Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Fiala se omluvil za popření výroku o stejnopohlavních párech pro Deník N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější zprávy z témat: LGBTQ, Petr Fiala

Varianta společné kandidatury ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v eurovolbách se vážně zvažuje, potvrdil premiér Fiala. O lídrovi ANO podle Babiše musí rozhodnout hnutí. (ČTK)

Premiér Petr Fiala věří, že Parlament schválí obrannou smlouvu se Spojenými státy. Česko ji podle něj mělo mít uzavřenou dávno. Očekává, že dokument podpoří i hnutí ANO. Andrej Babiš řekl, že hnutí smlouvu nezpochybňuje, kritizuje ale komunikaci vlády. Požaduje lepší vysvětlení obsahu dokumentu. (CNN Prima News)

Podle předsedy ANO Andreje Babiše by vláda měla usilovat o zrušení dotací v celé Evropské unii, aby se situace na trhu narovnala, ne řešit dotace v Česku. Řekl to v diskuzi na CNN Prima News. (ČTK)

Hnutí ANO by ve volbách skončilo první (33,5 %), ODS druhá (14,6 %), Piráti třetí (10,8 %), vyšlo v průzkumu STEM pro CNN Prima News, který agentura provedla v období od 18. do 29. května, tedy krátce po představení konsolidačního balíčku.

Pětikoalice podle premiéra Fialy stojí za konsolidačním balíčkem. „Budeme ho v této podobě prosazovat a schválíme ho v této podobě, protože je to nutné pro budoucnost Česka,“ přislíbil. Připustil, že opatření jsou těžká a nepopulární, jsou podle něj ale nutná.