Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Katarský emír zaskočil diplomaty, z Česka odletěl předčasně

Katarský emír s prezidentem Milošem Zemanem. Foto: ČTK
Katarský emír s prezidentem Milošem Zemanem. Foto: ČTK

Už dnes před desátou hodinou v noci opustil katarský emír Česko. Jeho odlet byl nečekaný – původně měl domluvený program i na čtvrtek. Emír totiž podle informací Deníku N vznesl požadavky, kterým už česká diplomacie nedokázala vyhovět.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Historicky první návštěva emíra Tamima bin Hamada Sáního, který do Prahy přiletěl na pozvání prezidenta Miloše Zemana, skončila nečekaně už po prvním dni. Deníku N to potvrdily čtyři zdroje z diplomacie, Hradu a Úřadu vlády.

Původně měl přitom katarský vládce naplánovaný program i na zítřek, o čemž ještě dnes mluvil v projevu prezident Zeman a vyplývá to i z dnešní tiskové zprávy prezidentské kanceláře, podle níž je oficiální návštěva plánovaná na 5. a 6. října.

Zítra měl emír absolvovat schůzky s hlavami států v rámci zasedání Evropského politického společenství, které Česko jako předsednická země EU pořádá na Pražském hradě.

Proč tedy bin Hamad Sání odletěl už nyní? Podle zdrojů Deníku N vznesl požadavek, aby

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Miloš Zeman

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější