Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Newsletter live! Učte se filmem, ve škole i doma, o domácím násilí, otravných sourozencích i zmrzačených zvířátkách

Z filmu The Criminals, který je také součástí kolekce Young & Short. Foto: Young & Short
Z filmu The Criminals, který je také součástí kolekce Young & Short. Foto: Young & Short

Co dělat, když nezapadám do kolektivu? A jak se chovat k nesnesitelným rodičům? A co když se mi zdá, že za tímhle světem je ještě něco, co nevidím? Co s drogami a technem? Tahle témata dospívajícím divákům pomůže řešit pásmo pěti krátkých filmů pro diváckou skupinu středoškoláků. Jasně a bez trapností.

Šikana, kouření, drogy, alkohol, vandalismus nebo problémy v rozpadající se rodině. Zároveň také strach ze zkoušek, lidská práva, domácí násilí, otravní sourozenci, smrt, zmrzačená zvířátka. Přesně to jsou myšlenková východiska, o nichž v obraze mluví oceněné snímky z mnoha světových festivalů od Sundance přes Cannes a další prestižní přehlídky.

Filmová pásma cyklu Young & Short složená pro tři různé dětské věkové skupiny od 12 až do 18 let vybrali pro své vrstevníky diváci Young Film Festu. Věnují se řadě témat od vztahů s rozvedenými rodiči, alkoholismu a domácího násilí až po sociální sítě a jinakost v komunitě. Dvě pásma jsou prioritně určená školním skupinám, lze k nim přidat lektorské úvody a diskusní fóra i pracovní listy, třetí pásmo je pro širokou veřejnost.

„Víme z vlastní pedagogické praxe, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější