Pavel bude do inaugurace využívat vládní Hrzánský palác. Sejde se s šéfy policie a NKÚ

Petr Pavel krátce po svém zvolení. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Petr Pavel krátce po svém zvolení. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Končí éra, kdy Andrej Babiš dominoval české politice? A kdo obsadí volný prostor, pokud se vliv hnutí ANO zmenší? O době „postbabišovské“ mluví ve Studiu N Filip Titlbach s komentátorem Ondřejem Štindlem.

Výsledky prezidentské volby, v níž lidé dali přednost Petru Pavlovi před Andrejem Babišem, byly zveřejněny ve Sbírce zákonů. Výsledek je možné napadnout u soudu. (ČTK)

Ústavní právníci Deníku N popsali, co prezident Petr Pavel může a nemůže dělat, pokud Miloš Zeman před odchodem z Hradu jmenuje nového předsedu Ústavního soudu.

Lživé kampani Andreje Babiše nakonec lidé nepodlehli. Přesto za sebou tvrdý prezidentský souboj nechal další jizvy v rozdělované společnosti. Jak tyto šrámy zahojit? Filip Titlbach hledá odpověď se socioložkou Petrou Guasti a sociologem Martinem Buchtíkem.

Německý kancléř Scholz v Brazílii nepřesvědčil prezidenta Lulu k tlaku na Rusko kvůli jeho válce proti Ukrajině. „Když jeden nechce, dva neválčí,“ řekl Lula. Ten odmítl i Macronovu výzvu poslat Ukrajině munici. „Brazílie je země míru.“ Se Scholzem ale odsoudil porušení územní celistvosti Ukrajiny Ruskem jako porušení mezinárodního práva. (Gov.br)

Andrej Babiš kvůli příspěvku, v němž vyzval lidi, aby u sázkové kanceláře Fortuna využili vysokého kurzu dvanáct na jeho vítězství, čelí kritice i trestním oznámením. Část lidí, kteří si stěžovali na způsobenou finanční újmu, jsou však internetoví trollové.

Pointa N: Zatímco Petr Pavel se chystá převzít Hrad, poražený Andrej Babiš přemýšlí, co dál. Zůstat jako poslanec ve Sněmovně i v čele hnutí ANO? Opustit obě funkce, nebo aspoň jednu? Co bude jeho rozhodnutí znamenat pro hnutí ANO i pro českou politiku?

Petr Pavel poděkoval americkému ministru zahraničí Antonymu Blinkenovi za blahopřání ke zvolení. „Je pro mě ctí pokračovat ve službě své zemi v blízké spolupráci s našimi spojenci a partnery,“ napsal na Twitteru.

Nově zvolený prezident Petr Pavel při nejbližší příležitosti jmenuje šéfa BIS Michala Koudelku generálem. Potvrdil to České televizi. Současný prezident Miloš Zeman opakovaně Koudelku povýšit odmítl.

Pavel se dnes s Koudelkou sešel, diskutovali o nastavení vztahů a budoucí spolupráci. „Bezpečnostní rizika, kterým naše země čelí, vnímáme podobně. Počítám s pravidelným setkáváním a těší mě, že se má rozhodnutí budou opírat o kvalitní informace,“ napsal Pavel na Twitteru. (ČT, red.)

Šéf BIS Michal Koudelka. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) se omluvil za výzvu předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, aby si na něj lidé před prezidentskými volbami vsadili. „A omlouvám se především za to, že 1. místopředseda Karel Havlíček takto neučinil v debatě na ČT24, kde tak mohl učinit,“ napsal na Twitteru.

Světové agentury si všímají telefonátu nově zvoleného českého prezidenta tchajwanské prezidentce. Podle amerického Bloombergu tím Petr Pavel vyslal „jasný signál, že hodlá posílit vztahy tváří v tvář rostoucímu tlaku ze strany Číny“, britská agentura Reuters to označila za „diplomatický převrat“.

„Vzhledem k neexistenci formálních vazeb mezi oběma zeměmi je to velmi neobvyklý krok a pro Tchaj-pej diplomatický převrat, který jistě rozzuří Čínu,“ poznamenala agentura Reuters. „Většina zemí se vyhýbá veřejným kontaktům na vysoké úrovni s Tchaj-wanem a jeho prezidentkou Cchaj Jing-wen, protože nechce provokovat Čínu, druhou největší ekonomiku světa,“ píše. (Bloomberg, Reuters)

Nově zvolený prezident Petr Pavel se dnes setkal s ředitelem BIS Michalem Koudelkou. Diskutovali o nastavení vztahů a spolupráci. „Bezpečností rizika, kterým naše země čelí, vnímáme podobně. Počítám s pravidelným setkáváním a těší mě, že se má rozhodnutí budou opírat o kvalitní informace,“ napsal Pavel na Twitteru.

Nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi se ozvali někteří poslanci, kteří by s ním chtěli jet na Ukrajinu. Zda to bude možné, ale zatím není jisté.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken poblahopřál Petru Pavlovi ke zvolení prezidentem. Na Twitteru napsal, že se těší na spolupráci.

„Zapomeňte na Babiše,“ vyzýval expremiér na tiskové konferenci po vyhlášení výsledků prezidentských voleb. Odmítl ale odpovědět na dotaz, jaká bude jeho další budoucnost v hnutí ANO. Možností je přitom několik.

Proč Petr Pavel získal na celém mosteckém sídlišti Chanov pouze čtyři hlasy? Bývalý generál místní nezaujal, spojují si ho totiž s vládou, která podle tamních obyvatel lidem v současné krizi nijak nepomáhá.

Předsedové obou parlamentních komor a premiér Fiala se v Senátu sejdou s nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem. Ve středu společně zasednou k pracovní večeři. (Senát)

„Jsem ráda, že to občané dekódovali, že je to lež a že ta nezvítězí,“ říká o kampani Andreje Babiše volební manažerka Petra Pavla. Předvolební debaty byly podle ní psychicky náročné. „Když někdo odpovídá úplně jinak, na to se strašně těžko reaguje,“ říká.

Lživé kampani Andreje Babiše nakonec lidé nepodlehli. Přesto za sebou tvrdý prezidentský souboj nechal další jizvy v rozdělované společnosti. Jak tyto šrámy zahojit? Filip Titlbach hledá odpověď se socioložkou Petrou Guasti a sociologem Martinem Buchtíkem.

České ministerstvo zahraničí potvrdilo, že čínské ministerstvo zahraničí kontaktovalo český zastupitelský úřad v Pekingu. Číně vadil telefonát mezi Pavlem a tchajwanskou prezidentkou, ke kterému došlo dnes dopoledne.

„Čínská strana vyjádřila znepokojení nad mediálními informacemi o připravovaném telefonátu zvoleného prezidenta s tchajwanskou prezidentkou,“ uvedla mluvčí českého ministerstva.

Gabriel Kuchta, Deník N

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský označil zvolení Petra Pavla „za vítězství lásky a pravdy nad lží a nenávistí“. V rozhovoru s Deníkem N vysvětluje svá veřejná vyjádření na adresu Andreje Babiše a to, jak to jde dohromady se soudcovskou nestranností.

Foto: Gabriel Kuchta Deník N

Čínské ministerstvo zahraničí dnes uvedlo, že je kvůli chystanému telefonátu zvoleného českého prezidenta Pavla s tchajwanskou prezidentkou v kontaktu s Prahou. Informuje o tom agentura Reuters.

Pavel v neděli v televizi CNN Prima News řekl, že se mu tchajwanská prezidentka ozvala písemně, a jeho mluvčí uvedla, že spolu mají mluvit během dneška.

