Nejnovější zprávy z témat: Čína, Rusko
OSN je znepokojena zprávami o zadržení řady osob v Hongkongu v souvislosti s připomínkou masakru na pekingském náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) v roce 1989. Na twitteru to napsal úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva. Hongkongská policie předtím uvedla, že v neděli zadržela 23 lidí kvůli „porušování veřejného pořádku“.
Na dálnici v ruské Kalužské oblasti, která sousedí s Moskevskou, spadly dnes ráno dva drony. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na tamní ruské činitele, podle nichž nedošlo z žádnému výbuchu. Okolí místa je uzavřeno.
Ruská Tichomořská flotila odstartovala rozsáhlé námořní cvičení v Japonském a Ochotském moři. Účastní se ho přes 60 lodí a 11 tisíc vojáků. Cvičení potrvá do 20. června. (Reuters)
Devatenáct lidí zahynulo při sesuvu půdy v provincii S’-čchuan na jihozápadě Číny. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.
Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že proukrajinské jednotky se pokusily proniknout do Bělgorodské oblasti u obce Novaja Tavolžanka, po dělostřeleckém úderu prý ale ustoupily. Gubernátor oblasti dříve informoval, že na místě probíhá boj. (RIA Novosti)
Při akcích na podporu vězněného opozičního politika Alexeje Navalného bylo po celém Rusku zadrženo více než 90 lidí, z toho přes 50 v Moskvě a deset v Petrohradu. Navalnyj má dnes narozeniny, akce na jeho podporu se konaly také v zahraničních městech včetně Prahy. (Radio Svoboda)