Nejnovější zprávy z témat: Klimatická krize, Ruská válka na Ukrajině, Ukrajina
Vývoj bojů (337. den): Jestli někdo z války na Ukrajině zatím hodně vytěžil, pak je to Jevgenij Prigožin. Šéf a majitel žoldnéřské skupiny Vagnerovců se během jednoho roku stal z osobnosti mimo Rusko neznámé člověkem s velkým vlivem.
Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že nařídilo lotyšskému velvyslanci v Moskvě, aby do dvou týdnů odjel ze země. Uvedla to agentura Interfax.
Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans, který zodpovídá za klimatickou politiku EU, souhlasí s tím, aby příští klimatické konferenci OSN (COP28) ve Spojených arabských emirátech předsedal šéf tamní ropné společnosti ADNOC Sultán Džábir.
Na moskevském letišti Vnukovo se zřítil vrtulník z oddílu, který má na starost transport ruského prezidenta Putina. Podle předběžných údajů nebyly žádné oběti na životech. Informují o tom ruské tiskové agentury. (Radio Svoboda)
EU o půlrok prodloužila platnost sektorových sankcí proti Rusku. Sankce zahrnující obchod, energetiku či banky budou platit nejméně do konce července. (ČTK)
„Nemá jít o žádné proroctví zkázy. Jen chci ukázat, že rizika, počet proměnných, nepředvídatelnost i rozsah možných škod prostě neustále stoupají,“ říká historik Adam Tooze o světě polykrize.