Čína Tchaj-wan považuje za svoji odštěpeneckou provincii a lídři většiny zemí se s jeho vrcholnými představiteli oficiálně nestýkají ve snaze Peking neprovokovat. (ČTK)

České ministerstvo zahraničí to potvrdilo.

„Uvědomili jsme si, že jsme asi součástí něčeho většího,“ říká v rozhovoru volební manažerka zvoleného prezidenta Pavla Nýdrle. Mítink v Ústí nad Labem byl podle ní „aha momentem“, kdy zjistili, že podporu nemají jen v číslech z výzkumů.

Srbský prezident Vučić na tiskové konferenci popřál k vítězství Pavla v českých prezidentských volbách. Doufá v dobrou spolupráci.

Ve štábu Petra Pavla panovala v sobotu uvolněná atmosféra, jako by jeho vítězství nad Andrejem Babišem přítomní čekali. O nečekaný moment se postarala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová – popisujeme, jak se její utajená návštěva zrodila.

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Kde byla v prezidentských volbách nejvyšší volební účast a jak souvisí s výsledkem? Na přehledných mapách ukazujeme, jak se oběma kandidátům dařilo.

Podle Asociace public relations (APRA) kampaň Andreje Babiše před druhým kolem prezidentských voleb porušovala veškeré etické zásady komunikace. Podle asociace to ukazuje selhání profesního týmu, který se na Babišově kampani podílel. (Feedit)

Nově zvolený prezident Petr Pavel jednal dopoledne s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti). „Diskutovali témata související se zahraniční politikou a formu budoucí spolupráce. Detaily k obsahu schůzky sdělovat nebudeme,“ řekla Pavlova mluvčí Markéta Řeháková.

Podle informací Deníku N probírali mimo jiné to, kdo bude novým šéfem zahraničního odboru na Pražském hradě po Pavlově březnové inauguraci. Dosud odbor řídil diplomat a člověk Miloše Zemana Rudolf Jindrák, který se nově stal velvyslancem na Slovensku.

Lipavský řekl, že debata byla konstruktivní. „Se zvoleným prezidentem jsem se sešel, byla to příjemná a konstruktivní debata o české zahraniční politice. Těším se na spolupráci a jsem rád, že máme stejné názory na směřování Česka,“ uvedl.

ANO se ocitlo ve složité situaci. Jeho šéf Andrej Babiš, k němuž je mnoho členů loajálních, nastavil v uplynulých týdnech razantní směr, který by v budoucnu mohl ještě více prohloubit izolaci hnutí.

Státní volební komise formálně schválila výsledky prezidentských voleb, které vyhrál Petr Pavel. Ve Sbírce zákonů budou zveřejněny pravděpodobně v úterý. (ČTK)

Andrej Babiš bude v jednom z okrsků na Praze 8 i nadále veden jako vítěz, ačkoliv je zřejmé, že došlo k chybě. Komise v okrsku 8090 výsledky chybně sečetla, ve skutečnosti zde více než 65 % lidí dalo hlas Petru Pavlovi. Údaje ve volební databázi ale může změnit až Nejvyšší správní soud.

Nová první dáma Eva Pavlová by se měla v brzké době sejít s vládní zmocněnkyní pro lidská práva Klárou Šimáčkovou Laurenčíkovou kvůli své charitativní činnosti. V rozhovoru pro televizi Nova to včera večer řekl zvolený prezident Petr Pavel. Jeho žena už dřív uvedla, že by chtěla být aktivní první dámou a zaměřit se třeba na téma rovnosti žen a mužů, problematiku rodiny či podporu samoživitelek.

Podle Pavla jeho manželka se zmocněnkyní už víckrát mluvila. Znovu by se s ní měla potkat v době, kdy se bude připravovat program nového prezidenta i program první dámy. Budou vznikat v příštích týdnech.

„My jsme už některé peníze, které byly navíc (z volebního účtu), poslali asi sedmi organizacím. Mimo jiné na Modrou rybku, což byla jedna z těch, které navrhla má žena. Myslím, že má připravenou celu řadu dalších,“ uvedl Pavel. Nadační fond Modrá rybka se věnuje vzdělávacím projektům pro znevýhodněnou mládež.

Podle něj Eva Pavlová o charitativní činnosti mluvila už dříve i s dalšími lidmi, i s nimi by se chtěla sejít. „Najde si svoje projekty asi velice rychle,“ dodal zvolený prezident. V jednom z předchozích rozhovorů zmínil, že se jeho paní zajímala třeba o podporu samoživitelek a samoživitelů, dětí v dětských domovech či lidí s postižením. Podotkl, že pokud se do něčeho jeho manželka pustí, dokáže být důsledná. Uvedl také, že stejně jako on je jeho žena zvyklá lidem sloužit. Pavlová je podplukovnicí v záloze. Byla zvolena i do zastupitelstva obce Černouček na Litoměřicku, kde prezidentský pár teď bydlí. (ČTK)

Lidé vsadili na výsledek prezidentských voleb přes půl miliardy korun. Objem sázek byl rekordní, výrazně překonal předchozí prezidentské volby v roce 2018, kdy dosáhl 285 milionů korun.

Podle sázkových kanceláří byl zájem srovnatelný s velkými sportovními událostmi. U Fortuny převažovaly sázky na vítěze Petra Pavla, u Chance na jeho soupeře Andreje Babiše (ANO), který ve čtvrtek na Twitteru vyzval, aby si na něj lidé vsadili ve výhodném kurzu. (iRozhlas)

Petr Pavel řekl TV Nova, že pracuje na plánu pro první rok ve funkci. „Vidím prioritu v tom, abychom dokázali bez větších sociálních otřesů zvládnout krizi, kterou procházíme. Aby lidi neměli pocit, že na ně vláda kašle. A pokud ho mají, tak na vládu zatlačit, aby přidala tam, kde ty problémy skutečně jsou,“ řekl.

Následovat budou dlouhodobé plány, jako je zahájení důchodové a daňové reformy. „Čím později s tím začneme, tím hůř,“ zdůraznil. (Nova)

Zvolený prezident Pavel plánuje navštívit tři kraje, kde ve volbách získal větší množství hlasů Babiš. „Jsou to kraje, ve kterých se kumulují větší problémy než v jiných,“ řekl TV Nova. Jako první by chtěl vyrazit na Karlovarsko.

Co se týče zahraničních návštěv, kromě Slovenska a Německa Pavel zamíří přednostně také do Polska. Jedny z jeho prvních cest povedou i do Bruselu a Kyjeva, nevylučuje je dokonce ještě před inaugurací. (Nova)

Zvolený prezident Pavel by chtěl, aby Nejvyšší kontrolní úřad zkontroloval činnost Kanceláře prezidenta republiky kvůli nevyjasněným skartacím. Příští týden to chce probrat se šéfem NKÚ. (ČT24)

Prezident Zeman si myslel, že volby budou referendem o vládě, staly se ale referendem o Andreji Babišovi. Hlava státu to řekla novinářům v Bělehradě, kam přijela na státní návštěvu Srbska. Babiš se podle Zemana měl více než svému mírotvorectví věnovat ekonomické a energetické krizi. (ČTK)

Oslovení dobrovolníci ve štábu Petra Pavla po jeho vítězství v prezidentských volbách přiblížili své zážitky z předvolební kampaně. Setkali se s euforií, ale i vyhrožováním na sociálních sítích.

Zvolený prezident Pavel poděkoval hlavě Ukrajiny Zelenskému za gratulaci a pozvání k návštěvě Kyjeva. „Během našeho dnešního telefonátu jsem ho ujistil, že se Ukrajina může i nadále spolehnout na podporu České republiky,“ napsal ve tweetu.

V jednom volebním okrsku v Praze 8 byly chybně sečteny hlasy. Hlasy pro Petra Pavla tam omylem byly přiřknuty Andreji Babišovi. Že šlo o chybu, potvrdil Deníku N mluvčí místní radnice.

Účast v letošních prezidentských volbách byla nad očekávaní vysoká; vůbec poprvé se vyšplhala nad 70 procent. Na třech mapách Deník N ukazuje, jak se oběma kandidátům dařilo v jednotlivých okrscích i kolik voličů přišlo volit.

Sázkovou kancelář Fortuna Babišova předvolebí výzva překvapila, říká její mluvčí. „Je otázka, zda byl jeho příspěvek etický. Zaskočilo nás to.“ Babiš den před volbami vyzval lidi, aby si u Fortuny vsadili na jeho vítězství.

Důvodem, proč zvolený prezident odmítl oficiální ochranku prezidenta republiky, může být podle Reportéra to, že šéf prezidentské ochranky má blízko k Zemanovu kancléři Mynářovi. Pavla doprovázejí lidé z jiného policejního útvaru. (Reportér)

Petr Pavel nechce být vyobrazen na poštovních známkách. Zvolený prezident to řekl v Radiožurnálu. „Mně se mnohem více na známkách líbí motivy našich hradů, zámků, případně přírodních krás než jednotlivých politiků. Myslím si, že by to tak mohlo zůstat,“ vysvětlil.

Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonicky poděkoval zvolenému prezidentovi Pavlovi a Čechům za neochvějnou podporu Ukrajiny napadené Ruskem. Pavla pozval na návštěvu. (ČT24)

Předseda vlády Fiala prezidentskou volební kampaň označil za „jednu z nejodpornějších a nejhorších v naší novodobé historii. Populismus se zde přímo propojil s extremismem“. Na Twitteru vyzval „všechny politiky, ale i ostatní veřejně činné osobnosti, včetně novinářů, abychom společně udělali v následujících měsících všechno pro to, aby se situace co nejdříve zklidnila“.

Nově zvolenému českému prezidentovi Petru Pavlovi blahopřála k úspěchu šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen i místopředsedkyně unijní exekutivy Věra Jourová. Von der Leyen ocenila diplomatické zkušenosti někdejšího šéfa Vojenského výboru NATO.

Předseda Evropské rady Charles Michel řekl, že se těší na společnou práci pro Česko a EU. Gratulaci připojila i předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola, podle níž má Česko na to, aby i nadále bylo lídrem Evropy.

„Vítám vaši věrnost našim evropským hodnotám. Vaše drahocenné zkušenosti v oblastech bezpečnosti, obrany a mezinárodních vztahů budou důležité pro zachování a posilování evropské jednoty v podpoře Ukrajiny,“ uvedla německá šéfka komise.

Česká místopředsedkyně EK vyjádřila naději, že Pavel dokáže po vyhrocené volební kampani Čechy spojit.

„Blahopřeji a přeji zvolenému panu prezidentovi mnoho štěstí a sil v čele našeho státu, ať je prezidentem spojujícím náš národ a zastupujícím ho důstojně v Evropě a ve světě v této neklidné době,“ napsala Jourová na Twitteru. Do unijní exekutivy se dostala díky nominaci hnutí ANO Pavlova neúspěšného protikandidáta a bývalého premiéra Andreje Babiše. Již během voleb sdělila, že sama vybrala kandidáta, který bude nejen dobře reprezentovat v zahraničí, ale dokáže se vzhledem k současné geopolitické situaci postavit zlu. (ČTK)

Podle místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka nebyla výzva Andreje Babiše na sociálních sítích, aby si na něj šli lidé před prezidentskou volbou vsadit a využili kurzu 12 : 1, neetická. „Nemyslím si, že na tom bylo něco neetického. Byla to výzva na sociálních sítích, kterou je třeba brát s rezervou,“ vyjádřil se Havlíček. (ČTK)

