Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Stíhaní z kauzy Dozimetr omezují podnikání. Dovhomilja se stáhl z byznysu s bývalým kandidátem hnutí ANO na primátora

Policie v kauze Dozimetr obvinila celkem třináct lidí. Foto: ČTK
Policie v kauze Dozimetr obvinila celkem třináct lidí. Foto: ČTK

Podnikatel stíhaný v kauze Dozimetr Pavel Dovhomilja začátkem srpna podle zjištění Deníku N odešel z vedení firmy Block33 Czech. Tu vlastnil společně s někdějším kandidátem hnutí ANO na primátora Petrem Stuchlíkem. Opustil například i společnost Enttiva, která dodávala zdravotnický materiál pražskému dopravnímu podniku. Firem se zbavuje i další stíhaný podnikatel Zakaría Nemrah.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

K údajné organizované zločinecké skupině obviněné z ovlivňování pražských veřejných zakázek a korupce podle policie patřil také Pavel Dovhomilja, který dlouhodobě podniká v IT. Ten teď své byznysové aktivity začal utlumovat. Dva týdny po policejní razii přestal působit ve firmě Enttiva jako prokurista, tedy smluvní zmocněnec ke všem důležitým úkonům, který ale není statutárním orgánem. Ve firmě začal stíhaný Dovhomilja pracovat už v roce 2016 jako jednatel, prokuristou se stal o tři roky později.

Společnost v tu dobu uzavírala desítky

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější