Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Mlejnkova žena učí na ZŠ. Jak se dostala do firmy s odsouzeným detektivem, šéf rozvědky nevysvětlil

Budova společnosti Techniserv v pražských Vršovicích, kde má prostory také firma Dyn Tedes. Foto: Jan Moláček, Deník N
Budova společnosti Techniserv v pražských Vršovicích, kde má prostory také firma Dyn Tedes. Foto: Jan Moláček, Deník N

Kromě kontaktů se stíhaným lobbistou Michalem Redlem má šéf rozvědky Petr Mlejnek ještě jeden problém. A tím je podíl jeho manželky ve firmě Dyn Tedes. Ta prodává rušičky odposlechů a jejím jednatelem je bývalý policista Luděk Vokál odsouzený za vynášení informací z policejních spisů. Dle zjištění Deníku N přitom neměla Gabriela Mlejnková s bezpečnostní technikou profesně nikdy nic společného.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Se zjištěním, že Mlejnkova manželka drží čtvrtinu firmy Dyn Tedes, přišel před několika dny server Aktuálně. Obor, v němž firma podniká, tedy ochrana před odposlechy, spadá do Mlejnkovy odbornosti. Navíc se dle vlastních slov zná s jednatelem firmy, bývalým policistou Luďkem Vokálem. Na dotazy, zda se na aktivitách této firmy prostřednictvím své ženy podílel on sám, ředitel ÚZSI serveru neodpověděl.

Gabriela Mlejnková ale podle informací Deníku N nemá s bezpečnostní technikou, odposlechy, rušičkami ani ničím podobným profesně nic společného. Vystudovala

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější