Nejnovější zprávy z témat: Vývoj bojů na Ukrajině
Vývoj bojů: Pesimistický scénář války na Ukrajině je, že probíhá jen oťukávání ukrajinských linií a je třeba čekat na větší ruskou ofenzivu, přičemž už toto oťukávání Ukrajinci odráží jen s těžkostmi. Podle optimistického scénáře má Kyjev situaci pod kontrolou.
Vývoj bojů (337. den): Jestli někdo z války na Ukrajině zatím hodně vytěžil, pak je to Jevgenij Prigožin. Šéf a majitel žoldnéřské skupiny Vagnerovců se během jednoho roku stal z osobnosti mimo Rusko neznámé člověkem s velkým vlivem.
Vývoj bojů (336. den): Rusové obnovili útok na město Vuhledar. Cílem útoku je pouze odvést pozornost ukrajinské obrany, myslí si ISW. Hlavní ruskou ofenzivu analytici předpovídají spíše v Luhanské oblasti na severu země.
Vývoj bojů: Americké Abramsy dorazí na Ukrajinu později, zatímco s německými Leopardy by Ukrajinci teoreticky mohli bojovat již během jarní ofenzivy. Pokud se válka rozhodne v roce 2023, rozhodne ji logistika.
Vývoj bojů: Hrozbu odříznutí Bachmutu připouští i ukrajinský generální štáb. Čeká se na to, kdy, kde a zda vůbec Rusové zahájí velkou jarní ofenzivu.
Vývoj bojů (330. den): Dnes se v Ramsteinu rozhodne o tom, co ukrajinská armáda dokáže na jaře a v létě. Na americké základně právě vzniká dlouhý seznam pomoci – jsou na něm bojová vozidla, houfnice i rakety do HIMARS. Největší neznámou jsou dodávky tanků a raket s delším doletem.