Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Šimůnková ve Studiu N: S Křečkem už nechci mít nic společného. Mstí se mi

Monika Šimůnková ke konci srpna rezignuje na svoji funkci. „Přišel mi šovinisticky psaný e-mail, kde mi (Stanislav Křeček, pozn. red.) píše, že sice je hezké, že jsem den předtím byla usměvavá a veselá a uvolněná, a to se mu líbilo, ale že vyjadřuju svůj názor, to se mu nelíbí, a proto mě odvolává z Rady vlády pro lidská práva, Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, Rady vlády pro rovnost žen a mužů a ještě mi bere šetření ve věci Výměna manželek,“ popisuje zástupkyně ombudsmana, která už nechce zastupovat ombudsmana, v otevřeném rozhovoru pro Studio N.

Nové epizody Studia N najdete každý všední den odpoledne na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a dalších. Sledovat nás můžete také na Instagramu.

 


Křest N: Czechy. To nevymyslíš.
Zveme vás na křest knihy Czechy. To nevymyslíš. Polský autor nám ukazuje naši zemi tak, jak my ji nikdy vidět nedokážeme – zvenčí, přitom zasvěceně, s velkou znalostí faktů a s láskou.

S autorem knižní novinky Edice N Aleksanderem Kaczorowskim si v úterý 16. dubna od 19 hodin v Knihovně Václava Havla bude povídat vědecký redaktor Deníku N Petr Koubský nejen o knize, ale také o vztahu Poláků a Čechů, o podobnostech a rozdílech mezi dvěma blízkými, ale občas dramaticky odlišnými sousedními zeměmi.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Ombudsman

Studio N

Česko, Podcast Studio N

V tomto okamžiku nejčtenější