Nejnovější zprávy z témat: Veřejné finance, Zdravotnictví
Na schůzce s lékaři se bude premiér Petr Fiala snažit situaci odblokovat. Jako problém vidí spojení rychle řešitelných požadavků a dlouho neřešených problémů. (ČTK)
Nemocnice budou v prosinci ošetřovat zřejmě jen akutní pacienty. Podle právníků je ale definice akutní péče příliš obecná. Největší problém může být u pacientů, kteří nejsou v přímém ohrožení života, ale odklad péče by mohl ohrozit jejich zdraví.
Toto volební období mohlo skončit deficitem i 450 miliard, řekl předseda rozpočtového výboru Josef Bernard (STAN) během projednávání státního rozpočtu ve Sněmovně. Podle něj by tak skončilo, kdyby stát neudělal konsolidaci veřejných financí a nezasáhl do systému penzí.
Prosincové výpovědi z přesčasů v nemocnicích se výrazně dotknou péče o děti ve Fakultní Thomayerově nemocnici. „Jsme nuceni odložit osmdesát až devadesát procent plánovaných operací dětí, významně bude omezená i ambulantní péče,“ říká lékař Lukáš Kramář.
U přípravků s léčivou látkou betahistin docházelo v letošním roce k přerušení dodávek z výrobních důvodů, neboť je omezeně dostupná léčivá látka v požadované kvalitě. Výpadek je zaznamenán ve více než 15 dalších zemích Evropské unie.
Podle náměstka ministra zdravotnictví Jakuba Dvořáčka se v Evropě objevily případy zápalu plic bakteriálního původu jako v Číně. Česko prověřuje dostupnost antibiotik, která by proti nemoci byla účinná. Evropské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí situaci sleduje. (ČTK)