Petr Pavel v Otázkách Václava Moravce potvrdil, že pravděpodobně jmenuje do funkce soudců žalobce Marka Bodláka a Petra Babku. Současný prezident Miloš Zeman je jmenovat odmítl. (ČT)

Nově zvolený prezident Petr Pavel řekl, že prezidentské milosti by měly být používány střídmě, jen ve velice dobře zdůvodněných případech. „A neměly by mít politickou motivaci,“ dodal. (ČT)

Aktuálně nejčtenější

Macronova bomba: Kdo a proč zvedl možné vyslání evropských vojáků na UkrajinuFoto: Gabriel Kuchta, Deník NJsme připraveni rozdat tolik žalob, až se budete divit, říká Kaderka. O co jde v tenisové kauzePrezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. Zdroj: ČTK / Kamaryt Michal.Scholz zdůvodnil, proč nepošle Taurusy Ukrajině. Nehne s ním ani jeho vládaRaketa Taurus KEPD-350 na letadle Tornado. O ty Kyjev Berlín žádá měsíce. Foto: Andrea Bienert, BundeswehrRok a půl tiché práce, obrovský vojenský význam. Co víme o českém plánu na dodávky munice Ukrajině155milimetrová munice do houfnice. Foto: Bbsferrari, Adobe StockDesítky Rusů a 17 diplomatů přihlíželo boji, který byl předem prohraný. Dva a půl roku vězení pro Olega OrlovaRuský obhájce lidských práv Oleg Orlov (vedený ruským režimem jako „zahraniční agent“), předseda rady Centra pro lidská práva Memorial zakázaného ruskými úřady byl odsouzen za „diskreditaci ruských ozbrojených sil“ ke dvěma a půl roku vězení. Foto: Sergej Karpuchin, TASS/ProfimediaTucker Carlson není první „novinář“, který chce ruskou „realitou“ radikalizovat své spoluobčanyTo, co Carlson v Rusku viděl, ho šokovalo. Foto: Youtube, Tucker CarlsonSebevědomý obr s drtivým úderem. Teenager Menšík pobláznil tenisový světČeský tenista Jakub Menšík má nakročeno mezi světovou elitu. Foto: ČTKUmělá inteligence Gemini má dočasně zakázáno kreslit obrázky lidí. Černoši v uniformě Wehrmachtu vyvolávají výsměch„Typičtí němečtí vojáci v roce 1943.“ Tak je Gemini 1.5 malovala, dokud to měla dovoleno. Obrázek: Google GeminiVývoj bojů (732. den): Rusům padá jedno důležité letadlo za druhým a už se nedá věřit tomu, že si je sestřelují jen samiA-50U ruského letectva, který padl v pátek. Foto: Wikipedia, CCRazie v tenisovém svazu: koho policie obvinilaŠéf českého tenisu Ivo Kaderka. Foto: Kateřina Šulová, ČTKStudio N: Jaká práva má mít embryo?Embryo. In Vitro Fertilization (IVF): Step by Step - Northern California Fertility Medical CenterJen název, nebo i práva dětí? Sněmovna rozhodne, co vše amputuje rovnému manželství pro gaye a lesbyIlustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník NMám raka, ne chřipku. Seriál Smysl pro tumor představil rakovinu jako lék na životFilip Březina v seriálu Smysl pro tumor. Foto: Česká televizeMístní se zlobí na všechno a na všechny. Slova světových lídrů nestačí, Gaza potřebuje příměří, říká logistik Lékařů bez hranicVysídlené palestinské děti nosí vodu zpět do stanu. V reakci na některé z nejnaléhavějších potřeb vysídlených lidí v Rafáhu zahájily týmy Lékařů bez hranic v prosinci 2023 program distribuce vody. V současnosti poskytují v průměru 110 000 litrů nezávadné pitné vody denně asi 20 000 lidí. Foto: Lékaři bez hranicZápadní politici si neuměli představit, čím Putin hrozí, teď na jejich vůli vzdorovat závisí civilizace, analyzuje francouzská sovětoložkaFrancouzská historička a sovětoložka Francoise Thom. Foto: archiv F. Thom

