Nejnovější zprávy z témat: Počasí
V Olomouckém kraji ráno začalo hustě sněžit. Sníh pokryl silnice, silničáři upozorňují na kluzkou vozovku a sníh na D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí. (ČTK)
V Krkonoších nadále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Při třetím stupni je lavinové nebezpečí značné a situace je označována za velmi zrádnou, vyplývá z informací Horské služby Krkonoše.
Kvůli špatné sjízdnosti je pro nákladní auta zavřená silnice 10 z Tanvaldu do Harrachova a dál do Polska. Původně ji silničáři chtěli zavřít v 11:00.
Dnes bude zataženo, občas sněžení, od západu v polohách pod 900 m, na východě a severovýchodě později pod 600 m déšť se sněhem nebo déšť. Oblačnost s přeháňkami, ojediněle i s bouřkou. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C.
Meteorologové prodloužili výstrahu před silným větrem. V části Česka platí do soboty. Na některých místech může vítr v nárazech dosáhnout rychlosti i 90 kilometrů za hodinu. Na horách mohou vznikat sněhové jazyky, někde i závěje.
Silný vítr zastavil oba úseky lanovky na Sněžku. Sněžku dnes opět zasáhl orkán. V Krkonoších platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti.