Nejnovější zprávy z témat: Veřejné finance
Česká národní banka zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 procenta hrubého domácího produktu. Na podzim očekávala, že schodek dosáhne 3,8 procenta HDP. Loni skončil veřejný sektor ve schodku 3,9 procenta HDP.
Česká republika po 33 letech opustila postsovětské banky. Zatím ale nedošlo k dohodě o vypořádání závazků, oznámilo ministerstvo financí. Členy bank zůstaly například Kuba, Vietnam nebo Maďarsko. Fungování bank popsal Deník N před dvěma lety.
EU má odpověď na americké zelené pobídky, které podle kritiků z Evropy odklánějí kapitál. Část z 800 miliard eur, které se rozdělují v rámci fondu pocovidové obnovy NextGenerationEU, by měla mířit na daňové úlevy pro zelené investice. (FT)
Premiér Petr Fiala se dnes setkal s guvernérem České národní banky Alešem Michlem, jednali o společné snaze snížit inflaci. Tempo růstu cen loni dosáhlo 15,1 procenta, inflace byla druhá nejvyšší od roku 1993. (České noviny) Letos se čeká postupné snížení.
Česko je jedinou zemí EU, která v loňském třetím čtvrtletí zvýšila svůj dluh v poměru k výkonu ekonomiky. Navýšení činilo 4,7 procentního bodu HDP. Země si nicméně drží pozici osmého nejméně zadluženého státu sedmadvacítky. (Eurostat)

Nástupce Jany Vohralíkové, která koncem února opustí funkci vedoucí kanceláře Senátu, vzejde z výběrového řízení. Shodl se na tom organizační výbor horní komory.