Nejnovější zprávy z témat: Justice, Rozhovory

„Tam, kde voda není, lidé prostě nežijí,“ říká Jan Faltus, koordinátor vodních projektů Člověka v tísni. „Je asi přirozené, že člověku jako asociace s vodou nejdřív naskočí žízeň. Ale kvůli ní se ani v rozvojovém světě neumírá.“

Čínská aplikace TikTok může být nebezpečná pro jednotlivce i instituce, varuje v rozhovoru šéf NÚKIB Lukáš Kintr. Hackeři jejím prostřednictvím mohou ovládnout telefon a proniknout do státních databází.

„Lidé nečekají, až umřou žízní. Dají se do pohybu,“ říká šéf vodních projektů Člověka v tísni Jan Faltus. Zdroje vysychají, podzemní voda mizí, v některých oblastech už nastala „aquacalypsa“.
„Pokud jste vysoce citliví, intenzivněji budete reagovat na zlomené srdce, bolest, ztrátu, ale také na krásu, nové myšlenky, radost. Z prostředí toho zkrátka přijímáte více – a následně s podněty více pracujete,“ říká v rozhovoru autorka Jenn Granneman.
Proč prostřednictvím módy komunikují i lidé, které móda nezajímá? A proč si oblékat se „ošklivě“ nemůže dovolit každý? V rozhovoru odpovídá Véronique Hyland, autorka knihy o tom, jak spolu souvisí móda a společnost.

Jan Kvaček, ředitel Fakultní nemocnice Bulovka, si odmítá připustit, že by kvůli protestujícím lékařům na ARO oddělení mohl vzniknout problém. Lékaři, kteří se vzbouřili proti novému primáři, odmítají od října nastoupit do večerních a nočních služeb. V rozhovoru pro Deník N vysvětluje, proč ho současná situace nestresuje.