Nejnovější zprávy z témat: Cesta na Hrad, Glosa, Názor, Volby prezidenta ČR
Politická Pointa N: Pro vládu ani její jednotlivé členy nejsou výzvy k odstoupení nic nového, ozývají se skoro nepřetržitě. U ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky teď opozice argumentuje i jeho postupem při rozchodu s dnes už bývalým ředitelem úřadu práce.
Americká studia měla v Číně velké plány, chtěla tam hodně vydělat a stát se „učiteli“ čínského filmového průmyslu. Místo toho se stala na Číně závislými. O knize Červený koberec amerického novináře Erica Schwartzela referuje Ondřej Štindl.

Komentář Jaroslava Fialy: Dodávky zbraní na Ukrajinu dělí levici – část volá po jejich konci a viní Západ z eskalace války. Proč se výrazní levicoví myslitelé a politici shodnou s autokraty a fašisty na „peacewashingu“ ruského imperialismu?
Komentář Ondřeje Štindla: Od spojenecké invaze do Iráku uplynulo dvacet let. V té souvislosti se připomínají pochybné důvody, jež k útoku vedly, především neexistující zbraně hromadného ničení. Pomýlená ale byla i představa, že do země zničené diktaturou je možné snadno exportovat západní demokracii.
Komentář Petra Janyšky: K prezidentským volbám vždy chodí víc lidí než k jiným. Mimo jiné proto, že lidé dávají hlas konkrétnímu člověku, ne straně. Stálo by za to zvážit dvoukolový většinový systém v malých okrscích i pro volbu poslanců.

Hranice „partnerství bez hranic“ mezi Moskvou a Pekingem jsou čím dál evidentnější, píše v komentáři britský novinář Edward Lucas. „Čína a Rusko vidí válku na Ukrajině úplně jinak.“