Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější z kategorie:Česko

Prezidentský kandidát Andrej Babiš odevzdal svůj hlas v druhém kole prezidentských voleb. Za doprovodu manželky Moniky odvolil v Průhonicích.

V Paříži i Londýně je o druhé kolo prezidentských voleb velký zájem. V britské metropoli se před volební místností s hodinovým předstihem tvořila fronta. Na Twitteru to sdělily české ambasády v těchto metropolích.

Petr Pavel řekl, že by i jako prezident chtěl dál bydlet v Černoučku. „Někdy nebude možné každý večer jezdit domů, ale kdykoliv to půjde, určitě budu radši tady než jinde, protože tady se cítíme doma,“ sdělil v Černoučku, kde s manželkou Evou odevzdali hlas.

„Když jsem věděl, kdo bude mým soupeřem, čekal jsem, že to bude horší,“ odpověděl Pavel na otázku, zda ho překvapila vyhrocenost kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

Petr Pavel je podle svých slov rád, že poslední dvě předvolební debaty byly klidnější. „Volby nás nemají rozeštvat, i když musí být trošku vyhrocené. Ale v okamžiku, kdy soutěž končí a je znám výsledek, je potřeba se zase vrátit k normálnímu životu,“ řekl.