Nejnovější zprávy z témat: Rozhovory, Zdravotnictví

„Do války odjet nemůžeme, ale blízký konflikt a hrozba jeho rozšíření nutí vojenské zdravotnictví ke změnám,“ říká neurochirurg Václav Masopust, šéf expertů Armády ČR.

Nedostatek některých léků na českém trhu by mohly pomoci vyřešit dodávky z Jižní Koreje, řekla před svým odletem na Tchaj-wan telefonicky předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která o věci hovořila s jihokorejským premiérem Han Duk-soem.
Deník N zjistil, že za nápadem na prezidentský podcast stál marketér a Pavlův sponzor Michal Nýdrle. Ten v rozhovoru popisuje, proč „velcí kluci“, jako je Křetínský, nesměli sponzorovat Pavlovu kampaň. Půrův podcast s prezidentem stále považuje za dobrý nápad.
Je něco úplně jiného vidět záběry z bojů na Ukrajině natočené na dálku z dronů a dívat se na frontové scény z kamer na přilbách vojáků. Tento zážitek divákům nabízí film Východní fronta, uváděný právě na festivalu Jeden svět.

„Nezávislost Tchaj-wanu vnímá prezident Si jako ponížení Číny,“ říká jeden z nejvlivnějších světových komentátorů Gideon Rachman z Financial Times. „Stejně jako vnímá Putin nezávislost Ukrajiny jako ponížení Ruska. A pocit ponížení je velmi silný motiv.“

Operující roboti, drony pro zraněné, vytrénovaní univerzálové. „Vojenská medicína se musí změnit,“ říká vojenský neurochirurg Václav Masopust, expert České armády.