Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ministr Lipavský si předvolal ruského velvyslance

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější z kategorie:Česko

Kubištovo Zátiší s citróny se v aukci prodalo za 23,52 milionů korun. Kubišta je držitelem rekordu s obrazem Staropražský motiv, prodaným za 123,6 milionů korun. (ČTK)

Policie vyšetřuje smrt muže – cizince v kolejišti brněnského hlavního nádraží. Kdy přesně a za jakých okolností zemřel, není zatím jasné. Patrně jej srazil vlak. Provoz na hlavním nádraží neštěstí neovlivnilo. (ČTK)

Premiér Petr Fiala nemá signál, že by prezident Miloš Zeman chtěl vetovat návrh státního rozpočtu na příští rok, ani slíbeno, že návrh vetovat nebude. Rozpočtovému provizoriu se ale podle něj Česko vyhne, protože případné prezidentské veto vládní koalice přehlasuje ve Sněmovně. Fiala to dnes řekl v České televizi. (ČTK)

Policie vyšetřuje vraždu 28letého muže, ke které došlo v noci na dnešek po hádce na ubytovně v Říčanech u Prahy. Podezřelého muže (49 let) policisté zadrželi a umístili do policejní cely. (Policie)

 

Na rakouské železnici proběhne v pondělí celodenní stávka kvůli platům. Dotknout by se měla všech spojů včetně těch s Českem a Slovenskem. Provoz mezinárodních vlaků na našem území České dráhy zajistí. (ČTK)

 

Premiér Petr Fiala požádá ministra Jurečku, aby vykonával funkci ministra životního prostředí až do konce letošního roku. Uvedl to v dnešních Otázkách Václava Moravce. „Pak jsem připraven, pokud se neobjeví žádné nové skutečnosti, pana Hladíka na post ministra navrhnout,“ dodal. Hladík figuruje v kauze privatizace brněnských bytů.