Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zmocněnec pro média a dezinformace Klíma čelí ostré kritice z vládních kruhů

„Nejsem výkonný politik. Nejsem členem vlády. Moje pozice je skutečně koordinační a poradenská,“ říká Michal Klíma. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
„Nejsem výkonný politik. Nejsem členem vlády. Moje pozice je skutečně koordinační a poradenská,“ říká Michal Klíma. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Vládní krizovou komunikaci dostal za úkol koordinovat zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma. Z okolí kabinetu se ale k jeho práci ozývají velmi kritické hlasy. Klíma se hájí, že dělá přesně to, co po něm vláda chce.

„Zvládnout se dá opravdu jen malá část toho, co by se mělo dělat,“ řekl na začátku května Deníku N vládní zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma. Tuto funkci obsadil v březnu, poté mu přibyla ještě jedna – stal se národním koordinátorem strategické komunikace v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Klíma pro vládu od začátku pracuje na dohodu o pracovní činnosti. Jeho pracovní doba má činit maximálně 20 hodin týdně. Pokud by tedy pracoval pět dnů v týdnu, věnoval by se vládní agendě průměrně čtyři hodiny denně. Za tuto dobu by měl zvládat pokrývat dvě tematicky velice rozsáhlé oblasti a k tomu krizovou komunikaci v době bezprecedentní energetické i válečné krize.

Podle několika zdrojů blízkých vládě se však zmocněnci

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dezinformace

Média

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější