Nejnovější zprávy z témat: Německo
Policie v německé spolkové zemi Dolní Sasko zatkla mladého muže, který je podezřelý, že se chystal spáchat teroristický útok v období Vánoc. Včera večer o tom s odvoláním na dolnosaskou ministryni vnitra Danielu Behrens informovala agentura DPA.
Obnovené kontroly jsou největším krátkodobým problémem česko-německého pohraničí, shodli se ministři pro Evropu z Česka, Německa a Saska.
Německá vláda musí přijmout okamžitá dodatečná opatření na snížení emisí skleníkových plynů z dopravy a budov. Rozhodl o tom dnes vrchní správní soud. Vláda oznámila, že zvažuje odvolání proti verdiktu, což by znamenalo odkladný účinek rozhodnutí, uvedla agentura DPA.
Němečtí policisté od dnešního rána provádějí razie proti pravicovým extremistům ze skupiny Knockout 51 ve spolkových zemích Durynsko a Hesensko v souvislosti s vyšetřováním 12 osob ve věku od 16 do 59 let.
Německo na konci roku přestane regulovat ceny energií, které plánovalo dotovat do března 2024. Podle kancléře Olafa Scholze to už není třeba. (ČT24)
Nepopulární německá vláda kancléře Scholze se topí v další krizi. Usilovnými jednáními hledá peníze místo 60 miliard, které jí znemožnil použít Ústavní soud. Ohroženy jsou rozpočet na příští rok, zelené projekty, dluhová brzda i samotná vláda. Obavy má i ECB.