Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější z kategorie:Česko

„Když jsem věděl, kdo bude mým soupeřem, čekal jsem, že to bude horší,“ odpověděl Pavel na otázku, zda ho překvapila vyhrocenost kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

Petr Pavel je podle svých slov rád, že poslední dvě předvolební debaty byly klidnější. „Volby nás nemají rozeštvat, i když musí být trošku vyhrocené. Ale v okamžiku, kdy soutěž končí a je znám výsledek, je potřeba se zase vrátit k normálnímu životu,“ řekl.

Petr Pavel řekl, že jeho první kroky v prezidentském úřadu by směřovaly k přípravě summitu NATO, který podle něj bude důlěžitý pro bezpečnost v Evropě. Zaměřil by se také na to, jak bude Česko zvládat inflaci.

Prezidentský kandidát Petr Pavel po odevzdání hlasu řekl, že by prezidentský úřad zastával důstojně, komunikoval s veřejností i médii a popisoval realitu takovou, jaká je. „A hlavně se bude oreinetovat na řešení, která jsou prospěšná pro tuto zemi, ne pro prezidenta jako jednotlivce,“ dodal.

Prezidentský kandidát Petr Pavel očekává, že by volební účast mohla být vyšší než v prvním kole. „Možná se dočkáme i rekordu přes 70 procent,“ řekl. Mezi ním a Andrejem Babišem je podle něj propastný rozdíl.

Premiér Petr Fiala (ODS) očekává vysokou volební účast. Věří, že voliče neodradila tvrdá předvolební kampaň. S vítězem se chce brzy sejít. Sám dal hlas Petru Pavlovi. (ČTK)