Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Loni je TOP 09 vyloučila, teď oba politici ve volbách s náskokem vyhráli

Bývalý člen TOP 09 Jan Vitula se svou kandidátkou ovládl komunální volby v Židlochovicích na Brněnsku. Foto: Jihomoravský kraj
Bývalý člen TOP 09 Jan Vitula se svou kandidátkou ovládl komunální volby v Židlochovicích na Brněnsku. Foto: Jihomoravský kraj

Před více než rokem a půl jihomoravská TOP 09 vyloučila dva ze svých nejpopulárnějších členů. Starostu Židlochovic v okrese Brno-venkov a krajského zastupitele Jana Vitulu a místostarostu Brna-Židenic Petra Kunce. Oba teď v komunálních volbách jasně zvítězili.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Vitulovo sdružení Vaše Židlochovice získalo 57 procent hlasů a má devět mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu, takže může ve městě vládnout samo.

„Už před volbami jsme se s kolegy na kandidátce bavili, že pokud bychom dostali víc než polovinu hlasů, chceme se bavit i s ostatními stranami. Protože město je malé, a pokud je v zastupitelstvu někdo, kdo chce něco dělat, proč mu nedat možnost? Jen Přísahu Roberta Šlachty tu fakt mít nechceme,“ popisuje Vitula.

Přísaha nakonec v zastupitelstvu získala jeden mandát. Na Vitulovu kandidátku navíc přešli

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Komunální volby

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější