Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Výlety N: Kousek od českých hranic je skvělý zábavní park, kde děti zažijí dobrodružství a rodiče se nenudí

Vyfotit se s panáčkem Playmobilem děti mohou po představení uvnitř velké budovy, která je spíš nekonečnou hernou. Foto: Jana Ciglerová, Deník N
Vyfotit se s panáčkem Playmobilem děti mohou po představení uvnitř velké budovy, která je spíš nekonečnou hernou. Foto: Jana Ciglerová, Deník N

Výlety do německého Playmobilu jsme měli s našimi syny odjakživa strašně rádi. Od té doby, co žijeme v Americe a můžeme srovnávat se všemi Disneylandy a Universaly, je považujeme za malý evropský zázrak.

Nedaleko od Česka je světově výjimečný zábavní park, který není drahý a kde děti zažijí dobrodružství i rozvinou fantazii. A my dospělí si buď budeme hrát s nimi, nebo si sedneme na jedno z tisíce míst, která geniálně praktičtí němečtí architekti a architektky při plánování Playmobil parku vymysleli.

Od nás z Prahy je Playmobil tři hodiny cesty, protože se nachází kousek od Norimberku. Poprvé jsme vyjeli jen na den a byli zpátky doma v tentýž den. Je to určitě levnější varianta, protože člověk neplatí za ubytování, ale pro řidiče může být šest hodin řízení únavných – navíc v autě plném dětí.

Proto jsme později zůstávali přes noc a každý další výlet nám narůstal – zvyšoval se počet strávených dní i dětí, které

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Výlety N

Česko, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější