Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Vždycky jsou nějaké další instance.“ Nepravomocně odsouzený Babiš by dál vedl ANO, potvrdil Havlíček v Aréně N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější zprávy z témat: Andrej Babiš, Aréna N, Energie, Kauza Čapí hnízdo, Rozhovory, Vláda Petra Fialy, Volby prezidenta ČR

Do volebního štábu Petra Pavla dorazili také jeho podporovatelé z řad umělců – herečky Zlata Adamovská a Eva Holubová, herci Petr Štěpánek a Jiří Mádl nebo režisérka Olga Sommerová.

Je sečteno jedno procento okrsků. Petr Pavel vede poměrem 52 vs 48 procent, vítězí v osmi krajích proti čtyřem Babišovým. Z Prahy a Karlovarského kraje zatím nejsou data.

První výsledky finále přímé volby prezidenta byly zveřejněny na volebním webu ve 14:15, rychleji než při prvním volebním kole i než před pěti lety.

Na velkoplošné obrazovce ve Foru Karlín, kde je Pavlův štáb, se objevily první výsledky – po sečtení 0,01 % vedl Petr Pavel se ziskem přes 53 % hlasů. Sálem se ozval hlasitý aplaus.

Do štábu Andreje Babiše dorazila bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová nebo někteří poslanci jako Robert Králíček nebo Petr Sadovský. Dostálová požádala, aby lidé „ctili demokracii“, i když jejich kandidát nevyhraje. Věří, že vítěz bude dodržovat prezidentský slib.

Podpořit do štábu dorazil Petra Pavla i jeden ze sponzorů jeho kampaně Dalibor Dědek. Nepřipouští si, že by jeho favorit ve volbách nevyhrál. „Konečně budu mít pocit, že máme prezidenta, který nám nedělá ostudu,“ řekl.