Nejnovější z kategorie:Česko

Jaké změny slibuje ředitel nové Digitální a informační agentury Martin Mesršmíd? Česko je v digitalizaci státní správy dlouho pozadu, agentura, pod níž eGovernment nově spadá, to má změnit.
Český hydrometeorologický úřad varuje před silným mrazem v části Česka, zejména v Českomoravské vrchovině a na severu, severovýchodě a východě země budou teploty v noci a ráno klesat pod -12 °C. (ČHMÚ)
Čtyři cestující a řidič dnes utrpěli zranění při nehodě trolejbusu v Ostravě. Řidič trolejbusu ze zatím neznámých příčin vyjel vpravo mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení.

„Někdy je to opravdu strašný. Ale lhal bych, kdybych nepřiznal, že mě to samozřejmě velice zajímá,“ říká soudní lékař Jiří Hladík, který byl inspirací pro postavu soudního lékaře v Případech 1. oddělení.
Součástí inaugurace zvoleného prezidenta Petra Pavla nebude podle budoucí hradní kancléřky vojenská přehlídka. Pozváni na inauguraci budou oba Pavlovi předchůdci, tedy Miloš Zeman a Václav Klaus i s manželkami, stejně jako vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová.
Při kontrolách, které na hranicích se Slovenskem skončily v noci na dnešek, zajistila policie 9660 lidí, vstup neumožnila 2636 migrantům, zadržela 142 převaděčů. (ČTK)