Nejnovější zprávy z témat: Jižní Evropa, Náboženství
Papež František se po operaci břicha dobře zotavuje, uvedli dnes lékaři. Doporučili mu však, aby vynechal nedělní požehnání z balkonu nemocnice, které by mohlo představovat zátěž pro břišní stěnu. Šestaosmdesátiletý papež souhlasil s návrhem lékařů, aby zůstal v nemocnici Gemelli alespoň celý příští týden.
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi je znovu v milánské nemocnici, kde má podstoupit naplánovaná vyšetření. Ze zařízení byl propuštěn před třemi týdny. Léčil se zde se zánětem plic a leukémií. (Reuters)
Na turecké nákladní lodi u Neapole zasahují italské speciální jednotky poté, co se plavidlo pokusilo obsadit asi 15 migrantů. Informoval o tom tamní ministr obrany Guido Crosetto. Italští vojáci mají plavidlo pod kontrolou, ale stále jej prohledávají. (ANSA)
Studio N: Nejenže kosatka Gladis útočí na proplouvající lodě, ale dokonce učí ostatní, aby to dělaly také. Agresivní chování kosatek je čím dál častější. Čím jsme je naštvali? Filip Titlbach se ptá Anity Mejzrové.

Papež František se po první noci strávené v římské nemocnici, kde se podrobil operaci kýly, cítí dobře a vtipkuje. Podle lékařů by se hlava katolické církve mohla zotavit v řádu dnů, uvedl server Vatican News.
Papež František už je po operaci, trvala tři hodiny a proběhla bez komplikací, oznámil podle AFP Vatikán. Papež se podrobil operaci kýly. (ČTK)