Nejnovější zprávy z témat: Sněmovna, Veřejnoprávní média
Česká televize doplní moderátorský tým pořadů Události a Události, komentáře. Hlavní zpravodajskou relaci ČT bude moderovat také Barbora Kroužková a v pořadu se bude častěji objevovat Daniel Stach. Večerní pořad posílí spolu s Barborou Kroužkovou moderátor Daniel Takáč.
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se v Tchaj-peji setkala s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Ta podle agentury Reuters ocenila, že Pekarová Adamová na Tchaj-wan přicestovala navzdory „velkému tlaku“.
Generální ředitel České televize Petr Dvořák bude v červnu obhajovat svůj post. Potvrdil to serveru Seznam Zprávy. V posledních měsících se spekulovalo o tom, že Dvořák se už znovu hlásit nebude. Současný mandát mu vyprší v září.
Městská policie selhala, když zveřejnila záznam přestupku moderátora Jakuba Železného. Myslí si to pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) chce prověřit, na základě jakých kritérií pražská městská policie vybírá ke zveřejnění videa ze svých zásahů a zda dostatečně chrání identitu lidí. Prověřování souvisí s aktuálním případem moderátora České televize Jakuba Železného. (E15)

Rada ČT vzala na vědomí informace o stavu šetření, které se týkalo bývalého šéfredaktora reportážní publicistiky Marka Wollnera a dramaturgyně pořadu 168 hodin Nory Fridrichové. Funkce se po odchodu Wollnera neobnoví, ale rozdělí.