Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Česko

Zprávy o domácí politice a důležitých tématech, která se týkají života každého z nás.

Články

Minuta N

V zítřejším tištěném Deníku N najdete:

  • Stanjura: Předčasný důchod se neměl propagovat
  • Ceny klesají. Boj o klienty začal
  • Mluvčí zvoleného prezidenta Řeháková: Nenapadlo by mě, že mě veřejnost tak rychle odsoudí
  • Dvoukolový volební systém ANO nesvědčí
  • Čínská moc a miliardy v Etiopii ohroženy
  • Komentář: Úskalí Pavlovy cesty do Polska

Prezident Miloš Zeman nevidí dostatečný důvod pro bojkot olympiády z politických důvodů, řekl Primě k úvahám o startu Rusů a Bělorusů na olympijských hrách v Paříži. (ČTK)

Prezident Miloš Zeman potvrdil, že nejmenuje nového předsedu Ústavního soudu. Považuje to za vstřícné gesto na rozloučenou, i když by to bylo legální, řekl TV Prima. (ČTK)

Do Turecka letí z Prahy a Ostravy 68 členů speciálního týmu hasičů. S sebou vezou desítky tun materiálu. Podrobnosti o nasazení se dozvědí až v Turecku. (ČTK)

Velvyslanectví v Ankaře pomáhá skupině asi šesti Čechů, kteří byli v oblasti zasažené zemětřesením, aby se dostali do bezpečí, nebo do ČR, řekl Fiala. Uvedl to na tiskové konferenci při návštěvě ministerstva zahraničí. Česko bude organizovat i další pomoc.

Lipavský se plánuje letos v resortu zaměřit na ekonomickou diplomacii, aktualizaci aplikace Drozd nebo další reakce na ruskou agresi na Ukrajině. (ČTK)

Charita ČR uvolnila peníze a vyhlásila sbírku na pomoc Turecku a Sýrii, které zasáhlo ničivé zemětřesení. Obdobné kroky učinil i Člověk v tísni.