Nejnovější zprávy z témat: Evropská unie
Budoucího českého eurokomisaře mají navrhnout Piráti se STAN, řekla Richterová (Piráti) v CNN Prima News. Premiér Fiala podle ní tuto dohodu potvrdil. (ČTK)
Evropská unie ke zvládnutí migrační krize potřebuje jednotný azylový systém a dohody s unijními sousedy, včetně vylepšení stávajícího ujednání s Tureckem. V rozhovoru pro dnešní vydání nedělníku Welt am Sonntag to prohlásila německá ministryně vnitra Nancy Faeserová.
Stovky lidí v Londýně demonstrovaly za opětovný vstup Británie do EU. „Brexit byl obrovskou chybou, doplácíme na to všichni, zejména dělnická třída a chudší lidé, a musíme s tím něco udělat,“ řekl jeden z organizátorů shromáždění Peter Corr, který pracuje jako řidič. (Guardian)
Evropská komise vyměřila výrobci čipů Intel pokutu ve výši 376,36 milionu eur, tedy 9,2 miliardy korun. Stalo se tak poté, co původní pokutu v hodnotě 1,06 miliardy eur unijní soud zrušil.
Komentář Josefa Boušky: Problém s polským zákazem dovozu obilí z Ukrajiny odhalil jednu zásadní slabinu současné Evropy. Nejsme připraveni přinášet skutečné oběti. Pomáháme, jen když nás to nebolí.
Bývalá lídryně francouzské krajně pravicově strany Národní sdružení Marine Le Pen by měla být postavena před soud. Důvodem je podezření ze zneužívání fondů Evropské unie. (Reuters)