Prigožin se přesune do Běloruska, jeho trestní stíhání bude zastaveno, tvrdí Kreml

Prigožin a Putin mají mnoho společného. Není to jen touha po moci. Foto: ČTK a Kreml, koláž: Deník N
Prigožin a Putin mají mnoho společného. Není to jen touha po moci. Foto: ČTK a Kreml, koláž: Deník N

Američtí představitelé byli už ve středu informovaní o tom, že se Prigožin chystá podniknout vojenskou akci v Rusku. Podle deníku New York Times se zajímali zejména o to, jak to ovlivní kontrolu Moskvy nad jaderným arzenálem.

Spojené státy odloží přijetí nových sankcí proti vagnerovcům. Nechtějí, aby to vypadalo, že jsou na Putinově straně, napsal deník Wall Street Journal.

„Washington nechce vypadat, že se staví na něčí stranu,“ citoval server jednoho z amerických činitelů. Další sankce proti soukromé žoldnéřské skupině související s jejím působením v Africe chtěly USA původně oznámit v úterý.

Spojené státy na vagnerovce sankce uvalily opakovaně. Například v lednu americké ministerstvo financí Vagnerovu skupinu označilo za nadnárodní zločineckou organizaci.

Vagnerovci v sobotu obsadili Rostov na Donu na jihozápadě Ruska a vydali se také směrem na Moskvu, čímž se chtěl jejich šéf Jevgenij Prigožin domoci odstranění ruského armádního velení. Nakonec ale ozbrojenou vzpouru ukončili, což Prigožin zdůvodnil tím, že nechtěl, aby byla „prolita ruská krev“.

Server WSJ v noci na dnešek také uvedl, že američtí zpravodajci v týdnu informovali představitele Kongresu o možnosti, že se Prigožin postaví ruské armádě. Kdy a jakým způsobem, ale nevěděli.

Web listu The New York Times (NYT) zase napsal, že už ve středu byli o možné vojenské akci vagnerovců informováni zástupci administrativy prezidenta Joea Bidena. (ČTK)

Ruské úřady zrušily omezení na dálnicích, které byly uzavřeny kvůli pochodu Vagnerovy skupiny na Moskvu. V noci na dnešek o tom informovala agentura TASS. V Moskvě se zase po ukončení vzpoury vagnerovců obrněná vozidla stahují z kontrolních stanovišť.

„Omezení byla zrušena,“ uvedla státní organizace zodpovědná za správu silnic. Uzavírky dálnic se během soboty objevily například v Rostovské, Voroněžské či Lipecké oblasti.

Konvoje silně ozbrojených vagnerovců v sobotu urazily velkou část cesty k Moskvě, kde se chtěl jejich šéf Jevgenij Prigožin domoci odstranění ruského armádního velení. Nakonec ale ozbrojenou vzpouru, jejíž součástí bylo i obsazení milionového Rostova na Donu na jihozápadě Ruska, ukončily. Prigožin to zdůvodnil tím, že nechtěl, aby byla „prolita ruská krev“.

Prigožin měl s vedením ruské armády spory dlouhodobě. V pátek ji ale obvinil z útoku na své muže, při kterém jich podle něho velké množství přišlo o život, a mluvil odplatě a potrestání lidí, kteří „zničili naše muže“. (ČTK)

Konvoj vagnerovců opustil Rostov na Donu a směřuje do polních táborů, sdělila ruská státní agentura TASS s odvoláním na gubernátora oblasti Vasilije Golubeva. Agentura Reuters na snímku zachytila, jak místo zřejmě opouští také sám Jevgenij Prigožin. Několik jednotlivců mu při odjezdu tleskalo nebo si s ním podalo ruce. (BBC, ČTK)

Putinův mluvčí Peskov odmítl, že by poslední dění v Rusku mohlo mít vliv na plány Moskvy vůči Ukrajině, proti které vede válku. „To nepřipadá v úvahu,“ řekl. (BBC)

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov řekl, že s Prigožinem nebyly projednávány změny na ministerstvu obrany. Šéf vagnerovců před svým tažením směrem k Moskvě vyzval k odvolání ministra obrany Sergeje Šojgua a náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova. Od tažení až k metropoli nakonec po dohodě upustil. (Kyiv Independent)

Shrnutí posledních událostí kolem Prigožinovy vzpoury:

 • Šéf vzbouřenecké Vagnerovy žoldnéřské skupiny Prigožin dnes večer zastavil tažení na Moskvu, přistoupil na dohodu.
 • Běloruský vládce Lukašenko oznámil, že dohodu s Prigožinem zprostředkoval on, prý se na tom domluvil s Putinem.
 • Součástí dohody má být, že Prigožin ani jeho muži nebudou trestně stíháni. Podle Kremlu se šéf vagnerovců přesune do Běloruska.
 • Rusko tvrdí, že vagnerovcům nabídlo vojenské pozice pod ministerstvem obrany.
 • Podle některých odborníků Prigožin po svém tažení politicky a vojensky skončí.
 • Vagnerovci podle ruských státních médií začali opouštět Rostov na Donu, který dnes obsadili.

Jevgenij Prigožin se podle mluvčího Kremlu Peskova přesune do Běloruska, jehož vůdce Lukašenko zprostředkoval dohodu, která ukončila Prigožinovo tažení na Moskvu. Putinův mluvčí dodal, že se běloruský vůdce k jednáním nabídl, protože se prý s Prigožinem osobně zná asi 20 let. (Sky News)

Putin ve svém dnešním projevu jednu věc zatajil, píše v komentáři Michael Žantovský. Nebo si to možná ani neuvědomuje. Odkazoval se na opakující se mementa ruské historie, v nichž vnější konflikt přerostl ve vnitřní svár – jenže to se v ruské historii nestává náhodně.

Stav je 1:0 pro Putina, hodnotí korespondent BBC Frank Gardner situaci po dohodě o stažení vagnerovců. Podle něho Prigožin očekával, že lidé „povstanou a přidají se k němu“, ale to se nestalo. „Putin není někým, kdo toto odpustí. Myslím si, že Prigožinova vojenská a politická budoucnost teď je nejspíš u konce.“ (BBC)

Vagnerovci sestřelili během dneška šest vrtulníků a jedno letadlo pravidelné ruské armády. Zprávy, které se objevily na různých kanálech na Telegramu, potvrzuje válečný zpravodaj prokremelského listu Komsomolskaja pravda Alexandr Koc. (Kotsnews)

Trestní stíhání vůdce povstalců Prigožina má být zastaveno, příslušníci soukromé vojenské společnosti vagnerovci dostanou imunitu. To má být jeden z bodů dohody mezi běloruským lídrem Lukašenkem a Prigožinem. Příslušný zákon ale musí odhlasovat ruská Duma. (Trucha)

„Dnes svět viděl, že šéfové Ruska nic nekontrolují. Vůbec nic. Naprostý chaos a absence jakékoli předvídatelnosti,“ okomentoval poslední dění v Rusku Zelenskyj. Dodal, že Ukrajina bude chránit Evropu před jakýmikoliv ruskými silami a je jedno, kdo jim velí. „Svět by se neměl bát, chrání nás jednota,“ dodal.

Írán podporuje „právní stát v Ruské federaci“. Aktuální situace je vnitřní ruskou záležitostí, řekl mluvčí íránského ministerstva zahraničí Násser Kanání. (Reuters / Al-Arabíja)

Čínský stranický list Global Times píše o Prigožinově „vzpouře“ v uvozovkách. Západní média prý dění v Rusku zveličují a snaží se zemi vykreslit jako „bortící se budovu“; spílají Rusku a snaží se rozvrátit jednotu jeho společnosti.

Global Times se přitom odvolávají na jistého bývalého novináře a bloggera, jehož článek údajně citují:

„Západní média mohou protiútok ukrajinské armády a její pomalý pokrok jen stěží popisovat jako ‚vítězství‘. A tak nepominou příležitost přehánět vnitřní rozpory v Rusku a naznačovat, že ‚s Ruskem je amen‘“.

Vůdce ruských povstalců Prigožin po jednání s běloruským vládcem Lukašenkem oznámil, že zastavuje pochod na Moskvu a vrací se na své základny. Podle svých slov nechce „prolít ruskou krev“. Oznámení učinil prostřednictvím svých kanálů na Telegramu.

Běloruský vládce Lukašenko krátce před tím oznámil, že se Prigožina podařilo přesvědčit, aby své tažení na Moskvu zastavil. Vyjednávání trvalo celý den, sdělila Lukašenkova tisková služba.

Rozhovory s Prigožinem Lukašenko podle ruské agentury RIA Novosti vedl na základě své předchozí domluvy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle běloruské agentury Belta, která se odvolává na sdělení Lukašenkovy tiskové služby, si Putin ráno s běloruským vůdcem telefonoval a dohodli se na dalším společném postupu.

Lukašensko si „vlastními kanály dál vyjasnil situaci“, napsala Belta, a pak po dohodě s Putinem začal vyjednávat s Prigožinem. Rozhovory trvaly celý den, ale nakonec vedly podle Lukašenkovy tiskové služby k dohodě o nemožnosti „začínat krvavou válku na ruském území“. Šéf vagnerovců přijal návrhy na zastavení postupu na Moskvu a další kroky k uklidnění situace.

Na stole tak podle Minsku nyní leží „naprosto výhodná a přijatelná varianta řešení situace, s garancemi bezpečnosti pro bojovníky“ Vagnerovy skupiny.

Prigožinovo tažení

Šéf Vagnerovy žoldnéřské skupiny Prigožin včera večer obvinil ruskou armádu, že zaútočila na tábor vagnerovců a vyhlásil otevřenou válku ministru obrany Šojguovi, kterého chtěl svrhnout. Mezi oběma už déle trvaly spory o moc.

Prigožinovi vagnerovci v noci překročili hranice z Ukrajiny do Ruska a obsadili centrum Rostova na Donu, odtud se vydali k Voroněži a dále na sever. Podle Prigožina směřovali k Moskvě.

Prigožinova tisková služba ve svém vlastním vyjádření podle serveru Meduza uvedla, že za 24 hodin se vagnerovci dokázali dostat až na 200 kilometrů od Moskvy. „Za celou dobu nebyla prolita ani kapka krve našich bojovníků. Nyní přišla chvíle, kdy krev prolita být může,“ tvrdí tisková služba Vagnerovy skupiny. Rozhodnutí vrátit se do „polních táborů“ bylo podle ní přijato na základě pochopení odpovědnosti za to, že může být „prolita ruská krev“. (Deutsche Welle, Ranše vsech, ČTK)

Foto: Julija Morozova

Běloruský vládce Lukašenko tvrdí, že se podařilo přesvědčit vůdce vzbouřenců Prigožina, aby zastavil své tažení na Moskvu. Oznámila to Lukašenkova tisková služba, vyjednávání trvalo celý den. (Ranše vsech)

Putin stvořil svou vlastní nejhorší noční můru, píše Gideon Rachman v komentáři Financial Times. „Vagnerovci mají zaslouženě pověst brutálních jednotek. Ale Prigožin – stejně jako Putin – nyní rozpoutal síly, které bude jen těžko kontrolovat.“

V centru Rostova na Donu bylo slyšet asi pět výstřelů. Podle jednoho z korespondentů ruských státních zpravodajů nařídili vagnerovci obyvatelům, kteří se shromáždili kolem velitelství Jižního vojenského okruhu, aby opustili oblast. (Meduza)

Čínská ambasáda v Rusku potvrdila, že události v zemi sleduje, zejména vývoj v Rostovu. Situaci v Moskvě popsala jako „klidnou“. (Nan-fang tou-š‘ pao)

Izrael plánuje vyslat posily na zastupitelské úřady v Rusku, očekává zvýšený zájem o vycestování. V Rusku by nyní mělo být okolo 70 tisíc Izraelců a asi 500 tisíc lidí židovského původu a jejich příbuzných, kteří mají nárok na to imigrovat do Izraele. (Times of Israel)

Joe Biden mluvil s evropskými lídry o situaci v Rusku. Macron, Scholz a Sunak spolu s ním také potvrdili pokračující podporu Ukrajině. Oznámil to Bílý dům. (NBC News)

Spojené státy nechtějí o situaci v Rusku veřejně říci nic, co by mohlo dát Putinovi důvod obviňovat je nebo spojence z podněcování nepokojů, píše deník The New York Times. V soukromých hovorech však američtí představitelé uvádějí, že Prigožinova vzpoura oslabila Putinovo postavení a vnesla novou nejistotu do jednání Washingtonu s Moskvou. (New York Times)

Další vládní speciál odletěl z Moskvy směrem na Petrohrad. Tento letoun se používá i pro přepravu nejvyšších představitelů a osobně prezidenta. První vládní speciál odletěl do Petrohradu před čtyřmi hodinami. (Poligon Media)

V současné době nehrozí českým občanům žádné bezprostřední nebezpečí, ujistila ministryně obrany Jana Černochová. Situaci v Rusku úřady pozorně monitorují a vyhodnocují případné dopady na Česko. Ministryně to napsala po jednání s náčelníkem generálního štábu a ředitelem Vojenského zpravodajství.

Bývalý ruský prezident Medvěděv prohlásil, že Rusko nedopustí, aby Prigožinova vzpoura přerostla v převrat nebo „globální krizi“. „Kdyby se ruské jaderné zbraně dostaly do rukou ‚banditů‘, celý svět by se ocitl na pokraji katastrofy,“ dodal v odpovědi pro novináře. Samotné Rusko použitím jaderných zbraní už dříve hrozilo. (Reuters)

Starosta Moskvy vyzval obyvatele, aby co nejméně vycházeli ven. Na pondělí vyhlásil nepracovní den, aby minimalizoval rizika, a varoval, že může být omezena doprava. (AP)

Rusko slibuje dosažení svých cílů na Ukrajině, vůči níž vede válku, navzdory vzpouře vagnerovců. Zároveň varuje Západ před zneužíváním povstání k „protiruským“ cílům, informuje agentura AFP.

Podle Peskova je Putin v Kremlu a podepsal novelu zákona o stanném právu. Mluvčí Kremlu tak reagoval na zprávy o tom, že Moskvu ruský prezident opustil. Zpravodaj ČT v Rusku Karel Rožánek ale uvedl, že nad Kremlem nevlaje vlajka, která obvykle ukazuje na Putinovu přítomnost. (ČT24)

Shrnutí událostí kolem Prigožinovy vzpoury:

 • Šéf Vagnerovy žoldnéřské skupiny Prigožin včera večer obvinil ruskou armádu, že zaútočila na tábor vagnerovců.
 • Vyhlásil otevřenou válku ministru obrany Šojguovi, kterého chce svrhnout. Mezi oběma už déle trvaly spory o moc.
 • Prigožinovi vagnerovci v noci překročili hranice z Ukrajiny do Ruska a obsadili centrum Rostova na Donu, odtud se vydali k Voroněži a dále na sever.
 • Nyní se přibližují k Moskvě, odpoledne byli zhruba 400 kilometrů na jih od metropole.
 • Putin vzpouru označil za zradu, na postupující vagnerovce útočily armádní vrtulníky a letadla.
 • Kreml se podle Meduzy obává, že by vagnerovci mohli k Moskvě dorazit v průběhu několika hodin.
 • Rusko v metropoli vyhlásilo „režim protiteroristických operací“, hlídá příjezdové trasy do města.
 • Není jasné, kde se Putin nachází, jeho vládní speciál dnes odletěl do Petrohradu.
 • Západ dění v Rusku sleduje, Pobaltí posílilo ochranu hranic, podle Zelenského Rusko ničí samo sebe.
 • Experti vzpouru hodnotí jako významný problém pro Putina, podle amerických analytiků Prigožin pravděpodobně neuspěje.
Foto: ČTK

Vagnerovci postupující na Moskvu mají slíbenou amnestii, pokud složí zbraně, píše TASS s odvoláním na zákonodárce Pavla Krašeninikova. (ČTK, TASS)

Ministr zahraničí Jan Lipavský otevřeně mluví o tom, že v Rusku už dochází k občanské válce. „Pustili se tam do sebe dva zločinci,“ říká v rozhovoru. Vysvětluje také, co současná situace znamená pro Česko i Ukrajinu.

Ruský regulátor mediálního trhu Roskomnadzor dnes na sociální síti VKontakte omezil přístup k účtům a skupinám spojeným s žoldnéřskou Vagnerovou skupinou, jejíž jednotky se vzbouřily proti armádnímu velení a postupují na Moskvu.

Informovala o tom agentura TASS. Úřad také blokuje připojení k internetu v oblastech, kde probíhají „protiteroristické operace“, jejichž cílem je žoldnéře zastavit.

„Omezili jsme přístup k řadě zdrojů ve snaze zabránit šíření výzev k účasti na ozbrojeném povstání,“ uvedl Roskomnadzor. Úřad také komentoval výpadky sociální sítě telegram, podle zpravodajského serveru Meduza je vysvětlil omezeným přístupem k internetu tam, kde se ruské ozbrojené síly proti vzbouřencům rozhodly zakročit.

Už dnes ráno nejméně pět ruských telekomunikačních společností poskytujících internetové služby začalo v Rusku blokovat platformu Zprávy Google, napsal deník The New York Times.

Server Meduza s odkazem na informace obyvatel Moskvy napsal, že někteří z nich zaznamenali telefonáty s nahranými vzkazy od šéfa Vagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina, v nichž tvrdí, že cílem jeho tažení je „nastolit spravedlnost“. (ČTK, TASS)

Otázky a odpovědi: Vagnerovci ovládají vojenské objekty v Rostově nad Donem i ve Voroněži. Mají ale šanci proniknout až do Moskvy?

V autě nedaleko Prigožinovy kanceláře v Petrohradě byly v krabicích nalezeny čtyři miliardy rublů. Podle jedné z verzí měly být peníze údajně vyplaceny žoldnéřům. (Newizv)

Spojené státy zůstanou v úzké koordinaci se spojenci a partnery v souvislosti s konfliktem v Rusku. Napsal to na Twitteru americký ministr zahraničí Antony Blinken poté, co hovořil s ministry G7 a šéfem unijní diplomacie Borrellem.

Kancelář ruského prezidenta se obává, že vagnerovci za pár hodin dorazí blízko k Moskvě, píše server Meduza. Ještě v pátek prý Kreml nevylučoval, že Prigožin jen vyjednává a blafuje. Poté, co obsadil město Rostov na Donu, uznali, že situace je vážná. Potvrdily to dva zdroje blízké Kremlu. (Meduza)

Příjezdové trasy do Moskvy, především trasu M4 obsazují policejní jednotky vyzbrojené nejen samopaly, ale i kulomety. Očití svědci hlásí i pohyb vrtulníku ve vzduchu. Kulometné hnízdo opevněné pytli s pískem se objevilo v okrajové moskevské části Jaseněvo. (Rossija sejčas)

Na Slovensku se příští týden v souvislostí s konfliktem v Rusku sejde Bezpečnostní rada. Premiér Ódor je o situaci v Rusku průběžně informován, uvedl jeho mluvčí. „Je v intenzivním kontaktu s ministry zahraničí a obrany, jakož i se zahraničními partnery,“ dodal.

Premiér doporučil občanům, aby sledovali a řídili se pokyny ministerstva zahraničí. To v současné době důrazně nedoporučuje Slovákům cestovat do Ruska.

Těm, kteří se již na území nacházejí, doporučuje, aby se důsledně řídili pokyny místních bezpečnostních služeb a vyhýbali se místům s vysokou koncentrací osob a veřejným shromážděním. (Denník N)

Ruský prezident Vladimir Putin si telefonoval se svým tureckým protějškem Erdoganem. Erdogan vyjádřil „plnou podporu“ ruskému vedení, informují ruská státní média. Erdogan zároveň Putinovi řekl, ať jedná rozumně, a že je Turecko připravené se podílet na mírovém řešení. (Kyiv Post, ČTK)

Pokus o rozdmýchání občanské války selhal, Rusové dokázali rozlišit pravdu od lži, řekl šéf ruské civilní rozvědky SVR Sergej Naryškin. Informovala o tom agentura TASS. (ČTK)

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell kvůli eskalaci vnitřního konfliktu v Rusku mluvil s ministry G7 a zároveň aktivoval centrum krizové reakce. Oznámil to na svém twitterovém profilu a dodal, že západní podpora Ukrajiny pokračuje ve stejné míře.

Finský vojenský analytik Emil Kastehelmi soudí, že pokračující akce vagnerovců jeví znaky dobře připravené, nikoliv improvizované operace. Potvrzuje, že vzbouřenci jsou v Rostovu a Voroněži.

Prigožinovi žoldnéři podle Kastehelmiho začínali povstání z pozice outsidera, proto potřebovali dobré plánování, aby měli šanci uspět v dlouhodobém pohledu. Jádro vagnerovců označuje Fin za bojově kompetentní.

Vagnerovci jsou žoldnéři, v jejichž řadách je mnoho zločinců. Nejsou pravidelnou armádou. I jejich šéf Prigožin je označovaný za muže s psychopatickými rysy, který uvažuje v intencích moci, boje a násilí a jakákoliv lidskost je mu cizí – dokonce i na ruské poměry.

Čelní ruští představitelé, soudí finský analytik, stojí tváří v tvář nesmírně složité situaci. Pokud se budou snažit rebelii rozdrtit, může to v Rusku snížit podporu válce. „Už jen samotná situace ukazuje Rusko jako slabé,“ píše na Twitteru analytik.

Kastehelmi dodává, že nevidí možnost, jak by nyní šlo urovnat střet dohodou. „Navíc na to už může být pozdě. Je nepravděpodobné, že by spuštění ozbrojeného povstání mohlo vést k diplomatickému řečení, aniž by ústřední aktéři byli potrestáni,“ píše.

Rusko tak podle něj přijde o vagnerovce jako o účinnou bojovou sílu, alespoň v současné formě – pokud vůbec dokáže situaci Rusko zvládnout. Kastehelmi ale dodává, že tím si v tuto chvíli není jist. „Mnohé záleží na tom, co udělají úřady v oblastech, které vagnerovci ovládli. A obzvlášť zajímavé bude, co udělají rosgvardijci (lehce vyzbrojené, ale početné jednotky Ruské národní gardy, pozn. red.),“ uzavírá Fin.

Vagnerovci jsou v současnosti v Lipecké oblasti, oblasti asi 350 kilometrů na jih od Moskvy. Úřady v Lipecké oblasti, ležící severně od Voroněže, už vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli z domů.

Jevgenij Prigožin oznamuje definitivní dobytí Bachmutu. Foto: Jevgenij Prigožin, Wikimedia Commons

„Přes útoky ruských jednotek obsadila Vagnerova skupina Rostov bez jediného výstřelu,“ zdůrazňuje v čerstvé nahrávce hlas podobný Prigožinovi. (ČTK)

„Prigožin se ukázal jako schopný velitel a je pravděpodobné, že má podporu některých složek jako FSB nebo GRU,“ míní analytik Vladimír Votápek. V rozhovoru odhaduje další scénáře vývoje situace v Rusku.

Vagnerovci už dorazili do Lipecka. Město leží mezi Voroněží a Moskvou, od metropole je vzdáleno zhruba 350 kilometrů. Gubernátor Lipecké oblasti vyzval obyvatele, aby zůstali doma a necestovali. Informovala o tom BBC.

