Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Fanoušci Mexika a Argentiny se střetli v ulicích Dauhá

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Nejnovější zprávy z témat: Fotbal, Latinská Amerika, MS ve fotbale

Na fotbalovém MS jsou ode dneška do pátku v plánu poslední kola základních skupin. Namísto čtyř zápasů po sobě se oba zápasy v každé skupině hrají souběžně: dnes od 16.00 se střetne Ekvádor se Senegalem a Nizozemsko s domácím Katarem, od 20.00 nastoupí Írán proti USA a Wales proti Anglii.

Představenstvo fotbalového klubu Juventus rezignovalo. Končí jak dlouholetý předseda Andrea Agnelli, tak viceprezident Pavel Nedvěd. Důvodem k rezignaci představenstva klubu je podezření z falšování účetnictví. (Reuters, iSport)

Při zápase mezi Portugalskem a Uruguayí na MS vběhl na hřiště muž s duhovou vlajkou v tričku s nápisy „Respekt pro íránské ženy“ a „Zachraňte Ukrajinu“. Po zhruba 30 sekundách ho vyvedla ochranka. Katar čelí kritice kvůli právům LGBTQ lidí. (AFP)

Na fotbalovém MS je odehraná polovina z celkového počtu zápasů. Po dvou kolech základních skupin mají postup jistý pouze Francie, Brazílie a Portugalsko. To v posledním utkání druhého kola porazilo Uruguay 2:0. Bez šance na postup jsou Katar a Kanada.