Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pán prstenů: Prsteny moci – amazonská Hra o trůny, nebo fantasy fiasko?

Návrat elfů i dalších stvoření do Středozemě. Přichází Pán prstenů: Prsteny moci. Foto: Amazon Prime
Návrat elfů i dalších stvoření do Středozemě. Přichází Pán prstenů: Prsteny moci. Foto: Amazon Prime

Amazon má za sebou očekávanou premiéru seriálu Pán prstenů. Jedna z globálně nejoblíbenějších fantasy značek zaručuje, že o diváky nouze nebude. Ovšem jen za předpokladu, že se rekordní rozpočet na produkci podaří přetavit v silný divácký zážitek. A ten je dle prvních ohlasů zatím spíš rozpačitý.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Majitel kolosu Amazon Jeff Bezos si poté, co začala všemožné rekordy televizních seriálů lámat Hra o trůny, usmyslel, že chce mít na své streamingové platformě i vlastní alternativu.

A tak v roce 2017 za 250 milionů dolarů koupil společnost vlastnící práva na knižní trilogii Pána prstenů a její dodatky, jež lze nalézt na konci třetí knihy Návrat krále. A zavázal se vyprodukovat seriál v délce rovnou pěti řad.

Amazon Prime se nicméně nakonec rozhodl do seriálu s gigantickým rozpočtem jedné miliardy dolarů zakomponovat takzvaný Druhý věk historie Středozemě.

Tedy období zhruba 1000 let před událostmi původní trilogie Pána prstenů, jež se odehrává ve Třetím věku. Vycházet ve své adaptaci však může pouze z oněch dodatků, a nikoliv

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Streamovací služby

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější