Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nová kariéra v IT: Co k tomu potřebujete a kolik peněz můžete čekat

K přestupu z jiných profesí jsou IT firmy čím dál otevřenější. AUTOR: Deník N
K přestupu z jiných profesí jsou IT firmy čím dál otevřenější. AUTOR: Deník N

V časech rekordní inflace se mluví hlavně o tom, jak snížit nezbytné výdaje. Pomoci ale může i navýšení příjmů. Jednou z možností je přechod do oblasti informačních technologií; rekvalifikace jsou v posledních letech na vzestupu. O možnostech i úskalích takové cesty jsme mluvili s představiteli firem, personalisty i lidmi, kteří takový krok už udělali.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Marie Fedinová v práci nebyla úplně spokojená. Vystudovala chemickou technologii restaurování památek a po škole začala pracovat v oboru. Jenže pracovní prostředí vědecké instituce jí nevyhovovalo. „Zjistila jsem, že ta práce mě sice baví, ale výzkumné prostředí je zpomalené. Spousta lidí tam tráví čas jen tím, že koukají do počítače a snaží se tam ukrývat,“ vysvětluje Fedinová. „Nějak mi to nesedělo, neposouvalo mě to. Říkala jsem si, že bych prostě chtěla nějakou změnu.“

Její bývalí spolužáci pracovali jako programátoři. „Věděla jsem, že práci mají pohodovou a finance

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Inflace

Podnikání

Pracovní trh

Technologie

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější