Nejnovější zprávy z témat: Slovensko
Ruská ambasáda na Slovensku je na Facebooku nejaktivnější ze všech kremelských diplomatických misí v EU. Ruské ministerstvo zahraničí skrze ni šíří propagandu a obhajuje ruskou válku. Diplomaté publikují i v dezinformačních médiích a stýkají se s politiky.
Česko může pomoci při obnově historických budov po požáru v Banské Štiavnici na středním Slovensku, prohlásil prezident Petr Pavel. Zástupce Národního muzea podle něj dnes navštíví Slovensko. (ČTK)
Prezident Petr Pavel nabídl Slovensku pomoc při obnově poničených památek po požáru v Banské Štiavnici. Informovala o tom na Facebooku slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
„Důležité je, že se nikomu nic nestalo,“ řekla primátorka Banské Štiavnice Nadežda Babiaková v reakci na požár v centru města. Věří, že se navzdory velkým škodám podaří domům vrátit jejich původní krásu. (DenníkN)
Rozsáhlý požár v Banské Štiavnici se podle slovenského premiéra podařilo stabilizovat. Plameny zasáhly a v různém rozsahu poškodily sedm budov v historickém centru města. (TASR, DenníkN)
V Bánské Štiavnici doteď shořely střechy pěti národních kulturních památek, upozornila na to ministryně kultury Natália Milanová. Dále připomněla, že Banská Štiavnica je jednou z lokalit světového dědictví UNESCO a její centrum je městskou památkovou rezervací s budovami, které pocházejí z období od gotiky až po začátek 20. století. (TASR, DenníkN)