Nejnovější zprávy z témat: Ruská válka na Ukrajině, Ukrajina
Německá zbrojovka Rheinmetall je připravena výrazně zvýšit výrobu tankové a dělostřelecké munice, aby uspokojila silnou poptávku ze strany Ukrajiny i západních zemí. Mohla by také začít v Německu vyrábět raketomety HIMARS.
Kreml k volbě Petra Pavla českým prezidentem mlčí, ruská média to označují za „špatnou zprávu“ pro Rusko.
Ukrajina má přislíbeno celkem 321 tanků od několika zemí. Prohlásilo to ukrajinský velvyslanec ve Francii Vadym Omelčenko. Neupřesnil, jaký počet tanků dodají jednotlivé země. Tento týden oznámilo Německo dodávku tanků Leopard, Spojené státy přislíbily tanky Abrams.
Pavel bude v neděli telefonovat ukrajinskému prezidentu Zelenskému. Proberou možnost, že by na Ukrajinu jel s Čaputovou. Ta nápad uvítala, řekl.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj gratuluje Petru Pavlovi ke zvolení prezidentem. „Oceňuji Vaši podporu Ukrajině a našemu boji proti ruské agresi. Těším se na naši úzkou osobní spolupráci ve prospěch národů Ukrajiny a České republiky a v zájmu sjednocené Evropy,“ tweetoval.
Ukrajina by od spojenců chtěla 24 moderních bojových letounů, kterými by vyzbrojila dvě letky. Pro Kyjev je prioritou získat jeden typ letounů, nejlépe americký stroj F-16, řekl španělskému deníku El País mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat.