Od pátku by měli senioři registrovaní v on-line systému na očkování proti koronaviru dostávat druhý kód PIN až ve chvíli, kdy se objeví termín vakcinace v jejich okolí. Dosud ho obdrželi hned a museli volné termíny sledovat v systému.
Nově tak systém umožní dávat v očkování přednost starším lidem. Napsal to dnes server Seznam Zprávy s odvoláním na informace z Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT). Tuto úpravu dnes hejtmanům slíbil podle Asociace krajů ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
„Už to nebude souboj v rychlosti klikání, ale zaregistrovaní budou vědět, že na 99,9 procenta na ně čeká volný termín na očkování,“ cituje server vedoucího oddělení komunikace a marketingu NAKIT Lukáše Trnku. „Starší budou mít přednost,“ dodal Trnka. NAKIT se stará o vládní systémy a v jejím čele stojí vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla. Senioři, kteří už druhý PIN mají, musejí ale volné termíny nadále sledovat. (Seznam zprávy)