Nové články Deníku N

17:28Ruské tajné služby pronikly do Kongresu. Skrze republikány podnítily pokus o sesazení prezidenta 16:37Scholz zdůvodnil, proč nepošle Taurusy Ukrajině. Nehne s ním ani jeho vláda 16:34Jsme připraveni rozdat tolik žalob, až se budete divit, říká Kaderka. O co jde v tenisové kauze 15:40Studio N: Jaká práva má mít embryo? 15:39Desítky Rusů a 17 diplomatů přihlíželo boji, který byl předem prohraný. Dva a půl roku vězení pro Olega Orlova 15:23Macronova bomba: Kdo a proč zvedl možné vyslání evropských vojáků na Ukrajinu 14:52Vysypali ukrajinské obilí, někteří chválí Putina. Sílící polské protiukrajinské postoje ohrožují naděje Ukrajiny na EU 14:51Tucker Carlson není první „novinář“, který chce ruskou „realitou“ radikalizovat své spoluobčany 13:17Jen název, nebo i práva dětí? Sněmovna rozhodne, co vše amputuje rovnému manželství pro gaye a lesby 10:12Razie v tenisovém svazu: koho policie obvinila 07:30Sami spolu proti konformitě: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph a nováček Dominic Sessa bojují o Oscary 06:30Mám raka, ne chřipku. Seriál Smysl pro tumor představil rakovinu jako lék na životVčera 20:47Kauza krajských nemocnic: žalobce vyčíslil škodu, která měla vzniknout Evropské uniiVčera 20:16Rok a půl tiché práce, obrovský vojenský význam. Co víme o českém plánu na dodávky munice UkrajiněVčera 19:58Sebevědomý obr s drtivým úderem. Teenager Menšík pobláznil tenisový světVčera 19:58Dokud budete žít lépe než okupanti, budete pro ně nepřáteliVčera 18:27Pointa N: Nepoučujme proruského Fica. Jen se s ním nekamaraďmeVčera 17:57Ruská ekonomika po dvou letech války příliš nekrvácí, zakládá si ale na budoucí problémyVčera 17:50Menší zdanění nízkopříjmových může nakopnout pracovní trh i celou ekonomiku, říkají expertiVčera 17:44„Papouškování ruské propagandy.“ Čeští ministři Fica tvrdě kritizují, Fiala ale pozvání nezrušilVčera 17:31Studio N: Jak se z Pásma Gazy stalo „pohřebiště dětí“Včera 17:21Vývoj bojů (732. den): Rusům padá jedno důležité letadlo za druhým a už se nedá věřit tomu, že si je sestřelují jen samiVčera 16:53Umělá inteligence Gemini má dočasně zakázáno kreslit obrázky lidí. Černoši v uniformě Wehrmachtu vyvolávají výsměchVčera 16:50Pády na ledovaté Sněžce? Lidé nepoužívají hlavu a vhodné vybavení, říká mluvčí horské službyVčera 16:46Světové velmoci varují Izrael před útokem na Rafáh, Netanjahu oznámil plán na evakuaciVčera 15:33Spolupráce Evropy s USA se otřásá v základech. Co musí Unie udělat, aby se situace změnilaVčera 15:16Zástupné násilí. Španělsko řeší brutální zločiny na dětechVčera 14:58Západní politici si neuměli představit, čím Putin hrozí, teď na jejich vůli vzdorovat závisí civilizace, analyzuje francouzská sovětoložkaVčera 14:48Místní se zlobí na všechno a na všechny. Slova světových lídrů nestačí, Gaza potřebuje příměří, říká logistik Lékařů bez hranicVčera 13:43Novým hitem akciového trhu jsou léky na hubnutí. Firma Eli Lilly už přeskočila Teslu