Nejnovější zprávy z témat: Evropská unie, Turecko
Vyjednavači Evropského parlamentu a členských zemí Evropské unie se shodli na normě, která upravuje nová pravidla „kybernetické odolnosti“. Ta by měla zajistit lepší zabezpečení chytrých zařízení nebo softwaru před jejich uvedením na trh.
Japonsko slavnostně uvedlo do provozu experimentální fúzní reaktor JT-60SA, který je v současné době největší na světě. Vývoj technologie jaderné fúze je zatím v počátcích, podle expertů by se ale mohla stát energetickým zdrojem budoucnosti, který je bezpečný, levný a nezatěžuje životní prostředí.
Studio N: Čeští radikálové už se šikují do eurovoleb. Hnutí SPD jde do klání s Trikolorou, komunisté vytváří koalici pod názvem Stačilo!. Kdo získá protievropské voliče? A bude EU čelit nástupu krajních politických proudů? Filip Titlbach se ptá Jana Tvrdoně.
Česko by mohlo v roce 2024 plnit tři ze čtyř maastrichtských kritérií potřebných pro přijetí eura. Zbývá vstoupit do mechanismu směnných kurzů (ERM II). Ministerstvo financí ovšem vládě tento krok nedoporučuje, přestože se ke vstupu do ERM II kloní většina ministrů. (iRozhlas)
Turecko propustilo bývalého zaměstnance amerického konzulátu v Istanbulu, kterého v roce 2020 soud poslal skoro na devět let do vězení kvůli napojení na hnutí duchovního Fethullaha Gülena.
Francouzská kauza kolem výroby obalů připomíná, jakým způsobem určují dezinformace diskuzi o nařízeních EU. Francií se v posledních dnech šířila dezinformace o tom, že Evropská unie ohrožuje národní poklad – sýr camembert. Realita ale byla jiná.