Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější zprávy z témat: Analýza, Volby prezidenta ČR

Středula by za účelem spojení rozdělené společnosti jednal s vládou o pomoci lidem a firmám. „Brzy po volbách začne proces přípravy státního rozpočtu a do toho by měl prezident aktivně vstoupit,“ řekl v debatě Deníku N.

Uchazeči o Hrad se shodují na tom, že by s podporovateli Ruska hovořili. S tvrdým jádrem však podle Nerudové ani prezident nic nesvede, musí ale vystoupit za ty, kteří se ocitají na okraji společnosti.

Fischer by podporovatele Ruska varoval před tím, že vystupují proti národním zájmům. „Řekl bych, že vás tady jako prezident musím upozornit, že se chováte vlastizdrádně,“ podotkl.

„Během prezidentství Miloše Zemana se začala v naší zemi studovat Ústava. To je skvělý pedagogický počin,“ odpověděl Fischer na otázku, jaké jsou klady Zemanova prezidentství. Nerudová a Středula ocenili jeho cesty za občany.

Fischer na otázku, zda litoval svého výroku o obchodování s dětmi v případě schválení stejnopohlavních manželství, odpověděl nepřímo. „Bylo mi líto, v jaké souvislosti jsem byl citován,“ řekl. Na Hrad by zástupce LGBTQ+ komunity pozval.

Bývalá rektorka Danuše Nerudová odmítla podíl viny na kauze s rychlotituly na Mendelově univerzitě. „Děkan rezignoval po zralé úvaze po dohodě s rektorem. Rezignoval kvůli tomu, že si je vědom, že nese odpovědnost. Stojím si za tím, co jsem řekla,“ podotkla.

Otázku, který z kandidátů je pro kandidáty nejméně přijatelný, zodpověděl Středula nepřímo. „Jsou tři kandidáti, kteří mají komunistickou minulost. Pro mě je kandidát s komunistickou minulostí nepřijatelný, to říkám dlouhodobě,“ řekl.