Lotyšsko posiluje ochranu hranic s Ruskem. Rusům nebude vydávat humanitární ani jiná víza. (RIA Novosti)

Ruský prezident Vladimir Putin je v Kremlu a pracuje. Tvrdí to prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov. (RIA Novosti, ČTK)

Ruské vrtulníky spustily palbu na vojenský konvoj vagnerovců na dálnici M4 u Voroněže. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na svědka. (ČT24)

V Británii se kvůli situaci v Rusku sejde mimořádný vládní výbor. Očekává se, že premiér Rishi Sunak ještě dnes promluví s dalšími mezinárodními spojenci. Dříve zdůraznil, že všechny strany by měly z konfliktu vynechat civilní obyvatele. (BBC)

Nové články Deníku N

06:30Napoleon jako milenec? Na bitvy a historický exkurz ve filmu Ridleyho Scotta moc času nezbylo 06:30Jaké je žít ve tmě? Netflix v seriálu Jsou světla, která nevidíme ukázal, že hlavní postavy mohou hrát i nevidomí 06:00Umění na dosah? Vstupte do světa Národní galerie Praha s Klubem přátelVčera 20:06Dítě může mít z čerta trauma jako dospělý po přepadení, varuje psycholog. Jak si užít Mikuláše a neublížit?Včera 19:43Pointa N: Potraviny měly zlevnit, ale zdraží. A co chystají komunisté a SPDVčera 19:25Nová cesta k lepší penzi? Rozebíráme plusy i minusy dlouhodobého investičního produktuVčera 18:41Další napětí v Muzeu paměti: Marvanová v rozporu s pravidly prosadila ředitele, na protest rezignují zaměstnanciVčera 17:35Vývoj bojů (649. den): Rusové zavraždili zajatce, dříve bombardovali nemocnici – všechno omlouvajíVčera 16:23Premiér jinak proruských Bulharů stojí jasně na straně Ukrajiny. Doma je ale jen loutkou, říká novinářVčera 16:23Bartoše vyzve europoslankyně Gregorová. Do souboje o vedení Pirátů ji vysílají kritici účasti na vláděVčera 16:10Střední Evropa se propadá do bažin své minulostiVčera 14:54Policejní zásah označoval za „boží požehnání“. Detektivové teď obvinili jeho i samotnou firmu XIXOIOVčera 14:48Vyhřezlá ploténka v deseti letech. U dětí se množí „dospělácké“ potížeVčera 14:33Studio N: Příští stanice –⁠ kulturní válka. Co si odnést z kauzy Hlavák?Včera 14:22Izrael chystá dlouhou válku s Hamásem. Tajné služby chtějí pozabíjet jeho lídry v zahraničíVčera 13:08Japonští pátrači našli u havarovaného amerického letounu ostatky. Tokiu se nelíbí, jak USA postupujíVčera 12:37Útočníci napadli v Budějovicích muže s duhovou vlajkou. „Politici předsudečné násilí vědomě ignorují,“ říká právničkaVčera 11:27Nohavicův životopisec se vzepjal k životnímu skoku do slepé uličkyVčera 11:27Všichni naši NohavicovéVčera 09:53Válka předsedů v TOP 09: Dva rivalové se spojili proti společnému nepříteli, utrpět může strana i SpoluVčera 06:30Stalin ji nenáviděl, v pražské Státní opeře teď Šostakovičova Lady Macbeth Mcenského újezdu sbírá zasloužené ovaceVčera 06:30Nejtvrdohlavější z Tvrdohlavých sdílí své Apokalypsy a vize. U Jaroslava Róny umí být i monstra dojemná03.12 17:54Život v Nizozemsku bude pokračovat jako dosud, skutečnou cenu zaplatí Ukrajina03.12 08:17Připadala jsem si jako hyena. Pud byl ale silnější, říká odsouzená bazarová podvodnice03.12 06:30Jaká tajemství mají cestující na letištním přestupu? Vyšel nový soubor povídek Biancy Bellové Transfer03.12 01:32Pražská vila ruského železničního kmotra je na prodej. Sankce mu zatím nehrozí02.12 19:22Nové návraty Tří oříšků, Saxany a Pyšné princezny. Co Česku přinesou coververze dávných hitů?02.12 11:19Americký deník: Rodiče se tu o své děti někdy bojí tak, že je nepustí ani na školní výlety02.12 10:55„Tvrdil mi, že spadl z barové židle. A byl viditelně pod parou. Jak jinak.“ Vzpomínka na zesnulého irského velikána Shanea McGowana02.12 09:00„V naší zemi potřebujeme víc lásky.“ Reportáž o odchodu mladých lidí z Bosny a Hercegoviny