Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po zhruba šestnácti hodinách odletěl z Česka

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Obrazem: Druhý den Zelenského návštěvy v Praze očima fotografa Deníku N Gabriela Kuchty.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Lídři zemí NATO na summitu potvrdí, že se Ukrajina v budoucnu stane členem Aliance, řekl Stoltenberg. V rámci nové rady s nimi zasedne Zelenskyj. (ČTK)

Volodymyr Zelenskyj dorazil do Prezidentského paláce v Bratislavě. Před ním stojí desítky lidí s ukrajinskými vlajkami, kteří přijeli ukrajinského prezidenta přivítat. (Denník N)

„Chtěli jsme, aby návštěva prezidenta Zelenského byla co nejvíc přátelská a civilní,“ říká hradní kancléřka Jana Vohralíková. Na průběhu návštěvy se podle ní podílely česká i ukrajinská strana.

Návštěva měla být podle kancléřky Vohralíkové civilní a přátelská. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

„Snažím se zapomenout na vše, co jsem kdy měl společného s Ruskem,“ říká ukrajinský hokejista Serhij Babinec, který po anexi Krymu krátce hrál za ruský tým. Loni pomáhal s evakuací dětí, letos s organizací cesty Dominika Haška do Kyjeva.

Ukrajinský prezident Zelenskyj po Česku zamířil na Slovensko. V Bratislavě by se měl setkat s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, premiérem Ľudovítem Ódorem a předsedou Národní rady Borisem Kollárem. Jednat budou o konkrétní obranné pomoci a integraci Ukrajiny do NATO, oznámil na svém twitterovém účtu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po zhruba šestnácti hodinách odletěl z Česka. Při své první návštěvě Prahy se setkal s nejvyššími ústavními činiteli.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Summit Krymské platformy by se měl zabývat únosy ukrajinských dětí do Ruska. Oznámila to Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) po jednání s ukrajinským prezidentem Zelenským. Tyto praktiky podle ní nelze přijmout. Summit se bude konat v říjnu v Praze.

Markéta Pekarová Adamová s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským probírala summit Krymské platformy, který se v Praze uskuteční letos na podzim. „Měla jsem tu radost panu prezidentovi říct, že budeme stále po boku Ukrajinců v boji proti ruskému agresorovi. Budeme je podporovat až do úplného vítězství,“ řekla Pekarová Adamová.

Na chystaný říjnový parlamentní summit Mezinárodní Krymské platformy, který bude hostit Praha, pozvala Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) také první dámu Ukrajiny Olenu Zelenskou. Šéfka Sněmovny to uvedla po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová obdarovala ukrajinského prezidenta Zelenského tričkem s potiskem usnesení, kterým česká sněmovna označila současný ruský režim za teroristický. Toto usnesení poslanci schválili v listopadu loňského roku. Ukrajinský prezident se také podepsal do knihy hostů.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po jednání se šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) obdržel klíč od horní komory Parlamentu. „Protože když máte klíč od českého Senátu, tak dveře českého Senátu jsou vám, pane prezidente, a celému ukrajinskému lidu vždy otevřené,“ řekl Vystrčil.

Pokud má podle Vystrčila někdo klíče od domu někoho jiného, znamená to, že je jeho přítel. „Sláva Ukrajině,“ dodal Vystrčil.

Senátor Růžička ukrajinskému prezidentovi předal nášivku s emblémem organizace Organizace koridor Ukrajina, která pomáhá na Ukrajině. „Jsem hrdý, že naše země pomáhá Ukrajině. A na naše lidi, kteří Ukrajině rovněž pomáhají,“ dodal Růžička při předání daru.

Ukrajinský prezident Zelenskyj v Senátu. Foto: Petra Procházková, Deník N

Zelenskyj dorazil do Senátu, kde ho přivítal předseda horní komory Miloš Vystrčil. Následuje půlhodinové jednání mezi čtyřma očima, po kterém se Vystrčil vyjádří.

Ukrajinský prezident Zelenskyj s premiérem Fialou dojeli na Národní třídu v Praze, kde položili květiny u pamětní desky sametové revoluce. Následně společně zamíří do obou komor parlamentu. Nejdříve navštíví Senát a posléze Poslaneckou sněmovnu.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

„Zmražení ruského majetku je velké téma, v červnu na něj došlo i v řadě dalších evropských zemí,“ odpovídal Fiala k tématu zabaveného ruského majetku. „Diskutujeme, jaká je možnost využít tohoto majetku pro poválečnou obnovu Ukrajiny.“

„Bez zbraní velkého doletu není těžké jenom útočit, je těžké i bránit svou zemi,“ odpověděl Zelenskyj na dotazy novinářů. „Pokud nemáte takové zbraně, tak nemůžete zničit nepřítele na velkou vzdálenost,“ dodal.

„Distanční převaha je důležitá nejen pro ofenzivu, ale také pro obranu. My o tom hovoříme, jednáme o těchto zbraních s našimi partnery, hovoříme o systémech dalekého doletu, především se Spojenými státy a poté jednáme i o dělostřelecké munici velkého doletu,“ doplnil Zelenskyj. „O tom hovoříme nejen se Spojenými státy, ale i s jinými partnery, a prosíme je, aby nám tyto systémy dodaly.“

„Nikdo nemůže vědět, kdy tato válka skončí, ale to, co je pro mě jasné, je, že válka musí skončit tím, že Ukrajina bude mít garantovánu svoji nezávislost, územní celistvost a že vytlačí ruského agresora ze svého území,“ odpověděl Fiala na dotaz novinářů.

„Společně se snažíme zajistit podmínky pro to, aby se naši občané mohli vrátit na vítěznou Ukrajinu,“ řekl na tiskové konferenci s premiérem Fialou Zelenskyj.

Česká republika daruje Ukrajině další útočné helikoptéry a statisíce kusů velkorážní munice, řekl Fiala. Zároveň dodal, že Česko pomůže i s výcvikem pilotů a daruje simulátory, které umožní výcvik i přímo na Ukrajině. (ČTK)

„Česká republika v žádném případě neposkytuje nikterak menší pomoc než jiné velké evropské státy. A teď to chci zdůraznit ještě jednou,“ připomněl Zelenskyj.

„Chtěl bych vám a celé vládě poděkovat za obranný balíček, který poskytujete velice pružně a včas, což je zapotřebí pro ukončení této strašlivé války, kterou rozpoutala Ruská federace,“ poděkoval Volodymyr Zelenskyj. „Děkuji vám za to, že rozumíte našim potřebám, které se týkají především dělostřelecké munice a systému protivzdušné obrany,“ dodal.

Fiala: „Ukrajina se může spolehnout na podporu EU a jednotlivých států, zájem českých firem podílet se na obnově Ukrajiny je opravdu veliký. Budoucnost Ukrajiny je v EU a v Severoatlantické alianci.“

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

„Dnes jsme měli možnost diskutovat o konkrétních projektech a parametrech další spolupráce a nadcházejícím summitu NATO,“ řekl Fiala na tiskové konferenci. „Musím říct, že je obdivuhodné, jak statečně se Ukrajina brání barbarskému útoku Ruska, a jsem rád, že statečné obraně, úspěšné obraně pomáhají i naše dodávky vojenské pomoci,“ dodal.

„Úzké přátelství obou našich zemí a podpora Ukrajiny je pro mě a pro moji vládu zahraničně-politickou prioritou,“ řekl premiér Petr Fiala na tiskové konferenci s Volodymyrem Zelenským.

Premiér Petr Fiala přijal na Úřadu vlády ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Následovat by mělo zhruba hodinové jednání se zástupci vlády.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Na palubě českého vládního speciálu letěl s Volodymyrem Zelenským ze Sofie do Prahy poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar. „Ukrajinu neopouštíme. Podporovat ji je nejenom v zájmu jejím, ale i našem,“ řekl Pojar Deníku N a popsal i přípravu návštěvy.

Ukrajinský prezident Zelenskyj na palubě českého vládního speciálu. Foto: Tomáš Pojar

Obrazem z prvního dne návštěvy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Česku. Fotografie pořídil Gabriel Kuchta.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Zelenskyj se dnes na Pražském hradě setkal také se čtrnáctiletým ukrajinským chlapcem, který se od loňského března léčí v Česku. Video ze setkání zveřejnil na Twitteru.

Shrnutí prvního dne Zelenského návštěvy: „Chci poděkovat za všechno. Za to, jak pomáháte našemu lidu,“ řekl ukrajinský prezident Zelenskyj na Pražském hradě. Podle prezidenta Petra Pavla by měl blížící se summit NATO jasně říct, že jednání o přístupu do Aliance začnou ihned po válce.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Na palubě českého vládního speciálu letěl s Volodymyrem Zelenským ze Sofie do Prahy i poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar. „Ukrajinu neopouštíme. Podporovat ji je nejenom v zájmu jejím, ale i našem,“ řekl Pojar Deníku N a popsal i přípravu návštěvy.

„Putin sjednotil ukrajinský národ napříč Ukrajinou,“ vysvětluje Pojar. Foto: Ludvík Hradílek, Deník N

Zelenskyj vyzval k pomoci s návratem dětí, které Rusko na Ukrajině ukradlo. Žádost vyslovil v závěru brífinku s českým prezidentem Petrem Pavlem.

Volodymyr Zelenskyj připomněl, že Rusové na Ukrajině vraždí především ruskojazyčné obyvatele. „Na jednu stranu (Rusové) tvrdí, že podporují ruskojazyčné obyvatelstvo, ale to je naprosto prázdné tvrzení,“ řekl.

„Oni zabili spoustu ruskojazyčných lidí, zničili východní města jako Mariupol, Bachmut. Ta města už neexistují,“ pokračoval ukrajinský prezident.

„Sami ruskojazyční lidé přestávají rusky mluvit a přechází na ukrajinštinu. To se ještě nikdy nestalo, a proč se to děje? Protože už nemohou jinak, začali nenávidět ruský jazyk,“ dodal Zelenskyj.

Za ideální výsledek nadcházejícího summitu ve Vilniusu by Zelenskyj považoval pozvání Ukrajiny do NATO. Připustil však, že získat kompletní podporu Severoatlantické aliance pro vstup napadené země není jednoduché.

„Víme, jaké komplikace brání tomu, abychom získali naprosto komplexní podporu všech partnerů. Je to náročné, někdo se ještě ohlíží na Moskvu. Ale já si myslím, že to je ten správný okamžik ukázat jednotu a statečnost Aliance,“ sdělil Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj podotkl, že ruská propaganda má vliv i na Česko. „Má velmi destruktivní následky a je třeba se před ní chránit,“ míní ukrajinský prezident.

Ukrajinský prezident Zelenskyj poděkoval Česku za veškerou pomoc, kterou napadené zemi od začátku války poskytlo. „Jsem vděčný za vojenskou pomoc, zbraně, sankční politiku i podporu členství v EU a NATO,“ pronesl na společné tiskové konferenci s Petrem Pavlem.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Prezident Pavel na tiskové konferenci připomněl blížící se summit NATO ve Vilniusu. Je podle něj potřeba říci, že v okamžiku, kdy válka skončí, musí Ukrajina zahájit přístupové rozhovory do NATO. „Je to v zájmu naší bezpečnosti a prosperity,“ zdůraznil.

Petr Pavel ocenil dodávky zbraní, které Česko Ukrajině poskytlo, a také jednotlivé iniciativy, které pomohly napadené zemi v jejím boji proti ruské agresi. Rusko podle něj není zdaleka tak silné, jak se nás snažilo přesvědčit.

„Volodymyr Zelenskyj přijel nejen proto, aby nám vyjádřil svoje poděkování za tuto pomoc, ale také aby slyšel od nás, že jsme s nimi i nadále, že je budeme podporovat v jejich boji za to, co my sami jsme před nedávným obdobím chtěli také, to znamená – být svobodní, nezávislí a mít možnost samostatně si rozhodnout, do jaké organizace chceme patřit,“ pronesl.

„Podpora Ukrajiny není pouze asistencí zemi, která je postižená válkou, ale je to také pomoc nám samým, protože my se tady bavíme v rostoucí míře o spolupráci mezi našimi a ukrajinskými firmami, neziskovými organizacemi, politickými reprezentacemi,“ dodal Pavel.

Prezident Petr Pavel uvítal, že první zahraniční návštěvou v Česku za jeho mandátu je právě ukrajinský prezident Zelenskyj. Návštěvu ukrajinské hlavy státu u nás po čtrnácti letech považuje za „návrat k normálnosti“.

„Pro mě je to takový první závan návratu k normálnosti, protože to, co bych považoval za standardní, by bylo, že se s přáteli budeme potkávat běžně, a ne po tak dlouhé době a s tolika tajnostmi kolem těchto návštěv,“ vyjádřil naději.

Bývalý velvyslanec Ukrajiny v Česku Jevhen Perebyjnis poděkoval českým novinářům a politikům, že o cestě Zelenského do Prahy neinformovali předčasně. „Díky za to. Bylo to opravdu důležité pro bezpečnost našeho prezidenta,“ napsal na Twitteru.

Volodymyr Zelenskyj podle České televize stráví dnešní noc pravděpodobně na Pražském hradě, zítra se setká s dalšími ústavními činiteli. (ČT24)

Vládní poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar na palubě českého letounu pořídil fotografii Zelenského, v pozadí je jeden ze dvou armádních gripenů, které letadlo doprovázely. Ukrajinská delegace tento doprovod podle Pojara přijala s povděkem. (ČT24)

Ukrajinský prezident Zelenskyj na palubě českého vládního speciálu. Foto: Tomáš Pojar

Prezident Petr Pavel Zelenského označil za muže, který svým odhodláním a statečností inspiruje celý svět. „Za Českou republiku ho dnes mohu znovu osobně ujistit, že v boji za svobodu a suverenitu není sám a nikdy nebude,“ napsal na Twitteru.

Prezident Petr Pavel jednal se Zelenským o situaci na frontě, vývoji v Bělorusku, summitu NATO a zapojení Česka do obnovy Ukrajiny, informoval Hrad. (ČTK)

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Termín Zelenského návštěvy Prahy se několikrát měnil, přiblížil vládní poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar. Na cestě do Česka se ukrajinský prezident domluvil s premiérem Fialou v Moldavsku, pozvání do Česka měl už dříve. Sám Pojar dnes s delegací přiletěl. (ČT24)

Česká a ukrajinská delegace spolu právě jednají v zrcadlovém sále na Pražském hradě. Součástí Zelenského delegace je také ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba nebo šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak. (ČT24)

Prezident Petr Pavel uvítal před Pražským hradem Volodymyra Zelenského, zazněly hymny obou zemí. „Následovat bude soukromé jednání hlav států a také společné pracovní jednání s delegacemi obou prezidentů. Předpokládaný začátek tiskové konference obou prezidentů je ve 21.45,“ popsala mluvčí Hradu Markéta Řeháková.

Petr Pavel uvítal před Pražským hradem Volodymyra Zelenského. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Prezident Petr Pavel vyšel k bráně Pražského hradu, kde se očekává příjezd kolony s Volodymyrem Zelenským.

K Pražskému hradu nastoupila čestná jednotka hradní stráže. Na místě se shromáždilo také několik podporovatelů Ukrajiny. Kolona s ukrajinským prezidentem Zelenským je na cestě z Letiště Václava Havla.

Lidé čekají před Pražským hradem na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který se zde setká s prezidentem Petrem Pavlem. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Ministr vnitra Vít Rakušan napsal, že pomoc Ukrajině je ve strategickém zájmu Česka. „Jsem rád, že v zahraničněpolitických otázkách ČR nelavíruje, je spolehlivým partnerem a v rámci EU patří k nejaktivnějším podporovatelům napadené Ukrajiny,“ napsal.

Šéf hnutí STAN a vicepremiér na Twitteru přivítal ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Rakušan zdůraznil, že jde o návštěvu prezidenta spojenecké země, a opět odsoudil ruskou agresi vůči Ukrajině.

„Zelenskyj přiletěl jen pár hodin poté, co Rusové bombardovali Lvov, jen 70 kilometrů od hranic EU. Pro útok na civilisty neexistuje omluva, stejně jako pro celou ruskou agresi. Kdo tvrdí, že válka na Ukrajině se nás netýká, vědomě před takovými událostmi zavírá oči. Nebo mysl,“ napsal Rakušan.

Český vládní speciál s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským přistál v Praze. Letadlo bylo doprovázeno dvěma armádními gripeny. Program začne uvítacím ceremoniálem na Pražském hradě.

Aktuálně nejčtenější

Válka předsedů v TOP 09: Dva rivalové se spojili proti společnému nepříteli, utrpět může strana i SpoluBývalý ministr financí a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. Foto: Ludvík Hradilek, Deník NVšichni naši NohavicovéV Nohavicovi navazuje Houda tam, kde skončila jeho předchozí kniha Normalizační festival. Foto: ČTK / Šálek VáclavDalší napětí v Muzeu paměti: Marvanová v rozporu s pravidly prosadila ředitele, na protest rezignují zaměstnanciZastupitelka Hana Kordová Marvanová byla vyloučená z klubu Spolu. Foto: Gabriel Kuchta, Deník NPřipadala jsem si jako hyena. Pud byl ale silnější, říká odsouzená bazarová podvodniceFoto: Unspash„Poslali mi to kamarádi.“ Pronikli jsme do skupiny, kde děti vidí násilí, porno i hákové křížeKoláž: Deník NNová cesta k lepší penzi? Rozebíráme plusy i minusy dlouhodobého investičního produktuNa novou formu podporovaného spoření nebude už stát přispívat přímo, ale pomocí daňových úlev. Foto: Adobe StockNohavicův životopisec se vzepjal k životnímu skoku do slepé uličkyPodstatou příběhu Jaromíra Nohavici ani veřejné diskuze nad ním není souboj o jednu „Pravdu“. Foto: ČTK / Doležal MichalStudio N: Příští stanice –⁠ kulturní válka. Co si odnést z kauzy Hlavák?Nejviditelnějším novým prvkem hlavního nádraží bude dřevěná střecha nad prostranstvím před ním. Foto: Henning Larsen ArchitectsStavíme bungalovy v polích, kde budou v budoucnu opuštění vdovci a vdovy závislí na vnoučatech s auty, říká urbanistaFoto: Gabriel Kuchta, Deník NZpůsobí v těle miliardy výbuchů za sekundu, buňkám je špatně a odumřou, popisuje spoluautorka léku proti rakoviněLék proti rakovině prostaty z laboratoře jaderné chemičky Martiny Benešové schválila americká FDA. Foto: Audioteka.czNejtvrdohlavější z Tvrdohlavých sdílí své Apokalypsy a vize. U Jaroslava Róny umí být i monstra dojemnáJaroslav Róna jako kurátor Mikulovského výtvarného sympozia. Foto: ČTK / Šálek VáclavStřední Evropa se propadá do bažin své minulostiČeská republika zatím prokletí pádu do nejpatologičtějších aspektů své minulosti odolává. Ilustrace: Adobe stock, zpracováno pomocí AIIzrael chystá dlouhou válku s Hamásem. Tajné služby chtějí pozabíjet jeho lídry v zahraničíLídři Hamásu Jahjá Sinvár, pod ním Ismaíl Haníja a vpravo Chálid Mašál. Foto: Wikimedia Commons, ruská Rada federace a Khamenei.irÚtočníci napadli v Budějovicích muže s duhovou vlajkou. „Politici předsudečné násilí vědomě ignorují,“ říká právničkaNárůst lidí, kteří se počítají do komunity LGBTQ+, posilují mladí lidé, kteří svou sexualitu častěji vnímají jinak než pouze heterosexuálně. Foto: Gabriel Kuchta, Deník NPolicejní zásah označoval za „boží požehnání“. Detektivové teď obvinili jeho i samotnou firmu XIXOIONěkdejší šéf firmy XIXOIO Richard Watzke, jemuž herec Jaroslav Dušek přezdívá Velký tetřev. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Nové články Deníku N

Včera 20:06Dítě může mít z čerta trauma jako dospělý po přepadení, varuje psycholog. Jak si užít Mikuláše a neublížit?Včera 19:43Pointa N: Potraviny měly zlevnit, ale zdraží. A co chystají komunisté a SPDVčera 19:25Nová cesta k lepší penzi? Rozebíráme plusy i minusy dlouhodobého investičního produktuVčera 18:41Další napětí v Muzeu paměti: Marvanová v rozporu s pravidly prosadila ředitele, na protest rezignují zaměstnanciVčera 17:35Vývoj bojů (649. den): Rusové zavraždili zajatce, dříve bombardovali nemocnici – všechno omlouvajíVčera 16:23Premiér jinak proruských Bulharů stojí jasně na straně Ukrajiny. Doma je ale jen loutkou, říká novinářVčera 16:23Bartoše vyzve europoslankyně Gregorová. Do souboje o vedení Pirátů ji vysílají kritici účasti na vláděVčera 16:10Střední Evropa se propadá do bažin své minulostiVčera 14:54Policejní zásah označoval za „boží požehnání“. Detektivové teď obvinili jeho i samotnou firmu XIXOIOVčera 14:48Vyhřezlá ploténka v deseti letech. U dětí se množí „dospělácké“ potížeVčera 14:33Studio N: Příští stanice –⁠ kulturní válka. Co si odnést z kauzy Hlavák?Včera 14:22Izrael chystá dlouhou válku s Hamásem. Tajné služby chtějí pozabíjet jeho lídry v zahraničíVčera 13:08Japonští pátrači našli u havarovaného amerického letounu ostatky. Tokiu se nelíbí, jak USA postupujíVčera 12:37Útočníci napadli v Budějovicích muže s duhovou vlajkou. „Politici předsudečné násilí vědomě ignorují,“ říká právničkaVčera 11:27Nohavicův životopisec se vzepjal k životnímu skoku do slepé uličkyVčera 11:27Všichni naši NohavicovéVčera 09:53Válka předsedů v TOP 09: Dva rivalové se spojili proti společnému nepříteli, utrpět může strana i SpoluVčera 06:30Stalin ji nenáviděl, v pražské Státní opeře teď Šostakovičova Lady Macbeth Mcenského újezdu sbírá zasloužené ovaceVčera 06:30Nejtvrdohlavější z Tvrdohlavých sdílí své Apokalypsy a vize. U Jaroslava Róny umí být i monstra dojemná03.12 17:54Život v Nizozemsku bude pokračovat jako dosud, skutečnou cenu zaplatí Ukrajina03.12 08:17Připadala jsem si jako hyena. Pud byl ale silnější, říká odsouzená bazarová podvodnice03.12 06:30Jaká tajemství mají cestující na letištním přestupu? Vyšel nový soubor povídek Biancy Bellové Transfer03.12 01:32Pražská vila ruského železničního kmotra je na prodej. Sankce mu zatím nehrozí02.12 19:22Nové návraty Tří oříšků, Saxany a Pyšné princezny. Co Česku přinesou coververze dávných hitů?02.12 11:19Americký deník: Rodiče se tu o své děti někdy bojí tak, že je nepustí ani na školní výlety02.12 10:55„Tvrdil mi, že spadl z barové židle. A byl viditelně pod parou. Jak jinak.“ Vzpomínka na zesnulého irského velikána Shanea McGowana02.12 09:00„V naší zemi potřebujeme víc lásky.“ Reportáž o odchodu mladých lidí z Bosny a Hercegoviny01.12 20:14„Když je někdo rasista v hospodě, asi bude rasista i na internetu.“ O digitálních životech s Marií Heřmanovou01.12 19:12Hala nádraží se náhle objevila v seznamu památek. Účelové, odmítá to Praha a Správa železnic01.12 19:07Politická Pointa N: Fiala úřaduje ve zdravotnictví, Válek si léčí rány. A Kalousek se směje