdy útvar čelil. Plameny se na Rhodosu šíří od úterý a pohání je silný vítr. Na místo o víkendu dorazily posily ze Slovenska a Rumunska; slovenští hasiči na Facebooku situaci popsali jako extrémně složitou. (ČT24, ČTK)

Lesní požár na ostrově Rhodos. Foto: Christophe Gateau, ČTK/DPA

Aktuálně nejčtenější

Válka předsedů v TOP 09: Dva rivalové se spojili proti společnému nepříteli, utrpět může strana i SpoluBývalý ministr financí a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. Foto: Ludvík Hradilek, Deník NVšichni naši NohavicovéV Nohavicovi navazuje Houda tam, kde skončila jeho předchozí kniha Normalizační festival. Foto: ČTK / Šálek VáclavDalší napětí v Muzeu paměti: Marvanová v rozporu s pravidly prosadila ředitele, na protest rezignují zaměstnanciZastupitelka Hana Kordová Marvanová byla vyloučená z klubu Spolu. Foto: Gabriel Kuchta, Deník NPřipadala jsem si jako hyena. Pud byl ale silnější, říká odsouzená bazarová podvodniceFoto: Unspash„Poslali mi to kamarádi.“ Pronikli jsme do skupiny, kde děti vidí násilí, porno i hákové křížeKoláž: Deník NNová cesta k lepší penzi? Rozebíráme plusy i minusy dlouhodobého investičního produktuNa novou formu podporovaného spoření nebude už stát přispívat přímo, ale pomocí daňových úlev. Foto: Adobe StockNohavicův životopisec se vzepjal k životnímu skoku do slepé uličkyPodstatou příběhu Jaromíra Nohavici ani veřejné diskuze nad ním není souboj o jednu „Pravdu“. Foto: ČTK / Doležal MichalStudio N: Příští stanice –⁠ kulturní válka. Co si odnést z kauzy Hlavák?Nejviditelnějším novým prvkem hlavního nádraží bude dřevěná střecha nad prostranstvím před ním. Foto: Henning Larsen ArchitectsStavíme bungalovy v polích, kde budou v budoucnu opuštění vdovci a vdovy závislí na vnoučatech s auty, říká urbanistaFoto: Gabriel Kuchta, Deník NZpůsobí v těle miliardy výbuchů za sekundu, buňkám je špatně a odumřou, popisuje spoluautorka léku proti rakoviněLék proti rakovině prostaty z laboratoře jaderné chemičky Martiny Benešové schválila americká FDA. Foto: Audioteka.czNejtvrdohlavější z Tvrdohlavých sdílí své Apokalypsy a vize. U Jaroslava Róny umí být i monstra dojemnáJaroslav Róna jako kurátor Mikulovského výtvarného sympozia. Foto: ČTK / Šálek VáclavStřední Evropa se propadá do bažin své minulostiČeská republika zatím prokletí pádu do nejpatologičtějších aspektů své minulosti odolává. Ilustrace: Adobe stock, zpracováno pomocí AIIzrael chystá dlouhou válku s Hamásem. Tajné služby chtějí pozabíjet jeho lídry v zahraničíLídři Hamásu Jahjá Sinvár, pod ním Ismaíl Haníja a vpravo Chálid Mašál. Foto: Wikimedia Commons, ruská Rada federace a Khamenei.irÚtočníci napadli v Budějovicích muže s duhovou vlajkou. „Politici předsudečné násilí vědomě ignorují,“ říká právničkaNárůst lidí, kteří se počítají do komunity LGBTQ+, posilují mladí lidé, kteří svou sexualitu častěji vnímají jinak než pouze heterosexuálně. Foto: Gabriel Kuchta, Deník NPolicejní zásah označoval za „boží požehnání“. Detektivové teď obvinili jeho i samotnou firmu XIXOIONěkdejší šéf firmy XIXOIO Richard Watzke, jemuž herec Jaroslav Dušek přezdívá Velký tetřev. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Nové články Deníku N

Včera 20:06Dítě může mít z čerta trauma jako dospělý po přepadení, varuje psycholog. Jak si užít Mikuláše a neublížit?Včera 19:43Pointa N: Potraviny měly zlevnit, ale zdraží. A co chystají komunisté a SPDVčera 19:25Nová cesta k lepší penzi? Rozebíráme plusy i minusy dlouhodobého investičního produktuVčera 18:41Další napětí v Muzeu paměti: Marvanová v rozporu s pravidly prosadila ředitele, na protest rezignují zaměstnanciVčera 17:35Vývoj bojů (649. den): Rusové zavraždili zajatce, dříve bombardovali nemocnici – všechno omlouvajíVčera 16:23Premiér jinak proruských Bulharů stojí jasně na straně Ukrajiny. Doma je ale jen loutkou, říká novinářVčera 16:23Bartoše vyzve europoslankyně Gregorová. Do souboje o vedení Pirátů ji vysílají kritici účasti na vláděVčera 16:10Střední Evropa se propadá do bažin své minulostiVčera 14:54Policejní zásah označoval za „boží požehnání“. Detektivové teď obvinili jeho i samotnou firmu XIXOIOVčera 14:48Vyhřezlá ploténka v deseti letech. U dětí se množí „dospělácké“ potížeVčera 14:33Studio N: Příští stanice –⁠ kulturní válka. Co si odnést z kauzy Hlavák?Včera 14:22Izrael chystá dlouhou válku s Hamásem. Tajné služby chtějí pozabíjet jeho lídry v zahraničíVčera 13:08Japonští pátrači našli u havarovaného amerického letounu ostatky. Tokiu se nelíbí, jak USA postupujíVčera 12:37Útočníci napadli v Budějovicích muže s duhovou vlajkou. „Politici předsudečné násilí vědomě ignorují,“ říká právničkaVčera 11:27Nohavicův životopisec se vzepjal k životnímu skoku do slepé uličkyVčera 11:27Všichni naši NohavicovéVčera 09:53Válka předsedů v TOP 09: Dva rivalové se spojili proti společnému nepříteli, utrpět může strana i SpoluVčera 06:30Stalin ji nenáviděl, v pražské Státní opeře teď Šostakovičova Lady Macbeth Mcenského újezdu sbírá zasloužené ovaceVčera 06:30Nejtvrdohlavější z Tvrdohlavých sdílí své Apokalypsy a vize. U Jaroslava Róny umí být i monstra dojemná03.12 17:54Život v Nizozemsku bude pokračovat jako dosud, skutečnou cenu zaplatí Ukrajina03.12 08:17Připadala jsem si jako hyena. Pud byl ale silnější, říká odsouzená bazarová podvodnice03.12 06:30Jaká tajemství mají cestující na letištním přestupu? Vyšel nový soubor povídek Biancy Bellové Transfer03.12 01:32Pražská vila ruského železničního kmotra je na prodej. Sankce mu zatím nehrozí02.12 19:22Nové návraty Tří oříšků, Saxany a Pyšné princezny. Co Česku přinesou coververze dávných hitů?02.12 11:19Americký deník: Rodiče se tu o své děti někdy bojí tak, že je nepustí ani na školní výlety02.12 10:55„Tvrdil mi, že spadl z barové židle. A byl viditelně pod parou. Jak jinak.“ Vzpomínka na zesnulého irského velikána Shanea McGowana02.12 09:00„V naší zemi potřebujeme víc lásky.“ Reportáž o odchodu mladých lidí z Bosny a Hercegoviny01.12 20:14„Když je někdo rasista v hospodě, asi bude rasista i na internetu.“ O digitálních životech s Marií Heřmanovou01.12 19:12Hala nádraží se náhle objevila v seznamu památek. Účelové, odmítá to Praha a Správa železnic01.12 19:07Politická Pointa N: Fiala úřaduje ve zdravotnictví, Válek si léčí rány. A Kalousek se směje