Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Strašení místo řešení. Nová strategie ODS

Foto: Ludvík Hradílek
Foto: Ludvík Hradílek

ODS kandidovala do evropských voleb v roce 2009 s heslem „Řešení místo strašení“. Dnes se zdá, že byli občanští demokraté tehdy nadáni prorockým duchem a vymezovali se hlavně sami proti sobě – respektive proti reinkarnaci vlastní strany, která se bude ucházet o hlasy voličů v Praze v roce 2018.

Jak jinak než strašením nazvat video – dodejme, že natočené před lety na jakémsi festivalu v Anglii bez jakékoliv souvislosti s Prahou a použité v kampani bez souhlasu autora –, v němž nám ODS předkládá nepříliš povznášející pohled na zřejmě opilého mladého muže a sugestivní otázku „Ten taky půjde volit?“. Plus další varianty téhož.

Kampaň ODS působí, jako by městskou hromadnou dopravu v Praze neblokovaly kolabující mosty, neprůjezdné silnice a neschopnost postavit alespoň jednu tramvajovou trať za volební období, ale klimbající bezdomovci, jako by celé čtvrti neumrtvovaly kanceláře, hotely a firmy tvářící se jako sousedé nabízející volnou postel, ale aktivisté provozující autonomní kulturní centra, nebo jako by město denně neparalyzovaly statisíce aut, ale cyklopruhy.

Pražská volební kampaň ODS dokumentuje vývoj, který strana

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Komunální volby 2018

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější