Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

A co když kandidovat nebude? Interní data Babišovi nepřejí, ANO čeká, až přijde pořádná krize

Babiš se vítá s občany severočeských Chabařovic. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Babiš se vítá s občany severočeských Chabařovic. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Andrej Babiš stále odkládá rozhodnutí o své prezidentské kandidatuře, v minulém týdnu začal poprvé mluvit o dvou dalších možných uchazečích z hnutí ANO. Deník N zjišťoval, co konkrétně je za jeho lavírováním a jak by mohla jeho absence ve volbách ovlivnit jejich výsledky.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Rozložení sil necelý půlrok před volbami ukázal model agentury Median zveřejněný minulý týden.

Podle něj by předseda hnutí ANO Andrej Babiš sice postoupil z prvního místa do druhého kola s 25,5 procenta hlasů, v tom druhém by ovšem drtivě prohrál s Petrem Pavlem.

A právě podobná data jsou podle informací Deníku N důvodem, proč Babiš stále neoznámil, jestli do voleb půjde. Stejnými čísly, která vykreslují jeho neúspěch ve druhém kole, totiž disponuje v interních výzkumech i hnutí ANO. A do riskantní hry se expremiérovi vůbec nechce.

Předseda hnutí ANO podle lidí z vedení hnutí nehodlá jít do nejistého podniku, bojí se případné porážky. „Nechce

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Analýza

Andrej Babiš

Volby prezidenta ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější