Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zataženo až oblačno s teplotami mezi 1 až 5 °C

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější zprávy z témat: Počasí

Silnice mezi Šerlichem a Bedřichovkou v Orlických horách je od dnešního rána opět průjezdná. Uzavřená byla od pondělí kvůli pádům namrzlých stromů. (ČTK)

Silničáři kvůli očekávanému intenzivnímu sněžení uzavřou od 11.00 pro nákladní vozy nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. (ČTK)

Bude proměnlivá, převážně velká oblačnost. Odpoledne a večer se postupně na většině území objeví sněhové přeháňky nebo sněžení. Na horách bude trvalejší. V polohách pod 500 m budou srážky smíšené nebo dešťové. Teploty budou mezi 2 až 6 °C, na horách bude kolem -1 °C.

V horských oblastech dnes platí výstraha na tvorbu sněhových jazyků a závějí. Do večera zde může napadnout 5–20 centimetrů nového sněhu. Zítra může připadnout 15–35 centimetrů. Během zítřka opět zesílí západní vítr, který bude mít v nárazech až 70 km/h.

Silničáři v 10.00 otevřeli pro kamiony úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dál na hraniční přechod do Polska. Uzavřený pro ně byl od včerejška kvůli sněhu na vozovce. (ČTK)